4
4
2
89'

Statystyka strzałów 26:4 mówi wszystko. Za moment sędzia techniczny pokaże, ile jeszcze minut potrwa to spotkanie.

2
1
1
5
3
87'

Przez kilka minut broniła się Fiorentina. W końcu wyszedł z kontratakiem Marco Benassi, jednak nie zakończył go dobrym strzałem.

2
3
85'

Bramka kontaktowa mogłaby zwiększyć temperaturę końcówki spotkania, ale nie zanosi się na nią. Fiorentina jest lepiej zorganizowana od przeciwnika.

3
2
1
1
83'
80'

Żółtą kartkę dostał tym razem za faul otrzymał Mario Rui.

SSC Napoli
5
2
2
1
4
78'

Krótko po wejściu na boisko Valentin Eysseric dostał żółtą kartkę.

2
2
5
3
3
77'

Pepe Reina nie wiedział, w który sektor boiska posłać daleki wykop, więc uruchomił krótkim podaniem Elseida Hysaja. Napoli stara się nadal pieczołowicie budować swoje ataki.

1
2
1
1
76'

Żółtą kartkę za nieprzepisowe przerwanie ataku otrzymał Lorenzo Insigne.

3
4
2
2
3
72'

Jose Callejon zbiegł w swoim stylu ze skrzydła do środka. Na wyrównanie nie pozwolił Hiszpanowi przygotowany na takie rozwiązanie German Pezzella.

2
3
3
1
5
72'

Viola już nieco spokojniejsza. Przewaga dwóch goli i zawodnika jest bezpieczna. Napoli stara się zaatakować, choć zmęczenie daje się jego graczom we znaki.

5
5
2
2
2
70'

Giovanni Simeone z dubletem na koncie.

3
3
2
3
5
68'

Nie przynoszą efektu ataki Napoli. Wystarczy spojrzeć na statystyki. W strzałach celnych po ponad godzinie rywalizacji jest 8:1 dla Violi.

1
4
1
1
3
65'

Jeżeli Azzurri byli po pierwszym golu pod ścianą, to teraz są w głębokim dołku, a na wyskoczenie z niego mają 25 minut.

3
2
1
4
1
63'

Gol! Strzelił Giovanni Simeone.

Na taki mecz Giovanniego Simeone czekała Florencja. Argentyńczyk ponownie trafił do bramki Napoli. Starali się zaatakować przyjezdni, a dostali kolejny cios. Być może to już nokaut. Simeone skierował piłkę do siatki na raty po dośrodkowaniu Riccardo Saponary z rzutu rożnego!

ACF Fiorentina
14
11
6
24
37
62'

Fiorentina. Schodzi: Vincent Laurini. Wchodzi: Bruno Gaspar.

2
60'

Na razie napastnik Napoli trafił do notesu sędziego zamiast do bramki. Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Milik.

10
8
8
14
24
60'

Nie zostawił sobie pola manewru trener Napoli. Wprowadzeni z ławki rezerwowych Polacy mają wskrzesić szansę przyjezdnych na scudetto.

14
5
2
2
2
58'

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Piotr Zieliński.

57
35
8
5
8
58'

Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Arkadiusz Milik.

60
35
9
7
9
56'

Maurizio Sarri ma do wykorzystania jeszcze dwie zmiany. Na swoją szansę czekają na ławce rezerwowych Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik.

6
3
2
3
4
54'

Także Federico Chiesa niecelnie, ale trener Stefano Pioli bije brawo podopiecznym, którzy potrafią utrzymać grę na połowie wicelidera.

1
2
1
53'

W ostatnich minutach jedno uderzenie Riccardo Saponary. Niecelne, więc Pepe Reina nie musiał interweniować.

1
1
1
52'

Allan i spółka trafili na bardzo dobrze dysponowanego przeciwnika.

1
1
50'

Wykazał się sędzia asystent także po przeciwnej stronie boiska. Spalony po wymianie podań Jose Callejona z Driesem Mertensem.

2
1
1
48'

Tymczasem Giovanni Simeone na spalonym. W pierwszej połowie Argentyńczyk sprowokował Kalidou Koulibaliego do faulu na czerwoną kartkę i zdobył gola.

48'

W wirtualnej tabeli Serie A drużyna Sarriego traci cztery punkty do Juventusu. Ma jeszcze szansę na zmniejszenie dystansu, ale musi po pierwsze zaatakować, a po drugie zrobić to skutecznie.

1
1
1
46'

Sędzia dał sygnał do rozpoczęcia drugiej połowy.

1
45+1'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Milan Badelj. Pomocnik protestuje, ale sędzia nie zmieni już swojego postanowienia.

3
1
2
45'

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

2
2
1
6
1
44'

Już raczej na zakończenie pierwszej połowy próba Giovanniego Simeone. Na posterunku Pepe Reina. To było czwarte celne uderzenie gospodarzy, a goście nie oddali nawet jednego.

1
1
40'

Allan bezskutecznie próbował przebić się przez drugą linię Fiorentiny. Dobrze ustawili się podopieczni Stefano Pioliego.

