1:0
Zakończony

SPAL

90+3'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kolejne uderzenie, tym razem Mohameda Faresa, po którym interweniował Alex Meret.

2
1
1
90+1'

Jednak udało się piłkarzom SPAL-u stworzyć sytuację podbramkową, która mogła dać im punkt. Alex Meret uratował Napoli po strzale Alberto Paloschiego. Po miękkim podaniu w pole karne napastnik przyjezdnych miał przed oczami tylko bramkarza Azzurrich i huknął prosto w niego.

1
90'

Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

2
87'

Pora kończyć to przeciętnych lotów widowisko. Stara się SPAL zapunktować w Neapolu, ale w obecnej formie to raczej nieosiągalne.

1
83'

Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Amadou Diawara.

83'

SPAL. Schodzi: Mirko Antenucci. Wchodzi: Sergio Floccari.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Kevin Bonifazi #14
1
1
81'

Słupek uratował SPAL! Dries Mertens chybił nieznacznie po akcji dwójkowej z Lorenzo Insigne. Jeszcze dopadł do piłki Piotr Zieliński, za którym jednak jak cień podąża Thiago Cionek i nie pozwala kompanowi z reprezentacji Polski na zdobycie gola.

4
2
1
79'
78'

Karę za bierność mógł wymierzyć gospodarzom Alberto Paloschi. Napastnik SPAL-u strzelił po ziemi i musiał interweniować na linii bramkowej Alex Meret.

3
1
1
77'

Nie zachwyca Napoli w ostatnich minutach. Gospodarzom marzy się usłyszeć ostatni gwizdek. W poprzednim sezonie dwukrotnie pokonało SPAL z przewagą jednego gola i zanosi się na powtórkę z rozrywki.

1
1
74'

Arkadiusz Milik był na rozgrzewce. Carlo Ancelotti kazał reprezentantowi Polski wrócić na ławkę rezerwowych

2
1
2
4
17
73'

Lorenzo Insigne uderzył zza pola karnego nieznacznie obok bramki. Reprezentant Włoch próbował dokręcić piłkę sam narożnik.

1
1
3
69'

SPAL. Schodzi: Mirko Valdifiori. Wchodzi: Mattia Valoti.

68'

Kalidou Koulibaly główkował z bliska po dośrodkowaniu Fabiana Ruiza. Senegalczyk mógł śmiało wpakować futbolówkę z bliska do siatki i zamknąć spotkanie w Neapolu. Precyzyjniejszy był jednak Raul Albiol.

1
2
1
68'

Miękkie dośrodkowanie w pole karne SPAL-u. Piłkę wybił Thiago Cionek, który w drugiej połowie zaprezentował sporo skutecznych interwencji.

2
1
1
66'

Napoli. Schodzi: Marko Rog. Wchodzi: Fabian Ruiz.

63'

Dries Mertens ułożył sobie piłkę na prawej stopie i poczęstował bramkarza SPAL-u technicznym uderzeniem. Alfred Gomis utrzymuje przyjezdnych przy życiu w tym spotkaniu.

1
1
61'

Żółtą kartkę otrzymał Marko Rog za faul w bocznym sektorze boiska.

SSC Napoli
1
1
58'

Thiago Cionek zainicjował groźny kontratak zespołu z Ferrary. Piłka trafiła do Manuela Lazzariego, którego płaskie uderzenie trafiło w objęcia Alexa Mereta.

1
1
57'

Akcja Elseida Hysaja, Piotra Zielińskiego i Lorenzo Insigne zatrzymana przez Thiago Cionka. Skuteczna interwencja byłego defensora Jagiellonii Białystok.

4
2
2
1
1
53'

Cała seria rzutów rożnych SPAL-u. Zbyt krótko wybita przez przyjezdnych piłka spadła pod nogami Pasquale Schiattarelli, którego uderzenie po ziemi obronił Alex Meret. Ekipa Leonardo Sempliciego pokazała, że potrafi być niebezpieczna.

1
1
52'

Szansa na wyrównanie w sytuacji podobnej do tej, która dała prowadzenie Napoli. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jasminowi Kurticiowi nie udało się strzelić głową w lustro bramki Napoli.

1
50'

Żółtą kartkę otrzymał Jasmin Kurtić za przewinienie na Elseidzie Hysaju.

48'

Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła nie miał wszystkiego pod kontrolą Alfred Gomis. Futbolówka zatańczyła na poprzeczce jego bramki

2
1
46'

Żółtą kartkę otrzymał Marek Hamsik za faul na Mohamedzie Faresie.

2
1
1
46'

3
45+1'

Gol! Strzelił Raul Albiol.

