0:0
Zakończony
Chelsea FC
90+3'

Martina długim podaniem uruchomił Ramireza, ale radzi sobie z nim obrona Chelsea.

4
3
1
1
1
90+1'

Michael Keane urwał się Ruedigerowi i główkował z 8. metrów... piłka nad poprzeczką.

4
3
1
2
1
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

4
3
1
1
2
89'

Gylfi Sigurdsson dosrodkował w poszukiwaniu Williamsa, ale Walijczyka uprzedził Alonso.

2
2
1
1
86'

Miękka centra w pole karne gospodarzy i strącenie Hazarda... broni Pickford.

1
2
1
2
82'

Zabawił się z Keane'm Hazard. Belg szukał przypadkowego odbicia od rywali i gola po rykoszecie. Mocne wstrzelenie wzdłuż linii bramkowej, ale szczęście przy gospodarzach.

2
2
1
1
81'
ZMIANA
78'

Piłka przypadkowo spadła pod nogi Ruedigera, ten upadajac na murawę uderza z 11 metrów, ale dokładnie tam gdzie stoi Pickford.

3
2
1
2
1
76'

Centra Mosesa i strącenie Williamsa. Rezerwowemu już zapisywano "samobója", ale piłka trafiła w poprzeczkę i wróciła na boisko.

4
4
3
3
3
73'

Chytre podanie Hazarda do Fabregasa, a ten kropnął z ostrego kąta... tylko boczna siatka, a do tego ofsajd.

4
4
3
3
3
70'
ZMIANA

Chelsea. Schodzi: Willian. Wchodzi: Michy Batshuayi.

3
2
1
1
2
67'

W swoim stylu zakręcił rywalami Eden Hazard. Płaski strzał w kierunku dalszego słupka, ale Jordan Pickford widowiskowo odbił piłkę.

6
5
1
1
4
66'

Podanie piętą Hazarda i mocne wstrzelenie piłki przed bramkę Evertonu przez Bakayoko. Jeden z obrońców odbija piłkę ręką, ale nie ma mowy o celowości tego zagrania.

7
6
4
3
3
63'
ZMIANA
62'

Zablokowany strzał kante z 20 metrów.

4
3
1
1
1
60'

Centra na 6. metr, ale Thibaut Courtois pewnie piąstkuje. Bramkarz Chelsea w pierwszej połowie strasznie się nudził, teraz ma troszeczkę roboty.

4
4
1
1
1
57'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Michael Keane. Podcięcie Hazarda.

4
4
1
1
1
55'

Kilka szybkich podań wystarczyło, aby gospodarze przedostali się pod pole karne Chelsea. Centra z prawej flanki została jednak łatwo zablokowana.

3
3
1
1
2
52'

Z punktu widzenia Evertonu wykorzystanie tak szybko kompletu zmian nie napawa optymizmem. Pozostaje im nadzieja, że nic złego już się nie wydarzy.

5
4
2
1
1
51'
ZMIANA

Everton. Schodzi: Idrissa Gueye. Wchodzi: Beni Baningime.

49'

Idrissa Gueye siadł na murawę, wygląda to na uraz mięśnia uda.

5
5
1
3
1
47'

Bramkowa okazja gości już w pierwszej akcji po przerwie. Po dograniu z prawej flanki z 13 metrów uderzył Pedro, ale Pickford świetnie obronił. Po chwili dobitka Alonso, ale piłkę sprzed linii wybił Ashley Williams.

5
5
1
1
1
46'
ZMIANA

Everton. Schodzi: Aaron Lennon. Wchodzi: Sandro Ramirez.

6
6
1
1
1
46'
ZMIANA

Everton. Schodzi: Tom Davies. Wchodzi: Ashley Williams.

5
5
1
1
1
46'

Początek II połowy.

6
5
1
1
1
45'

Dominic Calvert-Lewin odebrał piłkę Christensenowi przy linii bocznej i popędział na bramkę Chelsea. Strzał przyblokowali wracający obrońcy, a obok stali świetnie ustawieni Sigurdsson i Gueye.