3
1
1
37'

Żółtą kartkę za faul na Riccardo Saponarze otrzymał Jose Callejon.

3
2
2
3
38'

Giovanni Simeone wyprowadził Fiorentinę na prowadzenie.

1
2
36'

Uskrzydleni golem gospodarze idą po drugiego. Napoli jakby sparaliżowane i ciekawe, czy będzie w stanie czymkolwiek odpowiedzieć zanim sędzia zarządzi przerwę.

1
1
1
1
34'

Gol! Strzelił Giovanni Simeone. Asystował mu Cristiano Biraghi.

Niebezpieczny jest w tym spotkaniu Giovanni Simeone i potwierdza to golem. Argentyńczyk wygrał pojedynek z Pepe Reiną i wyprowadził Fiorentinę na prowadzenie. Coraz trudniejsza staje się sytuacja zespołu z Neapolu we Florencji!

14
11
3
31
24
33'

Żółtą kartkę otrzymał Raul Albiol. W kartonikach remisowo tak samo jak w golach.

2
1
1
2
32'

Pepe Reina dotychczas na zero. Po niedawnym strzale Jordana Veretouta z rzutu wolnego nie musiał interweniować.

1
2
1
30'

Napoli stara się grać mądrze w osłabieniu. Za ułańską szarżę w tym fragmencie meczu mogłoby zapłacić zmęczeniem w drugiej połowie.

1
1
1
2
27'

Marco Sportiello miał trochę problemów po dośrodkowaniu Mario Ruiego z rzutu rożnego, ale gospodarze nie dopuścili do uderzenia.

1
1
24'

Żółtą kartkę za przytrzymanie przeciwnika otrzymał Vincent Laurini.

1
1
2
25'

Cristiano Biraghi wspiera na lewym skrzydle ataki Violi. Nie zdecydował się przed momentem na uderzenie, a mocno wstrzelił piłkę w pole bramkowe, gdzie był rozgrzany już zmiennik Lorenzo Tonelli.

1
2
2
1
23'

Federico Chiesa raz po raz w centrum wydarzeń. Młody Włoch próbował wbiec między dwóch przeciwników na lewym skrzydle. Zadziałała siła złego na jednego.

2
1
21'

Tym razem odpowiedzialność za wykonanie rzutu wolnego wziął na siebie Jordan Veretout. Nieudane uderzenie Francuza i Pepe Reina musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

1
2
2
20'

Ponownie przewinienie na zawodniku Fiorentiny blisko pola karnego Napoli. Tym razem sprowadzony na ziemię w nieprzepisowy sposób został Federico Chiesa.

1
2
18'

Raul Albiol interweniował skutcznie, ale nie odzyskał piłki na dobre dla Napoli. Grający z przewagą zawodnika gospodarze wypracowują sobie przewagę w posiadaniu futbolówki.

2
1
1
1
17'

Napoli czeka 80 minut w osłabieniu. W sobotę Inter strzelił w dziesięciu dwa gole Juventusowi, ale czy drużyna spod Wezuwiusza zareaguje równie dobrze na sytuację podbramkową?

4
1
3
3
15'

Federico Chiesa przesadził z agresją, kiedy próbował dojść do piłki na połowie Napoli. Gwizdek sędziego i grę wznowią od rzutu wolnego podopieczni Maurizio Sarriego.

2
2
3
3
11'

Mogą odetchnąć Azzurri, ale tylko częściowo. Pepe Reina poradził sobie po strzale z rzutu wolnego i przyjezdni nie dostali podwójnej kary za faul Kalidou Koulibaliego na Giovannim Simeone.

4
1
3
1
4
10'

Napoli. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Lorenzo Tonelli.

2
1
1
8
8'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly.

Po weryfikacji wideo zmiana decyzji. Senegalczyk nie ma już żółtej kartki na koncie, a czerwoną i musi bardzo wcześnie opuscić boisko. Nie ma jednak rzutu karnego, a wolny. Wielkie zamieszanie wprowadził sędzia.

10
8
15
13
39
7'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly. Tym razem źle zachował się Senegalczyk i sędzia podyktował jedenastkę dla Fiorentiny!

1
2
6
6'

Allan zagapił się i przepuścił Federico Chiesę w okolice pola karnego Napoli. Ma szczęście pomocnik, że za jego plecami są tak doświadczeni stoperzy jak Raul Albiol oraz Kalidou Koulibaly

2
2
4'

Jose Callejon wymienił podania z Driesem Mertensem, a następnie próbował uruchomić dośrodkowaniem Lorenzo Insigne. Wmieszał się w to wszystko i chwycił futbolówkę Marco Sportiello, który wrócił do bramki Violi zamiast Bartłomieja Drągowskiego.

2
2
2'

Niefortunny dobór strojów na ten mecz. Fiorentina w fioletowych koszulkach i spodenkach, a jej przeciwnik na niebiesko. Momentami kibicom może być trudno rozróżnić, który zawodnik jest z którego zespołu.