Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

7
90'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Joao Mario. Asystował mu Gelson Martins.

Celne uderzenie zza pola karnego na 3:0. Tym razem nie zdążył z interwencją bramkarz Arabii Saudyjskiej i spokojnie zbudowana akcja Portugalii zakończyła się sukcesem.

19
7
3
4
4
89'

W grze Arabii Saudyjskiej z kolei same mankamenty poza dobrą postawą bramkarza.

5
4
3
3
3
88'

Przekombinowali Portugalczycy. Ich największym mankamentem w tym pojedynku była nieskuteczność. Blisko 30 strzałów przełożyło się na dwa gole.

3
2
1
1
2
84'

Rozruszał sie Anthony Lopes, który zahamował akcję Arabii Saudyjskiej po podaniu w pole karne. Udane wyjście na przedpole bramkarza Portugalii.

3
1
1
3
1
80'
ZMIANA

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej. Schodzi: Abdulmalek Al-Khaibri. Wchodzi: Waleed Bakshween.

1
80'
ZMIANA

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej. Schodzi: Abdullah Otayf. Wchodzi: Nouh Al-Mousa.

1
79'

Co innego zmiennicy w reprezentacji Portugalii. Bruma zameldował się na boisku potężnym uderzeniem. Dobrze interweniuje nie po raz pierwszy Mohammed Al-Owais.

4
3
4
3
2
78'

Już mniej niż kwadrans do końca meczu. Za moment kolejne roszady w Arabii Saudyjskiej, które wnoszą do jej gry tyle co nic. Selekcjonerzy zamierzają wymienić prawie całe jedenastki.

4
4
4
3
2
75'
ZMIANA

Portugalia. Schodzi: Goncalo Guedes. Wchodzi: Bruma.

5
4
4
3
2
75'
ZMIANA
4
3
1
1
72'

Mohammed Al-Owais zrobił dwa kroki do przodu i złapał piłkę po płaskim podaniu. Żaden z Portugalczyków nie miał szans na wyprzedzenie bramkarza gości.

1
1
2
1
70'
ZMIANA

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej. Schodzi: Hazzaa Al-Hazzaa. Wchodzi: Mohanad Aseri.

Mohanad Aseri #9
Hazzaa Al-Hazzaa #10
3
2
1
1
70'
ZMIANA

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej. Schodzi: Mohammed Al-Burayk. Wchodzi: Abdullah Al-Maiouf.

Abdullah Al-Maiouf #21
Mohammed Al-Burayk #6
3
2
1
1
68'

Wszędobylski Goncalo Guedes obsłużył płaskim dośrodkowaniem Andre Silvę. Ten oderwał się od defensora i strzelił bez przyjecia. Futbolówka uciekła coraz bardziej poirytowanemu napastnikowi poza światło bramki.

2
2
1
1
65'
ZMIANA

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej. Schodzi: Salem Al-Dawsari. Wchodzi: Salman Al-Moasher.

Salman Al-Moasher #24
Salem Al-Dawsari #18
4
2
1
1
62'

Pełna kontrola Portugalii. Kibice chętnie zobaczą jeszcze minimum gola. Dotychczas sposobem na trafianie do bramki Arabii Saudyjskiej były akcje oskrzydlające.

2
2
1
1
59'

Szybują uderzenia w kierunku bramki Arabii Saudyjskiej. Statystyka uderzeń po blisko godzinie meczu towarzyskiego to 20:3. Nie trzeba wiele dodawać.

4
2
2
1
3
56'
ZMIANA
56'
ZMIANA
56'
ZMIANA

Portugalia. Schodzi: Pepe. Wchodzi: Edgar Ie.

Edgar Ie #15
3
2
2
1
3
52'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Goncalo Guedes.

Podobna bramka do pierwszej! Goncalo Guedes przełamał impas strzelecki i płaskim uderzeniem po podaniu z bocznego sektora boiska podwoił prowadzenie Portugalii.

18
8
4
4
7
51'
ZMIANA

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej. Schodzi: Yahya Al-Shehri. Wchodzi: Taisir Al-Jassim.

Taisir Al-Jassim #17
Yahya Al-Shehri #8
2
2
1
1
50'

Andre Silva trochę w cieniu swojego partnera z linii ataku i nie ma zamiaru tego tak zostawić. Akcja indywidualna napastnika AC Milan zakończona niecelnym uderzeniem.

2
2
4
2
2
47'

Ledwo rozpoczęła się druga połowa i Goncalo Guedes miał kolejną sytuację podbramkową. Portugalczycy zadają sobie pytanie: trafi czy nie trafi w tym pojedynku?

