26 lis 2017 18:00
90+4'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Celeban. Asystował mu Mathieu Scalet.

Scalet, zawodnik z IV-ligowych rezerw, zdołał zgrać piłkę głową po dośrodkowaniu, piłka minęła Polacka i pomimo rozpaczliwej interwencji piłkarza Miedziowych Celeban skierował piłkę do siatki.

105
49
18
12
18
90+3'

10
90+3'

Ostatnia okazja dla Śląska, Kopacz powalił Piecha, choć tak naprawdę sędzia mógł gwizdnąć w obie strony.

13
7
5
4
5
90+2'
ZMIANA
12
6
2
2
6
90+2'

Riera próbował strzału z dystansu. Próbował to odpowiedni czasownik. Strzał wyżej niż dalej.

1
6
90'

Doliczone trzy minuty.

12
7
6
3
6
90'

Pudło kolejki Woźniaka! Zupełnie wolny, trzy metry od bramki Słowika... A strzelił z powietrza nad poprzeczką. To wręcz przeczyło prawom fizyki.

12
12
10
7
14
89'

Minimalnie za wysokie dośrodkowanie Piecha. Robak wyszedł w góre, ale nie strącił piłki.

5
8
3
3
7
89'
ZMIANA
88'

Żółtą kartkę otrzymał Sasa Balić. Nazbierało mu się za kilka fauli.

9
4
2
4
5
87'

W 87. minucie witamy Marcina Robaka. Miękka wrzutka Madeja spadła na głowę snajpera Śląska. Strzał jednak w ręce Polacka.

12
9
7
3
5
86'

Piech zastawiał się na 25. metrze. Balić wyciął napastnika Śląska.

5
4
7
1
3
85'

Zagłębie powinno to rozwiązać lepiej. Tuszyński miał sporo miejsca, a zagrał katastrofalnie do stojącego dwa metry dalej Woźniaka. Zaczyna Słowik.

4
5
2
4
3
83'

Chyba Vacek zagrał piłkę ręką we własnej szesnastce...

4
2
5
1
11
84'

Perfekcyjne zachowanie Celebana we własnym polu karnym. Kapitan Śląska wygarnął piłkę wślizgiem, Kubicki bez szans.

7
3
1
1
82'

Piłka po dośrodkowaniu szukała Celebana. Minimalnie szybszy Polacek.

4
4
1
3
7
81'

Ładna kombinacja Madej z Rierą. Hiszpan wstrzelił piłkę, ale zatrzymała się na pierwszym przeciwniku.

6
6
1
2
6
81'

Słowik zmuszony do wysiłku. Tuszyńskiemu piłka naszła na nogę, uderzył soczyście, minimalnie obok słupka.

3
2
3
4
3
79'

Koniec znakomitej frekwencji we Wrocławiu? Mecz ogląda niewiele ponad 10 tys. kibiców. Pewnie nie przyciągnęła ich pogoda, we Wrocławiu jest chłodno, ok. 3 stopni.

3
3
2
3
3
78'

Kamikadze Kopacz. Stoper Zagłębia w pełnym biegu skoczył do dośrodkowania i zderzył się głowami z Piechem. Kopacz opatrywany i oszołomiony.

1
2
5
1
1
77'

Dobrze ustawiony Tarasovs wybił dośrodkowanie Pawłowskiego. Miedziowi jednak dalej w ataku.

7
2
2
2
4
76'

Bardzo aktywny Riera szukał Robaka. Czujny Balić na rzut rożny.

10
5
1
2
75'

Z marazmu wyłonił się strzał Tuszyńskiego. Mocny, ale nad poprzeczką.

2
4
3
2
5
74'
ZMIANA
72'

VAR wisiał w powietrzu, ale arbiter Frankowski nie zdecydował się podyktować karnego za popchnięcie Celebana.

6
3
2
5
8
70'

Śląsk ruszył! Madej poprawił dośrodkowanie, Pich w bardzo trudnej sytuacji, obracając się o 180 stopni, zdołał ją sprytnie trącić i Polacek odbił piłkę z najwyższym trudem.

13
8
3
2
3
70'

Cokolwiek myślał Madej, to bezwzględnie przekombinował. Fatalne dośrodkowanie po świetnej akcji.

4
3
2
5
69'

Poprawa bardzo czujnie. Po zgraniu Jagiełły nie pozwolił na strzał.

