2
5
4
85'

Tomasz Loska odbił piłkę po strzale Kwantalianiego. Dobitki nie ma, bowiem obrońcy pospieszyli z asekuracją.

9
2
3
1
2
84'

Płynna akcja przyjezdnych zakończona jednak niecelnym strzałem z prawej strony pola karnego. Chybił Gabriel Matei.

11
6
5
4
4
81'

Maciej Ambrosiewicz biegł od połowy boiska sam na bramkarza, a obok siebie miał jeszcze Kurzawę. Gola jednak nie ma, bo rezerwowy trafił w nogi desperacko wracającego Matei. Niebywałe!

2
1
2
2
8
80'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Adam Wolniewicz. Faulowany Kwantaliani.

Górnik Zabrze
2
2
1
7
5
76'

Lekki strzał głową pada łupem Loski.

6
4
3
2
2
74'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Damian Kądzior. Asystował mu Rafał Kurzawa.

Piękna asysta z głebi pola i sytuacja sam na sam z bramkarzem. Kądzior uderzył nad Muchą i pobiegł fetować gola.

52
22
4
4
8
73'
ZMIANA
71'

Żółtą kartkę otrzymał Vlastimir Jovanović. Kopnięty Suarez.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1
1
70'

Kilka minut gry w środku boiska, przerywanej faulami.

2
1
2
67'

Kapitalna piłka od Kurzawy na 6. metr przed bramkę Termaliki. Łukasz Wolsztyński uderza wolejem, ale Jan Mucha instynktownie odbija.

7
4
6
5
4
66'

Chytry strzał obok muru, ale świetnie broni Loska.

8
3
3
3
6
65'

Szansa gości! Bochniewicz podciął Gubę na linii pola karnego Górnika.

3
3
4
7
5
komentarz

Głośno mówiło się, że jeśli Termalica dziś przegra posadę straci trener Maciej Bartoszek.

3
62'

Mateusz Wieteska ładnie zabrał się z piłką lewym skrzydłem, ale sędzia przerwał grę. Był spalony.

5
3
4
5
3
60'
ZMIANA
59'

Żółtą kartkę otrzymał Gabriel Matei. Faulowany na lewej stronie boiska był Kądzior.

3
3
4
3
2
57'

Żółtą kartkę otrzymał Szymon Matuszek. Faul na Jovanoviciu. "Żółtko" oznacza pauzę piłkarza w następnym meczu.

3
3
4
5
6
56'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Grzelak. Piłkarz gości od początku pracował na upomnienie, grając bardzo ostro.

9
4
4
3
2
53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Rafał Kurzawa. Asystował mu Łukasz Wolsztyński.

Kontra Górnika i piękne trafienie po strzale sprzed pola karnego. Wyciągnięty jak struna Jan Mucha, ale piłka wpada tuż przy lewym słupku.

4
51'

Po przerwie Termalica ambitnie szuka trafienia wyrównującego. Przed momentem mocny strzał Śpiączki trafia w nogi obrońcy Górnika.

5
4
3
3
7
50'

Mateusz Kupczak leży w środku boiska. Piłka wybita w aut.

3
2
4
3
3
48'

Faul Grzelaka na Wolsztyńskim i dobra okazja do centry w pole karne. Kurzawa miękko zawiesił piłkę, ale defensorzy mieli mnóstwo czasu na dobre ustawienie się i ją wybili.

4
3
2
3
3
46'

17:41

Mała ciekawostka przed rozpoczęciem drugiej połowy. Strzelec gola Łukasz Wolsztyński urodził się w roku, w którym Noriaki Kasai zdobywał pierwszy medal olimpijski!

5
7
3
3
3
45'

Kolejny rajd Guby lewą flanką, ale tym razem radzi sobie Wolniewicz.

9
5
4
4
4
42'

Prostopadłe podanie do Gergela, a ten zagrał wzdłuż bramki do zamykajacego akcję Guby. We wszystko wmieszał się Loska i po akcji.

7
7
4
4
7
40'

Szarża Grzelaka zastopowana na linii pola karnego Górnika. Piłka jednak szczęśliwie trafia do Śpiączki, który zbyt pochopnie podejmuje decyzję o strzale... lekko i tylko w boczną siatkę.

5
5
5
5
5
37'

Najlepszy w ekipie gości David Guba zakręcił obrońcą na lewym skrzydle. Centra niezła, ale walczący o pozycję Śpiączka faulował Suareza.

4
4
3
3
5
35'

Długie podanie do Wolsztyńskiego, ale ten nie dogonił piłki przed linią końcową.

3
4
3
4
6
33'

Celny strzał Matei z 25 metrów, ale Tomasz Loska pewnie chwycił futbolówkę.

8
6
2
5
5
30'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Łukasz Wolsztyński. Asystował mu Igor Angulo.

Putiwcew niefortunnie odbił piłkę i ta trafiła do Angulo. Hiszpan mógł strzelać, ale przytomnie wyłożył przed bramkę. Wolsztyński musiał to trafić i zrobił to.

69
29
9
9
13
26'

Było groźnie! Strzał Kądziora blokują obrońcy, ale piłka trafia do Wolsztyńskiego. Mocno w długi róg, ale świetnie broni Mucha.

9
5
1
3
6
24'

Akcja gospodarzy. Dośrodkowanie na 10. metr do wbiegajacego tam Angulo. Hiszpan jedynie musnął piłkę głową, jakby wystraszył się wysoko uniesionej nogi Putiwcewa.

5
4
2
2
7
21'

Kontra Górnika 2 na 2! Pachniało stuprocentową okazją, ale Angulo zamiast podawać do Kurzawy postanowił dryblować i stracił piłkę.

5
3
1
3
3
19'

Kądzior dośrodkował na bliższy słupek, gdzie głową uderzył Dani Suarez. Piłka leciała prosto w Muchę i ten pewnie obronił.

9
4
3
4
4
17'

Chwila przerwy w grze. Grzelak sponiewierał Kądziora.

3
2
2
7
2
16'

Początkowe minuty dla Górnika, ale teraz to Słoniki mają inicjatywę.

6
4
1
1
5
13'

Centra w pole karne Górnika do Guby, ale ten nie był w stanie oddać strzału.

5
1
1
3
2
9'

Ładnie zastawił się na 18. metrze Łukasz Wolsztyński. Łatwo oszukany obrońca i atomowy strzał w kierunku bramki. Bardzo wysoko nad poprzeczką poszybowała ta piłka.

5
3
2
3
3
8'

Pierwszy atak Termaliki kończy się rykoszetem i przypadkową szansą Guby. Strzał z 17. metrów wyraźnie mija cel.

7
5
4
6
4
5'

Mucha nie najlepiej wznowił grę od bramki niskim wykopem. Przechwyt Górnika i natychmiastowe podanie do Angulo. Hiszpan przegrał jednak biegowy pojedynek z obrońcą.

11
2
1
1
3
2'

Gabriel Matei zagrał ręką tuż przed lewym narożnikiem własnego pola karnego. Strzał Wolsztyńskiego trafia jednak tylko w mur. Po chwili miękka centra Kurzawy ląduje w rękach bramkarza.

7
5
3
3
3
17:41

W wyjściowym składzie Górnika tylko dwóch obcokrajowców w postaci Hiszpanów Suareza i Angulo. "Jedenastka" gości wybitnie zagraniczna (tylko trzech Polaków - Kupczak, Śpiączka i Grzelak).