2:0
Zakończony
AS Roma
90+4'

Seria stałych fragmentów dla Giallorossich. Ostatnie szanse, by zmniejszyć dystans przed rewanżem na tym samym stadionie, ale z poświęceniem bronią gospodarze. Przed momentem Marco Parolo zablokował uderzenie Francesco Tottiego.

3
2
1
1
1
90+3'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Biglia.

2
1
90+1'

Lazio. Schodzi: Sergej Milinković-Savić. Wchodzi: Alessandro Murgia.

wchodzi Wchodzi
Alessandro Murgia #96
schodzi Schodzi
90'

Doliczone aż 6 minut do regulaminowego czasu.

1
86'

Roma. Schodzi: Bruno Peres. Wchodzi: Francesco Totti.

83'

Radja Nainggolan został sfaulowany w centrum boiska, a do wejścia na boisko przygotowuje się rekordzista pod względem liczby występów w derbach Francesco Totti.

1
80'

Lazio. Schodzi: Jordan Lukaku. Wchodzi: Luca Crecco.

78'

Gol! Strzelił Ciro Immobile. Asystował mu Balde Diao Keita.

Świetnie to zrobił Balde Diao Keita! Wydawało się, że rywale pilnują Senegalczyka, tymczasem ten zaprosił na karuzelę Kostasa Manolasa, popędził pod bramkę i obłużył idealnym podaniem Ciro Immobile. 2:0 w Derbach della Capitale!

4
2
2
11
76'

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Strakosha.

75'

Kwadrans do końca Derbów della Capitale. AS Roma zbiera się do mocniejszego ataku. Większość Giallorossich już na połowie lokalnego przeciwnika.

1
1
72'

Żółtą kartkę otrzymał Antonio Ruediger.

71'

Idzie Lazio, idzie. Obecnie atakuje na bramkę, za którą zasiadają jej najgłośniejsi kibice. Alisson zatrzymał Balde Diao Keitę, który próbował strzelić na 2:0 z ostrego kąta.

68'

Piłka w siatce AS Roma po raz drugi, ale nie ma gola. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego Ciro Immobile, który finalizował akcję Biancocelestich.

65'

Miękka wrzutka z głębi pola dotarła do Edina Dzeko, który czeka właśnie na takie podania. Bośniak dopadł do piłki, ale główkował nad poprzeczką.

63'

Roma. Schodzi: Leandro Paredes. Wchodzi: Diego Perotti.

60'

Podrażnieni Giallorossi ripostują minutę po strzale Marco Parolo! Mohamed Salah mierzył w kierunku okienka bramki Lazio Rzym i pomylił się minimalnie.

59'

Jeszcze raz Lazio Rzym. Bardzo zmobilizowana i dobrze zorganizowana jest drużyna Simone Inzaghiego. Marco Parolo huknął sprzed pola karnego pół metra obok słupka!

58'

Zatańczył Ciro Immobile przed polem karnym AS Roma. Wymanewrował Kostasa Manolasa, ale blisko Greka był Federico Fazio i zablokował płaskie uderzenie byłego napastnika Borussii Dortmund.

57'

Miękkie podanie z głębi pola za linię obrońców Lazio Rzym. Zorientował się w idealnym momencie Wallace i nie pozwolił nawet powąchać futbolówki Edinowi Dzeko.

53'

Po niedokładnym dośrodkowaniu było widać grymas na twarzy Radji Nainggolana. Piłka nie słucha się Belga tak dobrze jak w poprzednim meczu z Interem Mediolan.

51'

Mocno po przerwie Biancocelesti. Nie dają się zdominować, choć na pewno trener Luciano Spalletti zmotywował swoich podopiecznych do ataku w drugiej połowie.

48'

Dwa uderzenia Felipe Andersona, którego energia do atakowania wydaje się nie do wyczerpania. Pierwsza próba zablokowana, a druga pół metra obok słupka.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

20:33

Wysokie loty Lazio Rzym w pierwszej połowie.

1
43'

Może jeszcze nadarzy się okazja do wyrównania w pierwszej połowie. Czeka na podanie Edin Dzeko, którego momentami pilnuje kilku obrońców Lazio Rzym jednocześnie.

41'

Żółtą kartkę otrzymał Marco Parolo.

1
40'

AS Roma ma apetyt na wyrównanie w pierwszej połowie, ale podobnie jak Juventus Turyn w meczu z SSC Napoli, nie może nabrać rytmu przed przerwą.

38'

Sergej Milinković-Savić wyprowadził Lazio Rzym na prowadzenie w pucharowych derbach!

4
1
36'

Edin Dzeko przyczaił się na drugim słupku i co prawda zamknął głębokie dośrodkowanie, ale miał tak mało miejsca, że strzelił na chybił trafił. Chybił.

