Ruch. Schodzi: Bartosz Nowak. Wchodzi: Patryk Lipski.

Dobrze zapowiadała się kontra Niebieskich, ale Łukasz Moneta nie opanował piłki po podaniu Przybeckiego.

3
2
2
79'

Kąśliwy płaski strzał z narożnika pola karnego oddał Miłosz Przybecki i pomylił się nieznacznie.

3
4
1
2
4
76'

Na trybunach stadionu w Chorzowie pojawiło się 6317 widzów.

5
4
4
4
4
74'

Gol! Strzelił Jakub Tosik. Asystował mu Filip Starzyński.

Mamy 1:1! Piękna wrzutka Starzyńskiego z głębi pola, obrońcy Ruchu całkowicie odpuścili krycie Tosika, a ten spokojnie przyjął piłkę i umieścił ją w siatce przy dalszym słupku.

KGHM Zagłębie Lubin
35
13
10
10
22
71'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tuż nad poprzeczką główkował Jakub Tosik. Piłka zatrzymała się na górnej siatce.

3
5
1
1
71'

Ruch. Schodzi: Jakub Arak. Wchodzi: Jarosław Niezgoda.

70'

Zagłębie przeszło do ofensywy, ale na razie wielkiego zagrożenia pod bramką Hrdlicki nie stwarza.

5
2
1
1
66'

Ryzykowne zachowanie Tosika, który sfaulował na skrzydle Monetę. Sędzia nie pokazał zawodnikowi Zagłębia drugiej żółtej kartki.

5
5
4
3
8
66'
65'

Filip Starzyński zatańczył z piłką przed polem karnym Niebieskich, uderzył jednak wprost w ręce Hrdlicki.

5
3
5
2
3
64'

Zagłębie. Schodzi: Martin Nespor. Wchodzi: Adam Buksa.

5
1
3
2
2
63'

Gol! Strzelił Łukasz Moneta. Asystował mu Bartosz Nowak.

1:0 dla Ruchu! Nowak idealnie podał na czystą pozycję do Monety, a ten oddał nie najlepszy płaski strzał z ostrego kąta, mimo to piłka wtoczyła się do siatki pod rękami Polacka.

24
15
7
7
22
60'

Ruch oddał niemal dwukrotnie więcej strzałów, zdecydowanie częściej również uderza celnie.

4
4
2
3
5
58'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

2
2
2
2
2
56'

Groźna odpowiedź Zagłębia! Adrian Rakowski oddał płaski strzał z narożnika pola karnego, ale piłka minęła dalszy słupek.

7
3
2
2
4
54'

Żółtą kartkę za ostry faul na Monecie otrzymał Jakub Tosik.

5
5
8
7
6
52'

Jakub Arak przyblokowany przy próbie strzału z 7 metrów i piłka w rękach Polacka. Zagłębia igra z ogniem.

8
8
6
5
5
49'

Po indywidualnej szarży Bartosz Nowak uderzył płasko z 13 metrów i Martin Polacek strącił piłkę na słupek!

11
9
7
5
5
48'

Od początku drugiej części gospodarze dość zdecydowanie zaatakowali. Gra toczy się na połowie Miedziowych.

6
5
5
5
7
46'

Początek drugiej połowy.

6
6
6
6
6
45+1'

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Jarosław Kubicki.

3
5
3
5
6
45+1'

Jakub Tosik idealnie podał do Janoszki, ten miał znakomitą okazję, ale tak długo zwlekał ze strzałem, że został zablokowany. Z podobnym skutkiem poprawiał Rakowski.

5
5
4
5
5
45'

Doliczone 2 minuty.

6
4
5
4
6
44'

Jakub Arak i Jakub Tosik zderzyli się głowami, jednak wrócili do gry.

7
5
4
4
5
41'

Piłka w rękach Polacka po płaskim dośrodkowaniu Monety. Tu bramkarz Zagłębia nie mógł się pomylić, bo na jego błąd czyhało dwóch rywali.

5
4
4
3
5
39'

Co za szansa Ruchu! Miłosz Przybecki oddał płaski strzał w kierunku dalszego rogu i chybił o centymetry!

10
7
4
4
4
38'

Odpowiedź Zagłębia: Łukasz Janoszka zamknął dobrą centrę z lewego skrzydła, główkował jednak nieczysto i Libor Hrdlicka nie musiał interweniować.

5
2
2
2
3
37'

Po rzucie rożnym Michał Helik zgrał piłkę do Kowalczyka, ale ten główkował niecelnie.

4
4
4
4
4
36'

Chorzowianie poradzili sobie z miękką centrą Janoszki z lewej strony boiska.

7
5
5
5
6
34'

Wreszcie było ciekawie! Po mocnym strzale Nowaka z rzutu wolnego Martin Polacek odbił piłkę przed siebie, lecz naprawił ten błąd broniąc uderzenia z bliska Araka, a następnie Przybeckiego!

10
5
5
4
5
33'

Przeraźliwe nudy w Chorzowie. Piłkarze Ruchu i Zagłębia serwują nam dziś wyjątkowo marne widowisko.

2
2
2
3
3
28'

Martin Nespor próbował oddać strzał z ostrego kąta, przytomnie jednak zablokował go Rafał Grodzicki.

7
3
3
4
2
24'

Płasko sprzed pola karnego uderzył Łukasz Moneta - zabrakło mocy i piłkę łatwo złapał Martin Polacek.

5
4
4
2
2
22'

Jakub Tosik z kłopotami przeciął dośrodkowanie z prawego skrzydła.

4
3
3
2
2
20'

Od dłuższej chwili oglądamy bardzo szarpane spotkanie. Nie ma emocji.

2
2
4
5
3
17'

Gra się wyrównała i toczy się teraz w środkowej strefie. Oglądamy sporo fauli.

2
4
3
3
3
14'

Ostry faul Urbańczyka na Tosiku. Skończyło się jednak tylko upomnieniem.

6
3
3
4
5
10'

Jakub Arak znalazł się z piłką w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany. Z takim samym skutkiem próbował dobijać z 17 metrów Łukasz Surma.

6
4
4
3
3
8'

Gospodarze zablokowali płaskie dośrodkowanie Woźniaka z prawej strony pola karnego.

6
3
5
3
2
6'

Ruch próbuje kontynuować natarcie. Zagłębie teraz w defensywie.

4
3
5
3
3
3'

Poderwały się trybuny, bo soczyście z dystansu uderzył Łukasz Surma, piłka odbiła się jeszcze od nogi Guldana i z trudem interweniował Martin Polacek!