Liga Europy: Finał
24 maj 2017 20:45
90+4'

Neres sam na sam z bramkarzem, przelobował go, ale nie zdołał wbić piłki do siatki.

2
90+2'

Rezerwowi i kontuzjowani piłkarze Manchesteru United już świętują. 120 sekund do końca!

19
15
3
3
4
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

18
10
10
6
13
90'
ZMIANA

Man Utd. Schodzi: Juan Mata. Wchodzi: Wayne Rooney. Stary, poczciwy Wayne dostał swoją szansę w meczu. Należało mu się. Za całokształt.

37
10
6
3
4
88'

Z pola karnego wprost w Sergio Romero uderzył van de Beek.

13
6
5
2
3
87'

W końcu ManU wyprowadził kontrę. Jesse Lingard biegł z piłką przez pół boiska, ale został dogoniony przez rywala.

4
3
3
3
4
85'

Wzdłuż linii pola karnego "jeżdżą" z piłką gracze Ajaxu. Nic z tego nie wynika. Rywale nie popełniają błędów.

10
2
2
2
84'
ZMIANA
83'

Davinson Sanchez z dystansu uderzył metr ponad bramką.

6
3
3
1
2
83'

Starają się znaleźć dziurę w środku obrony Manchesteru United piłkarze Ajaxu.

4
2
3
2
2
82'
ZMIANA

Ajax. Schodzi: Jairo Riedewald. Wchodzi: Frenkie de Jong.

3
81'

Matthijs de Ligt uderzył z dystansu, ale przestrzelił.

7
3
3
1
3
80'

Van de Beek musiał natychmiast uderzać sprzed pola karnego i trafił w rywala.

5
5
5
3
3
79'

Technika zawodników Ajaxu może imponować. Jednak w piłce nożnej nie wrażenia artystyczne są ważne, ale to co w sieci. Ajax jeszcze próbuje, ale bez większej wiary w sukces.

6
5
7
2
3
78'

7
78'

13
75'

Kwadrans szans i... złudzeń Ajaxu. Manchester nie sprawia wrażenia zespołu, który byłby w stanie roztrwonić dwubramkową przewagę.

12
5
4
2
3
74'
ZMIANA
72'

Hakim Ziyech uderzył lewą nogą, ale uczynił to źle. Trafił w stojących w murze kolegów z zespołu.

8
4
5
3
6
70'

Za przypadkowe zagranie ręką będzie rzut wolny dla Ajaxu z ok. 20 metrów. Dobra pozycja, jednak z boiska zszedł już Lasse Schoene.

6
3
4
4
6
70'
ZMIANA

Ajax. Schodzi: Lasse Schoene. Wchodzi: Donny van de Beek.

2
67'

Ajax stara się grać szybko piłką. Gracze z Amsterdamu kombinacyjnymi akcjami starają się rozmontować obronę ManU.

9
3
4
5
12
66'

Davy Klaassen do Traore, a jego strzał został zablokowany.

10
2
2
4
5
65'

Pogba dośrodkował, Marouane Fellaini głową mocno uderzył, ale w bramkarza!

10
6
4
8
6
64'

Żółtą kartkę za niepotrzebny faul otrzymał Amin Younes.

9
5
7
3
5
63'

Ajax gra w jednostajnym tempie, to ułatwia obronę dwubramkowego prowadzenia Anglikom.

13
4
3
1
1
62'
ZMIANA

Ajax. Schodzi: Kasper Dolberg. Wchodzi: David Neres.

7
5
7
8
4
61'

Przez kilka minut autobus o nazwie Manchester United stał przed własnym polem karnym, ale w końcu ruszył i już jest w okolicach środka pola.

8
59'

Juan Mata odbił się od rywala, padł w polu karnym. Sędzia słusznie nie widział podstaw do podyktowania "jedenastki".

3
2
1
9
3
58'

Żółtą kartkę otrzymał Joel Veltman. - Sorry, Mietek - powiedział arbiter pokazując kartkę za faul.

12
13
4
2
4
56'

Świetną piłkę otrzymał w polu karnym Younes, wydawało się, że stanie oko w oko z bramkarzem. Jdnak złe przyjęcie zakończyło się wypchaniem z pola karnego.

11
5
3
1
1
56'

Bardzo wysoko ustawiona jest defensywa Ajaxu. Strata piłka i szybka kontra może się dla Holendrów zakończyć sstratą kolejnego gola.

11
5
4
2
2
55'

Obraz gry może zmienić jedynie gol kontaktowy dla Ajaxu. Manchester gra jednak w środę w defensywie niemal bezbłędnie.

10
6
4
2
1
53'

Jeśli nic się nie zmieni, za ok. 40 minut Manchester United sięgnie po brakujące trofeum.

20
7
2
2
3
52'

Amin Younes przewrócił się w polu karnym, sędzia nakazał grać dalej.

2
5
5
3
10
52'

Żółtą kartkę otrzymał Marouane Fellaini. Brzydki faul Belga.

1
50'

ManU po drugim trafieniu zaczął grać na większym luzie. Ajax po ciosie będzie się w stanie podnieść. Póki co niewiele na to wskazuje.

11
6
5
1
1
48'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Henrich Mchitarjan. Asystował mu Chris Smalling. Dośrodkowanie  z rogu, piłkę zagrał głową Smalling, a Mchitarjan uprzedził obrońcę i z czterech metrów trafił na 2:0! Czy to już po meczu?

