AS Roma
90+2'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Alexandre Lacazette.

Teraz już zaliczka Olympique Lyon wygląda bardzo okazale. Siła, precyzja, wszystko było idealne w uderzeniu Alexandre'a Lacazette sprzed pola karnego na 4:2!

12
8
90'

Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

4
88'

Mathieu Valbuena nie strzelił dobrze z rzutu wolnego. Poprawka Corentina Tolisso z dystansu była jeszcze gorsza od poprzedniego uderzenia.

4
1
86'

Alexandre Lacazette obiegł już Alissona, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i z bardzo ostrego kąta, nie był w stanie dokręcić jej do opuszczonej bramki AS Roma.

4
85'
ZMIANA

Roma. Schodzi: Radja Nainggolan. Wchodzi: Diego Perotti.

82'
ZMIANA
80'

Alexandre Lacazette strzelił zza 16. metra. Alisson bronił już dziś trudniejsze uderzenia i w tej sytuacji po prostu nie mógł skapitulować.

1
1
78'

Zwietrzyli swoją szansę gospodarze i chcą wypracował sobie większą zaliczkę przed rewanżem. AS Roma została w szatni i bardzo rzadko zagraża Anthony'emu Lopesowi w drugiej połowie.

1
75'
ZMIANA
74'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Nabil Fekir. Asystował mu Lucas Tousart.

Wiedział, co chce zrobić po wejściu na boisko Nabil Fekir! Zmiennik zatańczył między obrońcami AS Roma, a płaskie, precyzyjne uderzenie z kilkunastu metrów było idealnym podsumowaniem akcji!

Asysta:
Lucas Tousart #29
11
14
71'
ZMIANA

Ol. Lyon. Schodzi: Emanuel Mammana. Wchodzi: Nabil Fekir.

69'

Szaleje między słupkami Alisson! Najlepszy fragment meczu w wykonaniu Brazylijczyka, który zatrzymał uderzenia Alexandre'a Lacazette'a oraz Mathieu Valbueny. Piękne parady! Miał też trochę szczęścia, gdy piłka trafiła w poprzeczkę.

7
68'

Łapią oddech obrońcy z Rzymu. Obecnie futbolówka jest w posiadaniu piłkarzy ofensywnych, ale Olympique Lyon już sposobi się do jej odzyskania.

4
66'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Kostas Manolas.

63'

Rachid Ghezzal poczęstował Alissona strzałem z dystansu. Brazylijczyk wygrał tę sytuację ustawieniem. Musiał tylko poczekać aż futbolówka poszybuje w jego rękawice.

3
62'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Tousart.

3
1
60'

Ponownie Federico Fazio, który ustawił się jak profesor i wybił płaskie dośrodkowanie. Denerwuje się filar defensywy AS Roma, ponieważ rozpędzili się gospodarze.

3
57'

Christophe Jallet konstruował sprytną, kombinacyjną akcję. Już Rachid Ghezzal chciał to wszystko finalizować strzałem, kiedy przed jego oczami wyrósł Federico Fazio.

3
55'

Anthony Lopes na raty, ale skutecznie. Bramkarz Olympique Lyon sprzątnął rzymianom sprzed nosów futbolówkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

3
53'

Daniele De Rossi nie zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, a próbował uruchomić miękką wrzutką Edina Dzeko. Zorientowali się w porę gospodarze.

5
50'

Anthony Lopes przesunął się w samą porę, by zahamować uderzenie Kevina Strootmana zza pola karnego. Wobec strzałów z dystansu golkiper jest na razie nieomylny.

3
1
47'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Corentin Tolisso. Asystował mu Alexandre Lacazette.

Pogubili się rzymianie wobec szybkiej wymiany podań! Alexandre Lacazette odegrał piłkę na wolne pole do Corentina Tolisso, po którego potężnym strzale Alisson skapitulował. 2:2, więc piłkarze nie zwalniają tempa.

46'

Gra została wznowiona!

2
Czy Olympique Lyon odrobi stratę po przerwie?
Tak
Nie
9
4
45'

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

3
44'

Cała seria rzutów wolnych dla przedstawiciela Ligue 1 w końcówce pierwszej części. Przyjezdnych doprowadza do szału i prowokuje do fauli Rachid Ghezzal.

4
41'

Żółtą kartkę otrzymał Emerson Palmieri.

38'

Poradzili sobie podopieczni Luciano Spallettiego po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Alexandre Lacazette uniemożliwił im błyskawiczne wyprowadzenie piłki.

3
36'

Przed polem karnym gości czarował Mathieu Valbuena. Nie znalazł wystarczająco dużo miejsca, by oddać soczyste uderzenie, więc przynajmniej wypracował korner.

4
33'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Federico Fazio. Asystował mu Daniele De Rossi.

