Lotto Ekstraklasa: 36. kolejka
27 maj 2017 18:00
90+3'

Morioka jeszcze raz zabawił się z przeciwnikami, ale będąc już w polu karnym niedokłądnie dograł do kolegów.

3
1
2
1
90'

Piłkarze pograją 3 minuty dłużej.

3
4
2
2
4
90'

Dośrodkowanie z prawej strony boiska i niecelny strzał głową Szczepaniaka.

2
86'

Morioka przewrócony przez Polczaka tuż przed polem karnym Cracovii. W mur trafiał Aleksandar Kovacević.

2
1
1
1
84'

Lekki strzał w sam środek bramki Śląska i Pawełek nie miał kłopotów z chwytem. Próbował Piątek.

2
1
1
2
1
83'

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Budziński. Faulowany Morioka.

4
3
1
1
3
80'

Ryota Morioka balansem ciała zwiódł rywali i wypracował sobie miejsce do oddania strzału. Mocno z 18 metrów, ale tuż obok słupka.

5
1
1
3
komentarz

Bywało gorzej we Wrocławiu, a dzisiaj na trybunach solidnie...prawie 12 000 kibiców.

10
7
2
1
1
76'
73'

Żółtą kartkę otrzymał Erik Jendrisek.

73'

Szarża Dankowskiego i faul Jendriska. Sędzia zdecydował, że zajście miało miejsce tuż przed polem karnym gospodarzy. Nie ma jedenastki, a rzut wolny. Mocne wstrzelenie przed bramkę, ale tam najszybciej przy futbolówce znalazł się Polczak.

1
71'
2
2
2
2
2
70'

Piłka ustawiona 23 metry przed bramką Sandomierskiego. Mocno, ale w sam środek muru. Próbował Dankowski.

2
67'

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Piątek. Ostry wślizg na Celebanie.

67'

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Kovacević. Serb nie zagra w kolejnym meczu.

1
2
4
66'

Nerwowo na boisku. Zaczynają się wzajemne dyskusje i niepotrzebne gesty.

1
5
63'

Żółtą kartkę otrzymał Hubert Wołąkiewicz. Faul na Morioce.

6
4
2
1
2
62'

O mój Boże! Widzieliśmy właśnie obronę sezonu! Mariusz Pawełek! Bramkarz Śląska najpierw pobiegł do piłki uderzonej głową przez Piątka. Futbolówka odbiła się od słupka i ponownie dopadł do niej Piątek. Strzał z bliska i niesamowita obrona, po chwili z jeszcze bliższej odległości poprawia Jendrisek i ponownie golkiper gospodarzy! Coś nieprawdopodobnego!

17
9
5
61'

Niemal zerowy kąt, ale Tomasz Brzyski zamiast centry zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę.... nad poprzeczką.

1
60'

Żółtą kartkę otrzymał Augusto. Atak wślizgiem na nogi Brzyskiego.

Śląsk Wrocław
3
3
59'

Próba Budzińskiego z 20 metrów, ale pewnie w bramce Pawełek.

1
1
57'

Engels łatwo ogrywa Jaroszyńskiego na prawej flance, ścina do środka boiska, ale dogranie przed bramkę blokuje Polczak.

1
53'

Ładnie, na dużej dynamice przedzierał się lewą stroną Damian Dąbrowski. Próba dogrania do partnerów udaremniona przez Engelsa.

1
1
51'

"Centrostrzał" Picha, ale piłka pod kontrolą Sandomierskiego.

1
48'

Stały fragment tuż sprzed lewego narożnika pola karnego Cracovii. Aleksandar Kovacević starał się zmieścić piłkę tuż przy bliższym słupku, ale chybił dość wyraźnie.

46'

Zaczynamy grę w II połowie.

1
16:45

Statystyki po 45 minutach...

2
45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

2
1
44'

Widowiskowy, długi rajd Engelsa. Niemiec wpadł w pole karne rywala, ale jego centrę wślizgiem zablokował Dąbrowski.

5
3
1
43'

Biliński szukał "okienka" i trzeba przyznać, że zabrakło mu niewiele. Piłka poszybowała tuż obok spojenia słupka z poprzeczką.