1
1
34'

Wrzutka sprzed pola karnego wybita przez obrońców Lazio Rzym. Z kontratakiem ruszył Ciro Immobile i nie bardzo miał co zrobić z piłką. Anemiczne, niecelne uderzenie odprowadzone przez Alissona.

31'

Rozjuszona AS Roma i Edin Dzeko miał pierwszą szansę na wyrónanie. Uderzenie Bośniaka tuż obok bramki zespołu z północy miasta.

1
30'

Gol! Strzelił Sergej Milinković-Savić. Asystował mu Felipe Anderson.

Jak na zawołanie! Oskarżeni o nieskuteczność piłkarze Lazio Rzym zmienili wynik na 1:0! Sergej Milinković-Savić wpadł w pole karne i zakończył mocnym strzałem podanie Felipe Andersona. Już wydawało się, ze piłka ucieknie Brazylijczykowi poza boisko, a jednak zdążył ją dogonić i celnie dograć!

28'

Z jednej strony należą się ciepłe słowa drużynie Simone Inzaghiego, ale z drugiej widać, że wciąż popełnia stare błędy i marnuje na potęgę swoje szanse na zdobycie prowadzenia.

26'

Alisson zachował się wzorowo po uderzeniu Ciro Immobile.

1
25'

Mocna riposta Biancocelestich. Alisson sparował strzał Ciro Immobile, a dobitka Jordana Lukaku poszybowała kilka metrów nad poprzeczką bramki AS Roma!

24'

Radja Nainggolan strzelił we wspomniany meczu z Interem Mediolan dwa przepiękne gole. Przed momentem Belg przymierzył z 30. metra celnie, ale prosto w bramkarza Lazio Rzym.

22'

Nieźle poczyna sobie Lazio Rzym. Nie pozwala rozwinąć skrzydeł wiceliderowi Serie A, który w weekend zwyciężył zasłuzenie z Interem Mediolan.

1
1
1
20'

Dwa dośrodkowania w pole karne AS Roma. Po pierwszym próbował oddać strzał Marco Parolo, a po drugim faktycznie się to udało Sergejowi Milinkoviciowi-Saviciowi. Pierwsza w tym spotkaniu, skuteczna interwencja Alissona.

18'

Radja Nainggolan biegał za piłką, a nie z piłką. W końcu wpadł na defensora Lazio Rzym. Domagał się rzutu wolnego, ale sędzia nie zobaczył złamania przepisów.

16'

Felipe Anderson chciał oddać strzał po płaskim wstrzeleniu z narożnika boiska. Gdzieś uciekła piłka z pola widzenia Brazylijczyka i wyekspediował ją z własnego pola karnego Edin Dzeko.

14'

Mohamed Salah wrócił się za Sergej Milinkoviciem-Saviciem i powstrzymał pomocnika Lazio Rzym faulem. Krótko po rzucie wolnym Lazio Rzym wywalczyło rożny.

11'

W składzie Lazio Rzym kilka zmian w stosunku do najczęstszego ustawienia. W bramce Thomas Strakosha, a w polu Dusan Basta oraz Jordan Lukaku. Nie może grać Federico Marchetti, a Balde Diao Keita jest na ławce rezerwowych.

10'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne AS Roma. Piłka ominęła wszystkich chętnych do oddania strzału gospodarzy. Wśród nich przodowali Ciro Immobile i Wallace.

9'

Podanie za plecy obrońców Lazio Rzym, gdzie rozpędził się Mohamed Salah. Szybszy od Egipcjanina był jednak bramkarz Thomas Strakosha.

1
9'

Daleko do kompletu publiczności mimo piłkarskiego święta Rzymu.

1
8'

Powolne rozegranie AS Roma. Piłka trafiła do ustawionego na 16. metrze Edina Dzeko, ale natychmiast obok współlidera klasyfikacji strzelców Serie A znalazło się trzech przeciwników.

6'

Nabierają pewności siebie podopieczni Simone Inzaghiego. Pod naciskiem pressingu Giallorossi wybili futbolówkę za linię boczną.

1
4'

Drużyny w tradycyjnych strojach. Lazio w błękitnych z białymi akcentami, natomiast drużyna z drugiej strony miasta w bordowych z pomarańczowymi fragmentami.

2'

Radja Nainggolan przyspieszył grę podaniem w tempo do rozpędzonego Emersona Palmieriego. Skrzydłowy próbował dostarczyć płaskie dośrodkowanie do Edina Dzeko, ale zdążyli wrócić Biancocelesti i tylko korner dla AS Roma.

1
20:33

Sędzia: Massimiliano Irrati.

20:33

Derby della Capitale w półfinale Pucharu Włoch. Lazio Rzym jest w tym sezonie zespołem nieobliczalnym, więc zamierza przerwać kilkuletnie fatum w pojedynkach z AS Roma. Bramki formalnych gości pilnować będzie Alisson, a na ławce rezerwowych znalazł się Wojciech Szczęsny.