Liga Europy: Półfinały, pierwsze mecze
03 maj 2017 18:45
90+4'

Korner dla gości, pod bramką... Lopes! Do piłki doszedł Alexandre Lacazette, jednak nie trafił w bramkę.

5
4
5
4
9
90+3'

Ponownie uderzał Hakim Ziyech, tym razem jednak wyraźnie przestrzelił.

7
5
4
6
4
90+2'

Strzelał z pola karnego Ziyech, bramkarz nogą wybił piłkę na róg.

8
4
3
3
4
90+1'

Szarżował Neres, bramkarz wybił piłkę, a dobitkę zablokował obrońca.

3
3
3
2
5
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

5
7
4
3
3
88'

Ajax. Schodzi: Kasper Dolberg. Wchodzi: David Neres.

5
1
6
5
3
86'

Onana wyszedł na jedenasty metr i zdjął piłkę z głowy zaskoczonego rywala.

7
5
6
4
4
84'

Wciąż bardzo otwarty mecz. W ataku jeden lub też drugi zespół.

8
4
3
3
3
81'

Kontra Ajaxu, Traore wyszedł sam naprzeciwko bramkarza, ale zabrakło mu sił. Odegrał piłkę do partnera, który został zablokowany.

6
4
3
2
4
79'

Ajax. Schodzi: Amin Younes. Wchodzi: Justin Kluivert.

77'

Van de Beek mocno uderzył sprzed pola karnego, bramkarz sparował piłkę na róg!

10
5
7
3
3
76'

Ol. Lyon. Schodzi: Gnaly Cornet. Wchodzi: Alexandre Lacazette.

1
75'

Płaski strzał oddał Amin Younes, Lopes pewnie interweniował.

2
1
2
1
2
74'

Akcja już po drugiej stronie. Hakim Ziyech minął już bramkarza, ale nie był w stanie uderzać z trudnej pozycji. Wycofał na dziesiąty metr, ale tam nie było żadnego z jego partnerów.

1
3
2
1
3
74'

Strzelał z kilku metrów Ghezal, Onana odbił piłkę, który wybronił także dobitkę Rafaela!

2
3
1
3
1
72'

Traore uciekł defensorom gości, ale zamiast podawać uderzył z trudnej pozycji i przestrzelił.

2
4
2
72'

Ajax. Schodzi: Lasse Schoene. Wchodzi: Donny van de Beek.

71'

Gol! Strzelił Bertrand Traore. Asystował mu Hakim Ziyech. Ponownie trzy gole przewagi gospodarzy! Ziyech dograł z lewej strony, a Traore uprzedził obrońców i z pięciu metrów zdobył swojego drugiego gola w meczu. 4:1!

22
10
10
8
14
69'

Ol. Lyon. Schodzi: Christophe Jallet. Wchodzi: Rafael.

Rafael #20
3
1
1
1
68'

Fekir sam na sam z bramkarzem, ale Onana nogą odbił piłkę i tak wyszła obok bramki na róg!

6
3
2
2
2
67'

Strzelał Hakim Ziyech, piłka przeleciała tuż ponad bramką.

5
4
2
4
6
66'

Gol! Strzelił Mathieu Valbuena. Wracają do gry goście! Po zbyt krótkim wybiciu piłki z ok. 16 metrów uderzył Valbuena, bramkarz nie był w stanie odbić piłki. 3:1.

Olympique Lyon
23
17
8
10
16
64'

Z pola karnego technicznie uderzył Traore, Lopes odbił piłkę.

3
1
1
2
3
63'

Ponownie w polu karnym szarżował Younes, w ostatniej chwili został zatrzymany przez obrońcę.

4
3
1
1
3
62'

5
61'

Wciąż więcej do powiedzenia ma Ajax, Olympique nie chce odsłaniać się przed rywalem.

6
2
1
3
3
58'

Na boisku leży Hakim Ziyech, gracz Ajaxu potrzebuje pomocy medycznej.

6
5
8
7
7
58'

Ol. Lyon. Schodzi: Lucas Tousart. Wchodzi: Rachid Ghezzal.

Lucas Tousart #29
7
2
3
2
4
57'

Piękny strzał Dolberga z ok. 16 metrów efektownie odbił Lopes. W ataku goście, ale kontry gospodarzy są bardzo groźnie.

6
9
2
1
1
55'

Zaczynają denerwować się piłkarze Olympique. Sędzia upomniał Valbuenę, który domagał się kartki dla rywala.

6
5
3
4
2
52'

Mogło być 3:1. Groźnie uderzał Fekir, Onana popisał się świetnym refleksem.

