Premier League: 20. kolejka
26 gru 2017 16:00
90+1'

Po wrzutce z rzutu wolnego Shane Duffy główkował blisko spojenia słupka z poprzeczką. Można śmiało powiedzieć, że najgroźniejsze uderzenie gości było w doliczonym czasie.

6
2
1
90'

Doliczone minimum 3 minuty do regulaminowego czasu.

4
2
1
87'

Końcówka meczu nie jest specjalnie ekscytująca. Chelsea straszy przeciwnika swoimi uderzeniami ostrzegawczymi, Brighton and Hove Albion głównie centruje, ale nie oddaje strzałów.

5
5
1
1
1
85'
2
82'
82'

Tomer Hemed zbierał się do zmiany jakby schodziły przy wyniku 5:0. Runda honorowa, oklaski dla kibiców, chyba Brighton and Hove Albion zadowolone z wyniku. Menedżer gości zamiast dokonać podwójnej zmiany, to wprowadza zawodników pojedynczo.

2
3
1
1
80'
2
2
1
1
1
76'

Dwa crossowe podania na prawe skrzydło. Victor Moses nie zabrał się z piłką, a Solly March był zdaniem sędziego asystenta na spalonym.

2
2
73'
73'

Chelsea. Schodzi: Eden Hazard. Wchodzi: Willian.

2
2
1
1
72'

Willian będzie pierwszym zmiennikiem w tym spotkaniu. Późno mieszają w jedenastkach menedżerowie, ale akurat Antonio Conte trudno się dziwić.

4
4
68'

Eden Hazard ma najmniej szczęścia w sytuacjach podbramkowych. Pewnie do końca spróbuje przełamać niemoc i wreszcie trafić do bramki Brighton and Hove Albion.

4
4
66'

Mewy postanowiły pokazać, że potrafią również zaatakować. W ostatnim momencie jeden z obrońców The Blues wyekspediował piłkę na korner. Natychmiast po stałym fragmencie odpowiedź faworyta i uderzenie Edana Hazarda zostało wybite rozpaczliwie praktycznie z linii bramkowej.

1
1
63'

Główka, główka, 2:0, najpewniej pozamiatane.

1
1
60'

Gol! Strzelił Marcos Alonso. Asystował mu Cesc Fabregas.

Mathew Ryan też człowiek - wszystkiego nie obroni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcos Alonso pokonał sprytnym strzałem głową Australijczyka i Chelsea ma prawie w kieszeni zwycięstwo!

14
10
2
2
2
58'

Pięknie szybowała piłka po uderzeniu z rzutu wolnego, jednak Mathew Ryan nie pozwolił, by wpadła do siatki. Jeszcze korner i ponownie musiał się wykazać bramkarz Brighton and Hove Albion. Gdyby nie Australijczyk wszystko w tym spotkaniu byłoby wyjaśnione.

1
1
57'

Żółtą kartkę za faul na Alvaro Moracie otrzymał Dale Stephens.

Brighton and Hove Albion
2
1
1
55'

Brighton and Hove Albion odpowiedziało po przerwie jednym, miernym strzałem z rzutu wolnego. Trudno tak od razu zorganizować się do ataku.

1
1
53'

Londyńczycy zachwyceni prowadzeniem. Gola strzelili po 135 minutach impasu.

1
1
51'

Stały fragment dla podopiecznych Antonio Conte bez strzału. Brighton and Hove Albion próbuje zorganizować się do jakiegoś ataku.

1
1
49'

Eden Hazard uderzył po ziemi pół metra obok słupka gości. Drugi cios mógł być nokautujący dla Brighton and Hove Albion, jednak Belg chybił i nadal wszystkie karty są w grze.

1
1
1
46'

Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu Cesar Azpilicueta.

Jeżeli ktoś utknął w kolejce w bufecie, to nie zobaczył gola. Nie minęła minuta po przerwie i Alvaro Morata główkował na 1:0 po wrzutce Cesara Azpilicuety z głębi pola. Słodko zaspali na drugą połowę goście.

16
8
2
2
2
46'

2
45'

Doliczona minuta.

5
3
1
1
1
44'

Mathew Ryan zatrzymał niebezpieczne wstrzelenie z prawego skrzydła w pole bramkowe. Pierwsza połowa wzorowa w wykonaniu golkipera Brighton and Hove Albion.

