Puchar Króla: 1/8 finału, pierwsze mecze

1:1
Zakończony

FC Barcelona

90+1'

Nelson Semedo dograł na środek pola karnego i w zewnętrzną część słupka trafił nabiegający Sergi Roberto.

9
4
9
7
17
90'

Sędzia doliczył 3 minuty.

14
3
2
3
3
87'

Ależ groźnie pod bramką Barcelony! Iago Aspas huknął jak z armaty z dystansu i Jasper Cillessen na raty złapał piłkę.

10
3
4
2
3
82'

Po ładnej akcji Celty Vigo strzał Maximiliano Gomeza został zablokowany.

9
4
2
7
82'

Celta Vigo. Schodzi: Jonny. Wchodzi: Facundo Roncaglia.

3
80'

Ivan Rakitić uderzył z dystansu, ale trafił wprost w dobrze ustawionego bramkarza gospodarzy.

6
2
2
4
2
78'

Akcja rezerwowych Barcelony. Ivan Rakitić wypatrzył w polu karnym Dembele, którego strzał z ostrego kąta obronił golkiper Celty.

7
2
2
2
5
76'

Barcelona. Schodzi: Aleix Vidal. Wchodzi: Sergi Roberto.

73'

I znów Emre Mor! Po składnej akcji skrzydłowy Celty uderzył centymetry obok słupka. Ależ było blisko!

8
3
3
3
5
71'

Barcelona. Schodzi: Jose Manuel Arnaiz. Wchodzi: Ousmane Dembele. Dla Dembele to pierwszy mecz po kontuzji, którą odniósł we wrześniu 2017 roku.

71'

Barcelona. Schodzi: Paulinho. Wchodzi: Ivan Rakitić.

10
5
3
2
5
69'

Emre Mor mógł mieć "wejście smoka". Zawodnik Celty wbiegł w pole karne Barcelony, ale strzelił zbyt lekko, aby zaskoczyć Cillessena.

7
2
2
5
5
67'

Celta Vigo. Schodzi: Daniel Wass. Wchodzi: Emre Mor.

6
4
3
4
5
67'

Celta Vigo. Schodzi: Pione Sisto. Wchodzi: Brais Mendez.

Brais Mendez #26
5
4
3
3
5
64'

Żółtą kartkę otrzymał Andre Gomes. Za faul w środku boiska.

4
2
2
5
13
61'

Barcelona w natarciu! Aleix Vidal z końcowej linii wycofał piłkę daleko przed pole karne, skąd w poprzeczkę huknął Sergio Busquets.

17
2
4
3
9
59'

To powinna być bramka dla Barcelony! Nelson Semedo kapitalnie wypatrzył w polu karnym niepilnowanego Denisa Suareza, który w stuprocentowej okazji, z najbliższej odległości, strzelił obok słupka!

6
4
4
10
16
56'

Lucas Digne dośrodkował z lewego skrzydła, a Jose Manuel Arnaiz szczupakiem uderzył tuż obok bramki.

6
2
2
3
7
52'

Pione Sisto w świetnej sytuacji nie trafił w piłkę! Mogło być groźnie.

8
6
3
2
6
51'

Jose Manuel Arnaiz bliski dubletu! Dobrze z bramki wyszedł jednak Sergio Alvarez, który skrócił kąt i obronił uderzenie kolanem.

6
3
4
5
3
46'

Początek drugiej połowy.

13
7
6
5
4
45'

Andre Gomes popędził z piłką kilka metrów i huknął jak z armaty zza pola karnego. Portugalczyk uderzył nad spojeniem słupka z poprzeczką.

5
2
3
5
6
42'

Paulinho z ok. 25 metrów uderzył nieznacznie obok bramki Celty Vigo.

10
1
2
1
7
40'

Silnie z dystansu uderzył Daniel Wass, jednak piłka minęła słupek bramki Barcelony.

5
2
3
3
4
36'

Spokojny okres w meczu po bramce dla Celty Vigo. Barcelona ma dziś spore problemy ze stworzeniem okazji.

4
4
1
8
4
31'

Gol! Strzelił Pione Sisto.

Wyrównanie!!! Iago Aspas trafił z najbliższej odległości w poprzeczkę, piłkę przejął Pione Sisto i z bardzo ostrego kąta strzelił silnie pod poprzeczkę bramki Barcelony!

21
13
13
19
52
27'

Kolejna dobra interwencja Vermaelena w polu karnym Barcy. Celta po straconej bramce zaczyna odzyskiwać optyczną przewagę.

5
4
6
4
9
26'

Żółtą kartkę otrzymał Andreu Fontas. Za faul na Arnaitzu.

8
5
3
4
3
21'

Daniel Wass już szykował się do strzału ze świetnej pozycji, ale kapitalnym wślizgiem zagrożenie pod bramką Barcy zażegnał Thomas Vermaelen.

10
2
3
2
4
17'

Znów groźnie w polu karnym Celty. Strzał Paulinho został jednak zablokowany.

6
8
4
3
5
15'

Gol! Strzelił Jose Manuel Arnaiz. Asystował mu Andre Gomes.

Celta spisywała się lepiej, ale do siatki trafili goście! Po błyskawicznej kontrze Andre Gomes przedarł się w pole karne, wycofał na 11. metr, skąd do siatki trafił Arnaiz.

60
33
12
10
15
11'

Pierwszy strzał w wykonaniu Barcelony. W trudnej pozycji wyraźnie nad poprzeczką główkował Andre Gomes.

9
4
3
5
8
10'

Maximiliano Gomez przyjął piłkę na 16. metrze, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Celta miała rzut rożny, z którego nic groźnego nie wyniknęło.

4
3
4
2
8
8'

Znów zawodnik Celty powinien wyjść oko w oko z golkiperem! Iago Aspas zbyt długo zbierał się jednak do strzału i świetnym powrotem popisał się Nelson Semedo. Są dziury w defensywie Barcelony!

3
1
2
3
7
5'

Dobry początek w wykonaniu gospodarzy. Trener Celty postawił na silną "jedenastkę", która na razie prezentuje się lepiej od utytułowanego rywala.

7
2
3
4
10
2'

Pione Sisto mógł wybiec do sytuacji sam na sam z Cillessenem, jednak źle przyjął piłkę i ubiegł go golkiper Barcy.

11
5
1
1
3
18:11

Decyzją trenera poza kadrą znaleźli się Lionel Messi, Luis Suarez i Andres Iniesta. Tymczasem mecz na ławce rezerwowych rozpocznie powracający po kontuzji Ousmane Dembele.

10
8
2
3
6
18:11

Trener Barcelony dokonał wielu zmian w podstawowej jedenastce. Na szpicy znalazł się gracz rezerw - Jose Manuel Arnaiz. 22-latek w dotychczasowych dwóch meczach Pucharu Króla zdobył 2 gole

8
4
3
18:11

W czwartek zostanie rozegrany pierwszy mecz 1/8 finału Pucharu Króla pomiędzy Celtą Vigo i Barceloną. Rewanż odbędzie się już za tydzień.