3
3
3
2
1
46'
ZMIANA
46'

Gra wznowiona po przerwie!

5
3
1
1
Czy Arabia Saudyjska odpowie golem po przerwie?
3
45'

Doliczona minuta.

6
3
2
2
1
41'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za przewinienie i pyskówki otrzymał Salem Al-Dawsari.

Arabia Saudyjska
6
1
3
4
4
40'

Joao Cancelo mierzył po ziemi z okolicy narożnika pola karnego. Bramkarz Arabii Saudyjskiej nie ryzykował i odbił futbolówkę na korner. Po nim kolejne uderzenie Goncalo Guedesa.

5
3
1
1
37'

Spokojniejsi po zdobyciu gola gospodarze, ale nie oddają inicjatywy. Od kilkudziesięciu sekund wymieniają podania w środkowej strefie boiska.

5
4
1
3
4
35'

Portugalia na zasłużonym prowadzeniu, choć zdobycie gola nie przyszło jej z łatwością.

4
4
2
2
1
32'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Manuel Fernandes. Asystował mu Goncalo Guedes.

Po akcji indywidualnej na prawym skrzydle Portugalia miała przewagę w polu karnym Arabii Saudyjskiej. Samotny tam Manuel Fernandes strzelił płasko z kilkunastu metrów na 1:0!

27
14
4
3
7
30'

Jeszcze kwadrans ma drużyna z południa kontynentu, by wyjść na prowadzenie przed przerwą. Trochę ożywiła się publiczność na kameralnym stadionie.

3
3
3
2
1
26'

Podanie do Danilo Pereiry ustawionego na linii pola karnego. Miał odrobinę miejsca na oddanie dobrego uderzenia, tymczasem wystrzelił piłkę na wiwat. Nie wierzą Portugalczycy, że oddają tak nieudane próby.

5
3
2
2
1
24'

Żółtą kartkę za poskrobanie po nogach przeciwnika otrzymał Pepe.

Portugalia
3
1
3
3
3
23'

Szeroko ustawiony na lewym skrzydle Yasir Al-Shahrani nie przypilnował linii spalonego i pozostało mu ustawić się w obronie po gwizdku sędziego.

5
3
4
2
1
20'

Pierwsza interwencja bramkarza reprezentacji Portugalii. Anthony Lopes nie miał problemu ze złapaniem piłki, która po strzale z dystansu odbiła się jeszcze od nogi defensora.

4
3
2
2
1
17'

Jeszcze bez sytuacji podbramkowej Arabia Saudyjska. Druga strona medalu jest taka, że broni trochę szczęśliwie, ale przede wszystkim skutecznie.

4
3
2
2
1
15'

Piłka po nodze defensora wyszła na korner. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu przeturlało się przez całe pole bramkowe aż dotarło do Goncalo Guedesa. Spadkobierca numeru "7" na koszulce powinien lepiej strzelić!

3
2
1
1
12'

Akcja z wykorzystaniem lewego skrzydła Arabii Saudyjskiej. Dobrze zachował się tam prawy obrońca Joao Cancelo i nie pozwolił na zakończenie rajdu dośrodkowaniem.

3
2
1
1
10'

Nabrała trochę pewności drużyna z bliskiego wschodu, jednak jej próby zaatakowania faworyta nie robią na nikim wrażenia.

2
2
1
1
8'

Ole! Spektakularne pudło. Manuel Fernandes utrzymał się w posiadaniu piłki przed polem karnym przyjezdnych, jednak nie wypracował sobie dostatecznie dużo wolnego miejsca, żeby oddać celne uderzenie.

2
2
2
1
6'

Chorągiewka sędziego asystenta w powietrzu. Słusznie ma wypisaną na twarzy pewność, że Andre Silva wpadł w pułapkę ofsajdową Arabii Saudyjskiej.

3
2
2
2
4'

Nic wynikło ze stałego fragmentu gospodarzy. Nie trzeba było jednak długo czekać aż piłka wróci w okolicę pola karnego Arabii Saudyjskiej.

2
3
1
2
2'

Zaczyna aktywnie Portugalia. Goncalo Guedes padł w polu karnym Arabii Saudyjskiej, jednak sędzia widział wyraźnie, że faul nastąpił trochę wcześniej. Rzut wolny dla mistrza Europy.

20:51

W eliminacjach do mistrzostw świata reprezentacja Portugalii wyprzedziła na ostatniej prostej Szwajcarię i w listopadzie nie musi stresować się barażami, a może rozpocząć przygotowania do mundialu. Przeciwnikiem najlepszego zespołu w Europie będzie Arabia Saudyjska.