Nie trafił w piłkę Edin Dzeko, ale za plecami Bośniaka znalazł się jeszcze Federico Fazio, który mocno główkował na 2:1. AS Roma odwróciła niekorzystny wynik!

32'

Ponowienie ataku. Tym razem Mohamed Salah nie szukał solowego rozwiązania, a podał do rozpędzonego Kevina Strootmana. Delikatnie zablokowane uderzenie i drużyna z wiecznego miasta miała wyłącznie korner.

4
1
31'

Bardzo, bardzo źle Daniele De Rossi, po którego dośrodkowaniu z rzutu wolnego futbolówka poszybowała prosto w rękawice Anthony'ego Lopesa.

2
29'

Szybkie tempo, apetyt na ofensywę z obu stron i tylko momentami w odbiorze widowiska przeszkadza swoimi aptekarskimi gwizdkami arbiter.

3
26'

Przewinienie blisko linii pola karnego i Olympique Lyon miał szansę na zdobycie gola z rzutu wolnego. Rachid Ghezzal uderzył w mur AS Roma. Po chwili Lucas Tousart został złapany na spalonym.

4
24'

Edin Dzeko na spalonym. Sygnalizacja sędziego asystenta pomogła gospodarzom, ponieważ Bośniak już zbierał się do pojedynku sam na sam z bramkarzem.

3
22'

Drużyny potwierdzają wysoką formę strzelecką. Olympique Lyon w poprzedniej rundzie wbił 11 goli AZ Alkmaar, natomiast Giallorossi potrafili zwyciężyć 4:0 na stadionie Villarreal CF.

4
20'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mohamed Salah.

Wyrównanie w Lyonie! Mouctar Diakhaby stracił równowagę i pozwolił Mohamedowi Salahowi wybiec sam na sam z bramkarzem. Anthony Lopes próbował ratować sytuację, ale Egipcjanin puścił piłkę między jego nogami do siatki!

23
8
17'

Minął kwadrans pojedynku w Lyonie. Jeden, ale konkretny atak gospodarzy przyniósł więcej pożytku niż cała seria akcji ofensywnych AS Roma.

3
15'

Mohamed Salah dostał podanie w tempo i miał sporo miejsca w polu karnym Francuzów. Po miękkim dośrodkowaniu Egipcjanina Edin Dzeko główkował na górną siatkę.

3
14'

Anthony Lopes interweniował po raz drugi. Ponownie po strzale z dystansu. Tym razem bramkarza Olympique Lyon próbował zaskoczyć Bruno Peres.

4
12'

Alexandre Lacazette w polu karnym AS Roma i próbował uruchomić płaskim podaniem Mathieu Valbuenę. Przeczytali intencję snajpera przyjezdni i zablokowali uderzenie Francuza.

3
10'

Niby AS Roma kontrolowała sytuację na boisku, a dała się zaskoczyć defensorowi z Lyonu. Teraz gospodarze mogą uporządkować grę na własnych warunkach.

4
8'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mouctar Diakhaby. Asystował mu Rafael da Silva.

Pierwsza riposta Olympique Lyon i od razu przedstawiciel Ligue 1 jest na prowadzeniu! Mouctar Diakhaby wbiegł w pole karne AS Roma przy okazji stałego fragmentu i z bliska wepchnął piłkę do siatki. Dośrodkowanie przedłużył sprytnie Rafael da Silva!

18
13
7'

Jeszcze jedna szarża Radji Nainggolana, ale tym razem piłka uciekła pomocnikowi poza boisko. Inna sprawa, że AS Roma nie pozwala praktycznie dojść do głosu gospodarzom.

5
5'

Postraszył Radja Nainggolan. Uderzenie w stylu Belga zza pola karnego i piłkę zatrzymał dopiero Anthony Lopes tuż przed linią bramkową Olympique Lyon.

3
3'

Sędzia dwa razy przeszkodził AS Roma w rozegraniu ataku. W pierwszej sytuacji gwizdnął spalonego Edina Dzeko, a następnie zobaczył faul Daniele De Rossiego na połowie przeciwnika.

3
3
2'

Gospodarze w białych koszulkach w niebiesko-czerwonymi akcentami, natomiast wicelider Serie A gra w bordowych strojach z pomarańczowymi elementami.

20:30

Olympique Lyon strzelił w poprzednim dwumeczu 11 goli AZ Alkmaar. AS Roma zwyciężyła 4:0 na stadionie Villarreal CF. Drużyny zaimponowały wówczas siłą w ofensywie, a w czwartek rozpoczną rywalizację o awans do ćwierćfinału. Maciej Rybus jest poza kadrą meczową gospodarzy, a Wojciech Szczęsny znalazł się na ławce rezerwowych AS Roma.