Potrzeba było środkowego obrońcy w polu karnym SPAL-u, żeby Napoli wyszło na prowadzenie. Raul Albiol trafił do bramki strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W doliczonym do pierwszej połowy czasie padła defensywa przyjezdnych.

28
18
8
1
4
45'

Doliczone trzy minuty.

5
2
3
2
2
44'

Kalidou Koulibaly główkował po dośrodkowaniu Jose Callejona. Już spadał, kiedy trafił w piłkę i wyszło z tego nieczyste uderzenie ponad bramką Alfreda Gomisa.

2
2
2
2
4
42'

SPAL. Schodzi: Johan Djourou. Wchodzi: Francesco Vicari.

Francesco Vicari #23
4
4
3
2
2
40'

Powoli dobiega końca pierwsza połowa. Jak tak dalej pójdzie Napoli będzie musiał ponownie liczyć na przebojowe wejście z ławki rezerwowych Arkadiusza Milika.

7
4
2
2
2
38'

Żółtą kartkę otrzymał Thiago Cionek za zagranie ręką.

6
6
6
6
6
36'

Tego nikt się nie spodziewał. Thiago Cionek huknął z dystansu. Już mniej zaskakujące było to, że reprezentant Polski nie przymierzył w bramkę Alexa Mereta.

3
2
5
2
3
33'

Świetna akcja indywidualna Mohameda Faresa w centrum boiska. Drybler próbował uruchomić podaniem prostopadłym Mirko Antenucciego, tyle że trafił w tradycyjnie dobrze ustawionego Kalidou Koulibaliego.

3
2
3
2
4
30'

Piotr Zieliński próbował zabrać piłkę Thiago Cionkowi. Gwizdek sędziego, ponieważ ten pierwszy reprezentant Polski zachował się zbyt agresywnie.

3
4
5
3
3
28'

Gęsto ustawieni obrońcy SPAL-u poradzili sobie ze wstrzeleniem Jose Callejona. Futbolówka szybuje raz po raz w pole karne przyjezdnych.

2
1
1
1
2
26'

Podanie crossowe do Driesa Mertensa, którego przyjecie pozostawiało dużo do życzenia. Musi przyspieszyć Napoli, jeżeli chce prowadzić po pierwszej połowie.

3
1
1
1
2
22'

W ostatnich minutach kibice na Stadio San Paolo zobaczyli dwa niecelne uderzenia. Spudłowali zza pola karnego Marko Rog i Lorenzo Insigne.

2
1
2
1
4
19'

Piotr Zieliński wparował z lewego skrzydła prawie w pole karne SPAL-u. Reprezentant Polski uderzył z kilkunastu metrów ponad bramką i w tej sytuacji dla odmiany podanie Driesa Mertensa poszło na marne.

1
1
3
2
3
16'

Drugi w tym meczu strzał Jasmina Kurticia. Tym razem celnie, ale anemicznie. W tej sytuacji Alex Meret mógł zaprezentować premierową interwencję. Dodajmy, że banalną.

2
3
2
2
4
15'

Mniej groźne akcje Napoli. Kevin Bonifazi spokojnie odegrał piłkę do Alfreda Gomisa, który wyekspediował ją z połowy z SPAL-u.

3
2
2
2
3
11'

Piłka w bramce SPAL-u, jednak bramka nie została uznana z powodu spalonego. Lorenzo Insigne dobijał strzał Driesa Mertensa, tyle że w momencie próby Belga był minimalnie bliżej bramki niż Thiago Cionek. Dobrze zachował się w tej akcji Piotr Zieliński.

4
4
4
5
6
9'

Jose Callejon próbował uruchomić dalekim podaniem Lorenzo Insigne. Reprezentant Włoch chwali Hiszpana, jednak akcja neapolitańczyków została przerwana przez sędziego asystenta z powodu spalonego.

3
2
3
3
3
7'

W odpowiedzi akcja Napoli. W polu karnym przyjezdnych zabawił się po otrzymaniu piłki Marko Rog. Wymanewrował Kevina Bonifaziego i oddał płaski strzał w światło bramki. SPAL uratowała interwencja Alfreda Gomisa.

3
1
1
2
1
5'

Premierowe uderzenie SPAL-u. Przed polem karnym Napoli utrzymał się w posiadaniu piłki Jasmin Kurtić i próbował zatrudnić Alexa Mereta. Do naprawienia u pomocnika SPAL-u jest dokładność.

3
2
2
2
2
3'

Rozgrywają podopieczni Carlo Ancelottiego. Dwa podania Marka Hamsika w pole karne, tyle że oba nieco zbyt głębokie i futbolówka powędrowała w rękawice Alfreda Gomisa.