3
1
1
42'

Piątek huknął sprzed pola karnego, ale Pawełek odbił piłkę przed siebie. Nie było nikogo, kto mógłby skutecznie dobić.

1
1
1
39'

Kamil Biliński utyka, a za bok trzyma się Hubert Wołąkiewicz. To efekt starcia przed polem karnym gości. Dalsza gra obu piłkarzy na szczęście nie jest zagrożona.

2
1
35'

Gol! Strzelił Ryota Morioka. Asystował mu Łukasz Madej.

Madej urwał się prawym skrzydłem i obsłużył Moriokę. Japończyk samym przyjęciem piłki oszukał Polczaka niczym senior juniora młodszego, a następnie uderzył obok próbującego ratować sytuację Sandomierskiego.

37
24
3
4
5
34'

Sebastian Steblecki wkręcił w ziemię Celebana i Kovacevicia. Mocne wstrzelenie piłki wzdłuż linii bramkowej, ale kapitalnie wślizgiem futbolówkę wygarnął Augusto.

2
4
2
1
1
32'

Wreszcie celny strzał Cracovii. Damian Dąbrowski posłał jednak piłkę dokładnie tam gdzie stał Pawełek.

1
1
1
1
3
30'

Teraz celnie uderza Mario Engels. Futbolówka odbiła się tuż przed Sandomierskim, ale ten nie popełnił błędu i "przytulił" piłkę.

3
1
1
1
2
28'

Świetne podanie Picha do Morioki! Japończyk sam przed Sandomierskim, ale jego płaski strzał odbił bramkarz Pasów.

3
1
1
1
3
27'

Ryota Morioka prostopadle podał do wybiegającego na czystą pozycję Engelsa, ale Niemcowi piłkę wślizgiem wybił Jaroszyński.

1
2
1
1
4
26'

Cracovia. Schodzi: Jakub Wójcicki. Wchodzi: Tomasz Brzyski. Zmiana wymuszona kontuzją.

25'

Akcja gości prawym skrzydłem i pojedynek biegowy Szczepaniaka z Augusto. Lepszy obrońca gospodarzy.

3
1
1
2
2
22'

Madej dośrodkował lewą nogą na dalszy słupek, ale tam wzajemnie przeszkodzili sobie Pich i Biliński.

3
2
1
2
3
20'

Jakub Wójcicki siadł na trawie. Wygląda na uraz mięśniowy. Medycy starają się przywrócić go do gry, ale do rozgrzewki ruszył już Brzyski.

2
2
1
3
4
17'

Cracovia stara się odpowiedzieć, ale jak dotychczas tylko dośrodkowania, bez celnego strzału.

2
3
2
2
3
13'

Gol! Strzelił Kamil Biliński. Asystował mu Kamil Dankowski.

Gospodarze prowadzą, a wszystko dzięki kapitalnemu podaniu Morioki. Japończyk zrobił leniwe kółeczko 40 metrów przed bramką Cracovii, po czym świetnie wypatrzył Dankowskiego. Obrońca zagrał przed bramkę, a tam płaskim strzałem wynik otworzył Biliński.

38
23
7
4
8
11'

Dwa kornery wybijała Cracovia. Za pierwszym razem nad poprzeczką główkował Szczepaniak, a w drugim przypadku na przedpolu piłkę pewnie chwycił Pawełek.

1
2
1
1
5
9'

Krzysztof Piątek z piłką przy nodze w polu karnym Śląska. Jak pitbull wystartował do niego Pawelec i skasował akcję Cracovii.

3
1
1
1
4
7'

Ładną wymianę podań piłkarzy gości kończy strzał Budzińskiego. Z 22 metrów, anemicznie, 3 metry obok lewego słupka.

3
1
3
1
3
6'

Drugi raz Kamil Dankowski ze skrzydła. Tym razem głębokie dośrodkowanie spadało na 5. metr, gdzie stał Grzegorz Sandomierski.

2
2
2
2
2
3'

Pierwsza centra Śląska z prawej strony boiska. Dankowski szukał Bilińskiego, ale Polczak uprzedził napastnika, a po chwili piłka u bramkarza.

2
1
2
2
1
16:45

Pasiaste biało-czerwone koszulki i czarne spodenki gości. Śląsk zagra na zielono.