3
2
2
2
68'

W ostatniej chwili zmiana decyzji, Pawłowski cofnięty, Świerczok zostaje na murawie.

1
4
1
67'

Balić bardzo cierpi. Wygląda na to, że stoper Zagłębia nadciągnął mięsień dwugłowy uda.

4
4
8
6
5
65'

Stały element meczu - podanie z pominięciem drugiej linii i piłka wybita przez stoperów.

2
1
1
1
1
64'

Do wejścia w ekipie Miedziowych szykuje się Bartłomiej Pawłowski.

3
2
3
1
1
63'

Piech ambitnie walczył o piłkę i faulował, choć napastnik Śląska zupełnie innego zdania.

2
1
1
1
61'

W tym porywającym meczu doceniamy każdą taką próbę. I na tym koniec pochwał dla Madeja, strzał wysoko nad poprzeczką.

2
1
1
1
2
60'

Vacek wycięty. Śląsk ma rzut wolny na środku boiska.

2
4
1
1
1
58'

Pich zdecydowanie lepiej wrzucił, ale Piech był za bardzo odchylony.

7
4
3
1
3
58'

Zdecydowanie za krótkie dośrodkowanie Picha. Sytuację uratował Celeban, który mógł nawet strzelić bramkę, ale skończyło się na kornerze.

4
4
2
2
3
57'

Żółtą kartkę otrzymał Filip Jagiełło. Za faul na Srniciu w kontrze. Wcześniej Piech zastawił się i dojrzał uciekającego Serba. Pierwsza dobra akcja Śląska po przerwie.

4
5
3
5
7
56'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Celeban. Stoper Śląska wskoczył rywalowi na plecy i przy okazji trafił go łokciem.

Śląsk Wrocław
6
4
3
1
4
56'

O, wreszcie coś ciekawego. Jagiełło wypuścił Czerwińskiego, ten wstrzelił piłkę i Świerczok dopadł do niej. Strzał z niewygodnej pozycji tuż obok słupka.

4
1
2
2
4
55'

Piłkarskie szachy to i tak spory eufemizm dla poziomu meczu po przerwie.

2
3
2
1
1
53'

Madej nie pozwolił Woźniakowi na oddanie strzału. Wcześniej piłkarz Miedziowych sprzątnął piłkę sprzed nosa Świerczoka.

4
4
2
5
7
51'

Zagrania Vacka pozostawmy bez komentarza. Czecha świetnie dojrzał Madej, a doświadczony pomocnik podał do nikogo.

6
5
2
3
6
48'

Świerczok nie miał pomysłu, jak rozwiązać tę akcję. Namyślał się tak długo, że po chwili już musiał gonić za przeciwnikiem.

6
8
3
3
6
47'

Do dośrodkowania Picha dopadł Piech. Strzał słaby, w środek bramki.

6
3
1
2
3
46'

Wracamy do gry.

5
3
1
1
1
45'

Guldan skrobał Piecha po Achillesie, aż w końcu sędzia postanowił przerwać akcję.

4
4
3
4
6
43'

Kubicki ma dzisiaj zupełnie rozregulowany celownik. Po niezłym podaniu Czerwińskiego uderzył z powietrza. Efekt? Piłka w trybunach.

10
5
3
3
3
42'

Jagiełło kręcił obrońcami w polu karnym Śląska, uderzył, ale ofiarna interwencja Poprawy uratowała gospodarzy.

8
5
4
2
3
40'

Świerczoka faulował Tarasovs. Do wolnego podszedł Jagiełło, nieźle wrzucił, ale strzał jednego z Miedziowych daleki od ideału.

4
7
4
3
4
39'

Pich osaczony przez trójkę rywali. Dzielny Słowak skapitulował na 40. metrze od bramki Zagłębia.

7
7
2
2
4
37'

Interwencja sezonu Słowika! Woźniak z 11. metra mógł właściwie strzelić jak z karnego. A Słowik pofrunął i odbił piłkę w fenomenalny sposób. Trener Stokowiec nie wierzu.

18
13
11
8
9
36'

Świerczok przyjął piłkę na linii szesnastki, zastawił się, dograł piętą do Kubickiego, a ten zupełnie zepsuł strzał.

5
4
2
2
3
34'

Z trudem można dostrzec piłkarzy na murawie. Dym z materiałów pirotechnicznych zawisnął nad boiskiem.

