Fortuna I liga: 23. kolejka
04 cze 2020 18:10
90+2'

Gwizdek sędziego po przewinieniu Patryka Mikity. Gospodarze nie pozwolili przeciwnikom na żwawe wznowienie gry. Dużo wskazuje, że drużyny po raz drugi w sezonie podzielą się punktami.

1
1
1
3
4
90'

Doliczone cztery minuty.

2
2
1
1
2
90'

Ostatnie minuty spotkania i szanse na pokonanie bramkarza przeciwnika. Nieskuteczna akcja zmienników Radomiaka, zmarnowana przez Dominika Sokoła, sprowokowała do odpowiedzi Odrę Opole. Piłka meczowa na stopie Szymona Skrzypczaka, ale ten zmarnował podanie Tomasa Mikinica.

3
1
85'

Ostatnie minuty i Radomiak napiera. Efektem kolejnego ataku podopiecznych Dariusza Banasika był korner. W pole karne Odry Opole wbiegł Dawid Abramowicz, ale swoim uderzeniem nie trafił w bramkę. Kolejne kosztowne pudło.

4
1
4
2
2
83'

Merveille Fundambu ledwo zameldował się na murawie, a już stworzył zagrożenie w pobliżu bramki Odry Opole. Po jego podaniu Patryk Mikita znalazł się w dobrym miejscu do pokonania Mateusza Kuchty, jednak strzelił w boczną siatkę.

2
1
2
1
1
82'

Radomiak Radom. Schodzi: Meik Karwot. Wchodzi: Merveille Fundambu.

1
80'

Trener Dietmar Brehmer już nie może delegować na boisko nowego zawodnika z ławki rezerwowych. Do ataku wstawił naładowanego energią Szymona Skrzypczaka i liczy, że wykorzysta on ewentualną sytuację podbramkową.

4
3
1
1
1
79'
77'

Weszliśmy, a konretnie to piłkarze weszli w ostatni kwadrans rywalizacji. Zobaczymy, która drużyna mocniej naładowała akumulatory podczas przymusowej przerwy w rozgrywkach.

3
2
1
1
1
74'

Odpowiedzią opolan na niedawne uderzenie Macieja Górskiego miała być próba Mateusza Czyżyckiego z podobnego rejonu po przeciwnej stronie boiska. Defensywa Radomiaka nie pozwoliła na zatrudnienie Cezarego Miszty, a co dopiero na jego pokonanie. Blok!

4
1
73'

Po dwóch zmienników wprowadzili dotychczas trenerzy Dariusz Banasik oraz Dietmar Brehmer. Radomiak stawia wszystko na jedną kartę i angażuje duże siły do ataku. Odra wciąż nie kapituluje.

1
1
71'

Radomiak Radom. Schodzi: Maciej Górski. Wchodzi: Dominik Sokół.

Dominik Sokół #97
1
1
1
68'
66'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Czyżycki za ostre przewinienie.

65'

Gorąco! Trzęsie się obramowanie Odry Opole. Centymetry, a Mateusz Kuchta musiałby wyciągać piłkę z siatki. Nieznacznie pomylił się Maciej Górski, który znalazł sobie miejsce przed polem karnym i oddał uderzenie. Ta sytuacja może dodać wigoru gospodarzom.

2
1
64'

Cezary Miszta dobrze skanuje przestrzeń i za każdym razem potrafi przeciąć podanie prostopadłe w kierunku Tomasa Mikinica. Ofensywny piłkarz Odry Opole, a to wystartuje za późno, żeby wyprzedzić młodego bramkarza, a to znajdzie się na spalonym. Trudno o złoty środek.

3
1
62'

Arkadiusz Piech na spalonym. Spieszy się podopiecznym Dietmara Brehmera w kierunku bramki Radomiaka, a pośpiech nie zawsze jest dobrym doradcą.

1
1
60'

Sędzia zaczął odważnie sięgać po kartkę do kieszonki, ale bramkarze Cezary Miszta oraz Mateusz Kuchta nadal nie muszą sięgać po piłkę do siatki. Radomiak odczuwa stratę swojego napędowego Leandro.

1
58'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Lewandowski. Przesadził z agresją w centrum boiska.

1
57'

Odra Opole. Schodzi: Kacper Tabiś. Wchodzi: Jarosław Czernysz.

Jarosław Czernysz #19
1
55'

Na pewno będzie z czasem pojawiała się nerwowość po obu stronach boiska. Czas mija, już ponad 140 minut dwumeczu Radomiaka z Odrą w tym sezonie, a piłka nadal nie wylądowała w siatce.

1
53'

Cezary Miszta popracował na przedpolu i powstrzymał piłkę sunącą po murawie. Podawał Sebastian Bonecki, którego zamiarem było uruchomienie rozpędzającego się Tomasa Mikinica.

1
1
51'

Maciej Górski znalazł miejsce do oddania strzału między obrońcami z Opola. Przyjezdnych uratowała interwencja Mateusza Kuchty. Jeszcze korner dla Radomiaka, ale tym razem nie zapachniało golem kandydata do awansu.

3
48'

Zmiana dokonana przez Dariusza Banasika jest spowodowana urazem Leandro, o którym informowaliśmy krótko przed przerwą. Ataki Radomiaka mogą stracić rumieńce, choć nie jest to oczywiście przesądzone.

1
2
46'

Żółtą kartkę otrzymał Leandro Rossi za przewczesne zdjęcie koszulki.

Radomiak Radom
1
1
46'

Piłka ponownie w grze. Druga połowa.

2
17:59

Radomiak musi jeszcze podkręcić tempo po powrocie z szatni na plac.