111
50
10
10
15
47'

Po zmianie stron ruszył Ajax. Ciekawa akcja zakończyła się jednak faulem w ataku.

12
5
2
2
2
46'

7
45'

Sędzia dołożył minutę.

12
7
9
5
7
45'

Traore zagrał klepkę z partnerem, wpadł w pole karne i przegrał pojedynek z Matteo Darmianem.

9
3
6
3
2
44'

Nie ma pomysłu Ajax na rozmontowanie defensywy przeciwnika. Manchester United postawił autobus, który nie przepuszcza nikogo.

13
9
4
1
2
42'

Davinson Sanchez nie docenił rywala i omal nie stracił piłki przed własnym polem karnym.

7
3
5
2
4
41'

Kasper Dolberg jest niemal odcięty od podań. Przed momentem w końcu przejął piłkę, ale... został z nią wypchnięty na własną połowę.

6
9
4
4
2
39'

Anglicy nie zostawiają Holendrom nawet metra wolnego miejsca. Gracze Ajaxu mają spory problem z rozegraniem piłki.

13
9
6
5
6
37'

Alberto Tomba, tzn. Bertrand Traore objechał kilku rywali, ale w polu karnym zabrakło szybkiej decyzji o uderzeniu.

15
11
8
5
5
36'

Ajax zaczyna wynurzać głowę, akcje Holendrów zaczynają się kleić. Brakuje jednak strzałów. Wszystko ciekawie wygląda jedynie do pola karnego.

3
34'

Mocno dograna piłka przeleciała wzdłuż bramki Manchesteru, ale nie miał jej kto wbić do siatki z kilku metrów.

7
5
6
9
7
32'

Marcus Rashford tym co ma najcenniejsze nadział się na udo rywala. Przypominamy, że w takiej sytuacji najlepiej skakać na piętach i... zacisnąć zęby.

13
14
6
5
5
31'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Henrich Mchitarjan.

10
8
10
11
16
30'

Nie potrafi zbyt wiele zdziałać Ajax. Z każdą minutą ManU pozwala przeciwnikowi na coraz mniej.

24
9
4
7
12
28'

Dojrzalszym zespołem wydaje się póki co Manchester. Jednak w tegorocznej edycji Ligi Europy już kilku drużynom wydawało się, że panują nad Ajaxem. Ostatecznie finał oglądają sprzed telewizorów.

7
24'

Antonio Valencia wjechał w obronę Ajaxu niczym pociąg na stację we Włoszczowej. Jego mocny strzał odbił Onana!

23
16
7
5
11
23'

Ruszył Ajax, Manchester cofnął się i może słono za to zapłacić.

23
10
10
12
20
20'

Po wrzutce z rogu głową ponad bramką uderzył Davinson Sanchez.

20
13
7
7
7
19'

Jose Mourinho przyjął bramkę bez jakiejkolwiek reakcji. A to podobno niezdrowe!

23
35
14
12
12
18'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Paul Pogba. Asystował mu Marouane Fellaini. Fellaini zagrał przed polem karnym do Pogby, ten uderzył z ok. 17 metrów. Wydawało się, że strzał nie wyszedł Francuzowi. Jednak piłka po drodze odbiła się od Davinsona Sancheza i myląc Onanę wpadła w środek bramki. 0:1!

185
87
42
30
46
17'

Gra ponownie przeniosła się pod bramkę Ajaxu. Jednak Anglicy nie potrafią oddać celnego strzału.

13
10
7
7
11
15'

A rywale rozklepali defensywę ManU. Akcję strzałem z pola karnego zakończył Traore. Golkiper był na posterunku.

19
17
8
8
11
14'

Więcej do powiedzenia mają teraz Holendrzy. Manchester cofnął się i czeka na to, co zrobią rywale.

10
4
7
4
12
12'

W końcu zaatakował Ajax, ale rywale nie patyczkują się pod własną bramką.

15
8
4
4
10
10'

Juan Mata mocno dośrodkował z końcowej linii, Marouane Fellaini przystawił wielką czuprynę, ale zabrakło mu centymetrów aby trafić w piłkę!

8
15
11
9
10
8'

Marcus Rashford chciał ograć z boku boiska Davinsona Sancheza, ale ostatecznie go sfaulował.

13
6
6
7
16
6'

Czerwone Diabły chciał szybko wyjść na prowadzenie. Ajaxowi udało się w końcu przejąć piłkę i spokojnie ją rozgrywać.

17
16
16
12
15
4'

Mocno ruszyli Anglicy na Holendrów. Piłka nie opuszcza połowy Ajaxu.

18
24
10
9
12
3'

Andre Onana tym razem pewniej interweniował, jednak... ponownie wpadł na kolegę z zespołu.

8
17
17
10
8
2'

Ucierpiał Joel Veltman, ale szybko wrócił na boisko.

21
17
17
20
20
1'

Już niebezpieczne zdarzenie pod bramką Onany. Golkiper zderzył się z kolegą z zespołu. Piłka trafiła do Pogby, ale ten z ok. 18 metrów uderzył obok słupka!

16
9
11
6
9
20:19

Minuta ciszy ku czci ofiar zamachu terrorystycznego w Manchesterze. Przypomnijmy, że w ataku zginęło dwóch Polaków, którzy osierocili dwójkę dzieci.

15
9
7
40
8
20:19

Bohaterowie wieczoru już na murawie. Trwa losowanie, piłkarze już po pamiątkowych zdjęciach.