6
6
1
1
1
44'

Spokojne ostatnie minuty przed przerwą.

7
7
2
1
1
41'

Atomowy strzał Bakayoko z 23 metrów trafia w plecy rywala. Ktokolwiek to był ma teraz czerwoną piłkę na ciele.

8
9
2
2
1
38'

Idrissa Gueye odebrał piłkę Willianowi i natychmiast prostopadle podał do Calwerta-Lewina. Napastnik przegrał jednak biegowy pojedynek z Alonso.

9
9
1
1
1
35'

Złe podanie Keane'a przy wyprowadzaniu piłki i kontra The Blues. Tiemoue Bakayoko podał na lewą stronę pola karnego, gdzie wbiegał Pedro Rodriguez. Hiszpan huknął pod poprzeczkę, ale fantastycznie obronił Jordan Pickford.

11
10
1
1
3
32'

Pierwsza tak odważna próba z dystansu Daviesa. Blondyn z dłuższymi włosami miał sporo miejsca, huknął z 23 metrów, ale chybił dość wyraźnie.

11
10
4
2
2
30'

Uspokoili się piłkarze. Chelsea już nie atakuje tak zdecydowanie, a Everton przeniósł zasieki obronne dalej od bramki Pickforda.

8
8
1
1
1
27'

Długie podanie Hazarda za linię obrony Evertonu. Wyskoczył jak oparzony Pedro Rodriguez, dopadł do futbolówki i uderzył z powietrza, ale obok bramki. Do tego był ofsajd.

8
8
1
1
2
23'

Jakoś tak bez przekonania sprzed "szesnastki" uderzył Pedro Rodriguez... lekko i bez szans na zaskoczenie bramkarza.

10
8
1
2
1
22'

Z 20 metrów sprzed prawego narożnika pola karnego Evertonu uderzył Willian. Piłka przeleciała nad murem, ale i nad poprzeczką.

8
9
1
2
1
21'

Żółtą kartkę otrzymał Cuco Martina. Podcięty Moses.

11
14
1
1
1
19'

Victor Moses mocno wstrzelił piłkę wzdłuż bramki Pickforda, ale żaden z jego kolegów nie dopadł do futbolówki, a ta opuściła boisko.

10
10
1
1
1
16'

Cesar Azpilicueta dośrodkował na 7. metr, ale czujny Jordan Pickford zrobił kilka kroków w przód i "przytulił" piłkę.

12
11
2
2
2
15'

Za nami kwadrans. Chelsea atakuje, a Everton broni się bardzo głęboko... naszym zdaniem zbyt głęboko.

12
10
1
1
1
11'

Żółtą kartkę otrzymał Dominic Calvert-Lewin. Faul na Mosesie.

11
10
1
1
1
10'

Wow to się nazywa kapitan! Dwukrotnie, po strzałach Bakayoko i Williana piłkę z linii bramkowej wybijał Phil Jagielka!

6
4
2
2
2
8'

Tom Davies pobiegł środkiem boiska i balansem ciała zwiódł dwóch rywali. Prostopadłe podanie do Calverta-Lewina nie dociera do adresata.

2
2
2
2
1
5'

Pierwsze minuty zdecydowanie dla gości. Raz za razem piłka wstrzeliwana w pole karne Evertonu, ale radzi sobie defensywa. Przed momentem do zbyt krótko wybitej futbolówki dopadł Pedro Rodriguez. Mocny strzał z 19 metrów, ale obok celu.

2
2
1
1
2
2'

Dobre dośrodkowanie Mosesa ze skrzydła, ale Eden Hazard nieczysto trafił w piłkę, a w zasadzie jedynie ją musnął.

7
4
1
2
3
12:42

Olbrzymim osłabieniem gospodarzy jest brak Wayne'a Rooney'a. Najlepszy strzelec Evertoonu rozchorował się i nie wspomoże kolegów.