86'

Everton. Schodzi: James McCarthy. Wchodzi: Tom Davies.

85'

Gol! Strzelił Virgil van Dijk. Asystował mu Alex Oxlade-Chamberlain.

Debiut na miarę wydanych 75 mln funtów! Po centrze z kornera Holender uprzedził Pickforda i głową strzelił do siatki.

80'

Wolej Roberto Firmino z ostrego kąta ociera się o plecy Matipa i mija bramkę Evertonu.

2
77'

Liverpool. Schodzi: Joe Gomez. Wchodzi: Dominic Solanke.

77'

Liverpool. Schodzi: James Milner. Wchodzi: Trent Arnold.

75'

Gomez pogubił się przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy. Strata na rzecz Lookmana kończy się faulem obrońcy gospodarzy. Dośrodkowanie Sigurdssona pada łupem obrony The Reds.

71'

Gospodarze zagrali na jeden kontakt, ale Pickford wygarnął piłkę spod nóg Firmino.

67'

Gol! Strzelił Gylfi Sigurdsson. Asystował mu Phil Jagielka.

Szaleństwo kibiców w niebieskich koszulkach! Kontrę wyprowadził Bolasie, podał do Lookmana, a ten zagrał na 17. metr do Jagielki. Obrońca wyłożył piłkę jak na tacy, a po płaskim strzale sprzed pola karnego Karius nawet nie drgnął.

66'

Szarża Mane lewą stroną pola karnego Evertonu, ale na wielkim ryzyku skutecznie interweniuje wślizgiem Mason Holgate.

2
2
1
63'

To mógł być debiut marzenie! Virgil van Dijk zgarnął centrę z prawej flanki, ale uderzył głową prosto w bramkarza. Pickford miał kłopoty z chwytem, ale szybko się poprawił.

2
60'

Żółtą kartkę otrzymał James McCarthy. Faulowany Milner.

59'

Celny strzał z ostrego kąta oddał Andrew Robertson, ale Pickford odbił piłkę.

1
57'

Kuriozalna sytuacja. Gylfi Sigurdsson dośrodkował na 5. metr i wydawało się, że Loris Karius spokojnie złapie piłkę. Tak się stało, ale opadającemu na ziemię bramkarzowi wybił ją z rąk Virgil van Dijk. Piłka jednak u obronców The Reds.

1
1
1
1
55'

Dobre prostopadłe podanie do Lallany, ten ścigał się z Jagielką i stoper Evertonu zdołał przeszkodzić mu w oddaniu soczystego strzału. Ostatecznie uderzył lekko i obok celu.

54'

Ależ szansa! Centra Oxlada-Chamberlaina spadła idealnie na głowę Gomeza, ale ten fatalnie spudłował.

53'

Lallana zagrał na lewą stronę boiska, gdzie rozpędzony biegł Andrew Robertson. Obrońca odbił się od Kenny'ego.

52'

Everton. Schodzi: Wayne Rooney. Wchodzi: Ademola Lookman.

48'

Ostry atak Rooney'a w nogi jednego z piłkarzy gospodarzy. Anglik chyba zapomniał, że ma już na koncie żółtą kartkę.

1
46'

Zaczynamy grę w II połowie.

45'

Sędzia dorzucił do I połowy dwie minuty.

1
42'

Robertson dośrodkował z lewego skrzydła i bliski strącenia piłki głową był Alex Oxlade-Chamberlain... zabrakło niewiele.

2
1
1
1
2
39'

Trochę pozasportowych emocji. Firmino przeleciał za bandy reklamowe, po tym jak brzydko w plecy popchnął go Holgate. Brazylijczyk wbiegł na boisko szukając rewanżu, ale zatrzymał go sędzia. Skończyło się na rozmowach z panem Madley'em.

1
1
35'

Gol! Strzelił James Milner.

Pewny strzał. Pickford wybiegł daleko przed linię bramkową, ale rzucił się w zły róg.

19
13
6
7
9
34'

Rzut karny dla Liverpoolu! Lallana wyraźnie przytrzymany przez Holgate'a.

7
3
2
1
3
33'

Trochę już grają, a w statystykach po stronie celnych strzałów nadal zero. Przed momentem mógł to zmienić Mane, ale z 20 metrów huknął w trybuny za bramką Pickforda.

1
1
1
3
1
32'

Długa piłka do Calverta-Lewina, ale poza polem karnym interweniuje Loris Karius.

2
1
1
30'

Po starciu z Sigurdssonem tuż przed polem karnym Evertonu padł Alex Oxlade-Chamberlain, ale sędzia nie dopatrzył się tam faulu.

1
27'

Dwa dośrodkowania z prawego skrzydła w wykonaniu Bolasie, ale za każdym razem walkę w powietrzu wygrywa Joel Matip.

1
1
25'

Dobra okazja Milnera! Gomez zagrał na lewą stronę pola karnego do straszego kolegi. Strzał z powietrza w kierunku dalszego rogu minął jednak bramkę Pickforda.

1
24'

Kiwa w polu karnym Liverpoolu Dominic Calvert-Lewin. Drybling ciekawy, ale drużynie niewiele to dało. Wypchnięty z "szesnastki" stracił piłkę.

1
21'

Odważnie środkiem boiska z piłką ruszył Jonjoe Kenny. Obrońca wbiegł między dwóch rywali, ale tuż przed polem karnym zatrzymał go wślizgiem Robertson.

1
18'

Trwa walka w środku boiska, ale pod bramkami cisza. Czekamy.

1
14'

Teraz Sadio Mane. Strzał sprzed "szesnastki" i piłka dokręcana w kierunku bramki... sporo zabrakło.

2
2
1
12'

Nie zdziwimy się jeśli piłka opuściła stadion. Z 23 metrów bardzo niecelnie uderzył Emre Can.

1
1
1
2
10'

Rajd Mane i fizyczna walka ciało w ciało z Jagielką. Senegalczyk odbił się od lepiej zbudowanego obrońcy. Oczywiście o faulu nie może być mowy.

3
2
1
3
2
7'

Żółtą kartkę otrzymał Wayne Rooney. Aż nas zabolało! Anglik brutlanie zaatakował wślizgiem Gomeza.

4
2
2
2
1
5'

Yannick Bolasie łatwo ograł van Dijka, ale błyskawiczna asekuracja pozostałych obrońców i piłkarz Demokratycznej Republiki Kongo niewiele mógł zdziałać.

1
2
1
2
3'

Podanie na wolne pole do Robertsona. Boczny obrońca pędził lewym skrzydłem ile sił w nogach, ale nie utrzymał piłki w boisku.

2
1
20:07

Liverpool zagra dziś na czerwono, Everton w niebiesko-białych strojach.

3
1
20:07

Spotkanie na Anfield poprowadzi Robert Madley.

1
2
Czy Virgil Van Dijk jest wart 75 mln funtów?
Nie, ale to klasowy obrońca
Nie, to szok, że Liverpool tak przepłacił za "średniaka"
1
3
20:07

W wyjściowym składzie Liverpoolu wystąpi Virgil van Dijk. The Reds zapłacili za Holendra aż 75 mln funtów i jest on obecnie najdroższym obrońcą świata.

2
1
1
20:07

Serdecznie witamy w piątkowy wieczór i zapraszamy na śledzenie najciekawiej zapowiadającego się meczu III rundy Pucharu Anglii. Jeśli Liverpool gra z Evertonem to emocje mamy więcej niż pewne. Derby Merseyside zawsze mają niepowtarzalną atmosferę na boisku jak i poza nim.