7
5
5
6
3
32'

Śląsk uratował się przy dośrodkowaniu z prawej strony, świetnie interweniował Celeban, ale przed polem karnym piłka spadła pod nogi Woźniaka. Techniczny strzał minimalnie nad poprzeczką, Słowik chyba nie spodziewał się, że uderzenie będzie tak groźne.

11
6
4
3
5
32'

Na murawie nie dzieje się aktualnie NIC. Więcej na trybunach, kibice odpalili materiały pirotechniczne.

6
7
3
3
4
29'

Prawie 30 minut za nami. Nudny mecz? Przesada. Porywający? Na pewno nie. Zespoły szukają jakiegokolwiek pomysłu na grę.

4
2
2
1
4
29'

Świerczok starł się z Tarasovsem. Według sędziego, ten pierwszy faulował Łotysza.

3
1
1
3
2
26'

Świerczok miał Celebana na plecach, a i tak zdołał się obrócić. Chyba brakło sił na lepszy strzał, Słowik spokojnie złapał piłkę.

7
8
2
1
25'

Jagiełło na pamięć do niewidzialnego partnera. Katastrofalne podanie pomocnika Zagłębia, aut dla Sląska.

5
10
3
3
24'

Matuszczyk twardo powalczył o piłkę z Piechem. Po przechwycie był jeszcze faulowany.

6
1
2
2
21'

Pich & Piech. Ten drugi złapany na spalonym.

5
4
2
6
7
21'

Słowik bardzo pewnie na przedpolu. Przy próbie wznowienia był (ponoć) faulowany.

1
2
2
2
19'

Piech wściekły. I ma rację, bo trudno o smaczniejsze "ciasteczko" od Riery. Hiszpan dorzucił piłkę wprost na głowę napastnika, a Piech katastrofalnie zepsuł akcję. Powinien co najmniej trafić w światło bramki.

5
3
12
3
6
18'

Pich wrócił się do defensywy, wprawdzie pozwolił Tuszyńskiemu zabrać się z piłka, ale przy okazji był faulowany.

5
3
5
3
2
16'

Kopacz na ryzyku, wślizgiem, w okolicach własnego pola karnego. Piłka wygarnięta spod nóg Piecha.

5
2
2
5
14'

Balić właściwie nabity dośrodkowaniem Jagiełły. Piłka odbiła się od jego głowy i spadła daleko od bramki.

8
1
4
1
14'

Panie Vacek, do kogo? Piech tylko rozłożył bezradnie ręce. Czech na razie nawet w połowie nie przypomina niedawnego lidera Piasta Gliwice.

1
2
1
5
5
13'

Czerwiński musiałby mieć start Tysona Gaya, żeby zdążyć w tempo do tej piłki. A tak sięgnął ją tylko głową i Słowik spokojnie od bramki.

5
1
1
1
1
12'

Jagiełło dorzucał piłkę z rzutu wolnego. Śląsk zastawił pułapkę ofsajdową.

5
3
2
4
5
10'

Poprawa faulował Świerczoka w okolicy narożnika pola karnego.

3
1
2
2
4
9'

Świetnie Riera uruchomił Madeja, ale Balić - jak taran - zatrzymał weterana z Wrocłąwia.

1
1
1
1
8'

Poprawa zablokował Świerczoka. Na razie, nomen omen, poprawy występ ligowego żółtodzioba w barwach Śląska.

2
1
1
1
7'

Srnić umie też w ofensywę. Bulterier Śląska ruszył do przodu, zyskał trochę miejsca i kąśliwie uderzył. Polacek może odetchnąć, gdyby strzał szedł w światło bramki, było 1:0.

10
4
2
3
3
6'

Bardzo spokojny początek derbów. Śląsk wymienia piłkę na własnej połowie.

4
1
3
2
2
4'

Riera szukał Robaka podaniem z głębi pola. Na razie napastnik Śląska zupełnie odcięty od piłek.

3
1
2
1
3'

Dośrodkowanie wybite przez obrońców Śląska, z daleka odpalił Balić, ale trzy metry nad poprzeczką.

1
1
2'

Pierwszy raz piłka przeniosła się pod pole karne Zagłębia. Podaie Piecha nie dotarło do Robaka.

4
1'

Po rozpoczęciu Świerczok próbował zaskoczył Słowika strzałem z... 50 metrów. Pierwszy kontakt bramkarza Śląska z piłką, strzał na rozgrzewkę.