17:59

44'

Leandro ma problem ze zdrowiem. Prawdopodobnie w przerwie zostanie przebadany przed klubowego medyka i wtedy zapadnie decyzja, czy piłkarz Radomiaka będzie jeszcze walczyć z opolanami.

1
1
42'

Rafał Makowski miał już kilka szans, żeby zmusić do kapitulacji Mateusza Kuchtę.

1
2
39'

Rafał Makowski strzela najczęściej i głównie po podaniach Leandro. Zabrakło dokładności i stojący w bramce przyjezdnych Mateusz Kuchta nie musiał robić nic ponad odprowadzenie futbolówki wzrokiem poza boisko. Zapachniało prowadzeniem Radomiaka!

2
2
3
1
1
36'

O takich atakach opolan już wspominaliśmy. Niezły wypad zespołu broniącego się przed spadkiem z zaplecza PKO Ekstraklasy i musiał interweniować Cezary Miszta. Na szczęście dla Radomiaka ten nie traci czujności.

2
1
2
1
1
34'

Kwadrans poprzedzający przerwę. Radomiak niestrudzenie szuka sposobu na objęcie prowadzenia, ale podopieczni Dietmara Brehmera jakoś sobie radzą i czekają na możliwość przeprowadzenia zabójczego kontrataku.

2
1
2
2
1
17:59

30'

Leandro strzelił przed momentem obok bramki. Dwa kwadranse za nami i 2:1 w uderzeniach celnych. Na pewno nie jest to liczba, która powala na kolana, choć bywało gorzej.

1
28'

Patryk Mikita zakończył akcję Radomiaka strzałem. Obrońcy niby dali się wymanewrować, ale do końca nie stracili orientacji w przestrzeni i zdążyli zablokować byłego napastnika Legii Warszawa. Rozczarowanie na ławce rezerwowych gospodarzy.

2
1
1
1
2
26'

Sędzia nie temperuje piłkarzy kartkami, choć walka o każdy centymetr boiska jest ostra. Tym razem nieprzepisowo powalony został Leandro, jednak Sylwester Rasmus stawia na pierwszym miejscu edukację za pomocą słów.

1
1
24'

Radomiak ma przewagę pod względem posiadania piłki, jest aktywniejszy w ofensywie, ale musi uważać, ponieważ Odra Opole pokazała już, że potrafi niebezpiecznie odpowiedzieć.

1
1
2
22'

Tomas Mikinic wystartował za wcześnie do podania z głębi pola i został złapany na spalonym. To nie pierwsza taka sytuacja, więc skrzydłowy Odry Opole popełnia błąd nadgorliwości.

1
1
20'

Na razie bramkarze niepokonani, ale to dopiero początek starcia.

1
17'

Bramkarze mają coraz więcej zadań do wykonania. Krótko po ładnej interwencji Cezarego Miszty w bramce Odry Opole wykazał się Mateusz Kuchta. Skuteczna interwencja po próbie Rafała Makowskiego z dystansu.

1
15'

Po faulu na Krzysztofie Janusie szansa na zagrożenie Cezaremu Miszcie z rzutu wolnego. Piłka po wrzutce spała na głowie Arkadiusza Piecha, a jego strzał był wyzwaniem dla bramkarza Radomiaka. Chorągiewka sędziego w górze i nawet w razie lądowania futbolówki w siatce, nie byłoby gola z powodu spalonego.

12'

Dawid Abramowicz rozpędził się w swoim stylu na skrzydle, ale nie zgubił swoim przyspieszeniem jeszcze dobrze dysponowanego biegowo przeciwnika. W ostatnim momencie atakujący został zablokowany.

2
10'

Leandro zgubił obrońców z Opola, ale podobnie jak jego doświadczony przeciwnik Arkadiusz Piech nie dostarczył dośrodkowania do wymarzonego adresata. 10 minut konfrontacji za nami i było dotąd jedno uderzenie Rafała Makowskiego.

1
8'

Arkadiusz Piech zmienił się pozycjami z Tomasem Mikinicem i to mogło zaskoczyć obrońców Radomiaka, tyle że na dobry początek doświadczony napastnik musi wykonać dokładniejsze dośrodkowanie.

1
6'

Drużyna sędziowska pod dowództwem Sylwestra Rasmusa już również rozgrzana. Asystent zasygnalizował spalonego Tomasa Mikinica, a niewiele później na stadionie wybrzmiał gwizdek wskutek faulu Meika Karwota.

1
1
1
5'

Rafał Makowski w kolejnym sezonie będzie reprezentować nowy klub.

1
3'

Leandro zbiegł ze skrzydła w kierunku centrum boiska, a przed polem karnym wypatrzył Rafała Makowskiego. Pomocnik Radomiaka oddał premierowe uderzenie, ale celownik ma jeszcze do wyregulowania. Piłka nie poleciała w lustro bramki strzeżonej przez Mateusza Kuchtę.

1
2
2'

Podopieczni Dariusza Banasika wyszli na boisko w biało-zielonych strojach, natomiast ich rywale w granatowych. Wszyscy gotowi do walki o pierwsze punkty po blisko trzymiesięcznej przerwie w rozgrywkach.

16:24

Celem Odry Opole jest utrzymanie się na zapleczu PKO Ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez Dietmara Brehmera jest w strefie spadkowej i traci dwa punkty do będącego na bezpiecznym miejscu w tabeli GKS-u Bełchatów.

1
16:24

Piłkarze z Opola ruszyli w trasę do Radomia w środę.

16:24

W rundzie jesiennej Odra Opole oparła się atakom kandydata do awansu. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

1
16:24

Tuż przed blisko trzymiesięczną przerwą w rozgrywkach Radomiak poniósł porażkę 2:3 z GKS-em 1962 Jastrzębie, natomiast Odra Opole zwyciężyła na własnym stadionie 1:0 z GKS-em Bełchatów.