6
7
6
2
2
51'

Lopes w ostatnim momencie uprzedził Dolberga. Gospodarze znowu nakręcili się, goście mają duże problemy.

3
4
3
2
3
49'

Gol! Strzelił Amin Younes. Asystował mu Hakim Ziyech. NIEPRAWDOPODOBNE! Goście rzucili się do ataku, ale stracili piłkę w środku pola. Ziyech dograł do Younesa, a ten zwiódł obrońcę i uderzył. Piłka po drodze odbiła się od defensora i myląc bramkarza toczyła się do bramki. Wybił ją stojący już za linią obrońcą, a sędzia zabramkowy wskazał, że padł gol. I miał rację!

35
18
15
16
20
47'

Rzucili się do ataku goście. Zamieszanie w polu karnym, do piłki doszedł Cornet, jednak z ok. 16 metrów uderzył ponad bramką.

3
4
2
3
7
46'

Gramy po przerwie!

5
3
2
1
1
44'

Younes miał kapitalną okazję, ale jego strzał z kilku metrów obronił bramkarz. To powinien być gol!

9
7
5
2
3
44'

Bardzo szybcy są gracze Ajaxu. Często uciekają rywalom.

7
8
3
2
4
42'

Fekir wpadł w pole karne, uderzył z trudnej pozycji. Bramkarz z niezwykłym spokojem złapał piłkę.

6
5
3
2
3
41'

Żółtą kartkę otrzymał Maxime Gonalons.

8
5
4
5
4
40'

Mathieu Valbuena dogrywał z rzutu wolnego, ale pospieszył się. Żaden z jego partnerów nawet nie ruszył do piłki.

7
8
6
2
3
38'

Druga bramka w końcu obudziła zespół z Francji. Olympique ruszył do ataku, chce złapać kontakt z rywalem.

5
3
2
4
6
36'

Starali się odpowiedzieć piłkarze Olympique. Po dograniu z rogu anemiczny strzał spokojnie złapał bramkarz.

4
3
1
1
34'

Gol! Strzelił Kasper Dolberg. Asystował mu Bertrand Traore. Po złym wybiciu piłki Traore 40 metrów przed bramką zagrał głową i Dolberg znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Duńczyk pewnie trafił do siatki, strzelając swoją 5. bramkę w obecnej edycji Ligi Europy!

39
19
16
17
30
33'

Gol dla Ajaxu zmienił obraz meczu. To gospodarze przeważają, goście wciąż nie potrafią odpowiedzieć po stracie bramki.

9
4
1
2
5
30'

9
30'

Znowu zamieszanie pod bramką gości, ale tym razem piłkarzom Olympique udało się wyjść cało z opresji.

7
3
2
3
5
28'

Bramka dodała mocy Aajxowi, a wyraźnie podłamała gości, którzy póki co nie potrafią podnieść się.

12
7
2
1
6
25'

Gol! Strzelił Bertrand Traore. Asystował mu Hakim Ziyech. Przeważał Olympique, a gola zdobył Ajax! Ziyech dośrodkował z rzutu wolnego, a Traore głową trącił piłkę i ta przy słupku wpadła do siatki! 1:0!

47
23
15
13
28
23'

Teraz to Ajax dłużej utrzymuje się przy piłce, gospodarze są jednak pasywni w ofensywie.

6
4
8
4
6
21'

Płaski strzał oddał Fekir, źle przymierzył i piłka daleko od słupka przetoczyła się na aut bramkowy.

8
6
4
3
7
19'

Piłki przelatują przez pole karne Ajaxu, ale goście nie potrafią oddać strzału.

7
7
7
4
6
16'

Obraz gry nie zmienia się. Przeważają goście, gospodarze szans szukają w kontrach. Niestety znowu tempo meczu spadło.

8
7
9
10
10
13'

Valbuena dogrywał z rzutu wolnego, ale nikt nie trącił piłki i futbolówka wyszła na aut bramkowy.

12
8
9
6
9
12'

De Ligt uderzył z ok. 30 metrów. Strzał leciał w środek bramki, ale wprawił w ekstazę spragnionych emocji fanów Ajaxu.

10
8
6
9
8
10'

Po kornerze niecelnie z ostrego kąta uderzył Fekir.

9
8
9
7
8
10'

Powinno być 0:1. Po akcji prawą stronę z siedmiu metrów uderzał Cornet, ale bramkarz dość przypadkowo nogą odbił piłkę na róg.

5
5
5
5
5
9'

Olympique uzyskał nieznaczną przewagę, goście przyspieszyli grę.

4
5
4
3
6
8'

Sposób gry obu drużyn w pierwszych minutach? Wysoki pressing i zmuszenie rywala do błędu.