3
3
1
2
2
42'

Antonio Ruediger również miał swoją szansę na zdobycie gola.

1
1
40'

Pobudka. Cesc Fabregas mierzył zza pola karnego. Mathew Ryan bronił już w tym spotkaniu trudniejsze uderzenia, więc także po próbie Hiszpana musiał sobie poradzić.

1
1
2
2
38'

The Blues niewiele żwawsi od przeciwnika w ostatnich minutach. Antonio Conte wie już, że nic wyniknie z tego ataku i wybrał się na spacer w przeciwnym kierunku niż bramka Brighton and Hove Albion.

4
4
1
1
35'

Kibice gości czekaja na jakąś udaną akcję swojego zespołu zakończoną niebezpiecznym strzałem. Do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie zostało 10 minut.

5
5
34'

Jedna z dwóch sytuacji podbramkowych Chelsea. Victor Moses nie znalazł sposobu na pokonanie bramkarza.

1
1
32'

Dale Stephens wyraźnie przesadził i sfaulował Edena Hazarda. Mike Dean był blisko i gwizdnął rzut wolny dla faworyta. Zamiast strzału było mierne dóśrodkowanie.

1
1
1
29'

Davy Propper był bliżej lewego skrzydła, skąd zacentrował prosto do koszyczka bramkarza Chelsea.

4
3
1
26'

Victor Moses wyskoczył w tempo do crossowego podania, zostawił za swoimi plecami obrońców przeciwnika, po czym strzelił z ostrego kąta. Mathew Ryan uratował Brighton and Hove Albion!

3
3
1
3
25'

Wymieniają podania piłkarze z Londynu. Futbolówka wędruje z jednego na drugie skrzydło.

3
3
1
1
1
22'

Sytuacja podbramkowa Antonio Ruedigera może zapowiadać, że obrona gości kruszeje, a ofensywa Chelsea przyspiesza. Przez momentem uderzał Tiemoue Bakayoko, jednak nieczysto i niecelnie.

2
2
2
2
19'

Po kornerze piłka wracała jeszcze dwukrotnie w pole karne Brighton and Hove Albion. Wreszcie była świetna sytuacja podbramkowa. Antonio Ruediger jakby się jej nie spodziewał i z bliska nie trafił w światło bramki!

2
2
3
2
18'

Chelsea atakuje z wykorzystaniem Victora Mosesa ustawionego na prawym skrzydle. Ostatnie dośrodkowanie zostało zablokowane i The Blues mają korner.

3
3
1
15'

Dwa podania ze skrzydła w pole karne. Trochę goręcej w szesnastce Chelsea i musiał rozpaczliwie interweniować Antonio Ruediger.

1
12'

Akcja zaczepna nowicjuszy. Na lewym skrzydle doczekał się piłki znany z ligi belgijskiej Jose Izquierdo, ale nie wykonał dobrego podania w kierunku Tomera Hemeda.

4
3
1
10'

Nie jest łatwo dostać się w pole karne Brighton and Hove Albion. Mocno zagęszczają grę przed własnym polem karnym przyjezdni. Mathew Ryan był dotychczas raz w opałach.

3
3
1
2
8'

Alvaro Morata zatrzymany blisko linii pola karnego gości. Z podobnego miejsca oddał pierwsze uderzenie Eden Hazard znacznie obok bramki Mathewa Ryana.

3
3
1
2
2
5'

Ekspresowa wymiana podań Chelsea i Mathew Ryan łatał dziurę w defensywie Brighton and Hove Albion. Korner dla mistrza Anglii.

3
3
4'

W rozegraniu podopieczni Antonio Conte. Przesuwają się przyjezdni, a kiedy tracą kontrolę nad sytuacją, ratują się faulem. Przed momentem Ezequiel Schelotto zatrzymał nieprzepisowo Marcosa Alonso.

3
3
1
2
2'

Piłkarze Chelsea w niebieskich koszulkach i spodenkach, natomiast przyjezdni na czarno. Piłka pod nogami Thibauta Courtoisa.

15:18

Niepokonana na własnym stadionie od 30 września Chelsea FC zagra pierwszy w historii mecz z Brighton and Hove Albion. Przeciwnik londyńczyków może przesunąć się do górnej połowy tabeli Premier League.