Pierwsze mecze w nowych składach. MKS FunFloor Perła Lublin zwycięski na inaugurację

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / MKS FunFloor Perła Lublin / Na zdjęciu: Monika Marzec

Trwa towarzyski turniej piłkarek ręcznych w Lublinie. Gospodynie zawodów w pierwszym meczu pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski. W sobotę do rywalizacji włączy się Iuventa Michalovce.

Turniej w Lublinie zapoczątkowało starcie lublinianek z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, która w okresie wiosenno-letnim dokonała sporych kadrowych zmian. W towarzyski mecz lepiej weszła ekipa z Koziego Grodu, która po upływie dziesięciu minut wygrywała z przeciwnikiem różnicą trzech bramek.

Osiem minut później piotrkowianki doprowadziły do wyrównania, a następnie przechyliły szalę na swoją stronę po ładnym trafieniu Patrycji Królikowskiej. Drużyna Krzysztofa Przybylskiego utrzymała skromną przewagę i zeszła na przerwę po pierwszej połowie przy dwubramkowym prowadzeniu.

Po zmianie stron znakomicie w bramce spisywała się Paulina Wdowiak, która pomogła miejscowym zniwelować straty. Gdy wybił trzeci kwadrans zawodów, na tablicy wyników znów mieliśmy remis, ale później sygnał do ataku dała Kinga Achruk. Na listę strzelczyń wpisywały się także Julia Pietras, Marianna Rebicova i Katarzyna Portasińska, a wynik spotkania ustaliła efektownie wykonanym rzutem karnym Romana Roszak.

W sobotę MKS FunFloor Perła Lublin będzie pauzować. W akcji ponownie zobaczymy Piotrcovię Piotrków Trybunalski, która zmierzy się z Iuventą Michalovce. Wicemistrzynie Polski do gry powrócą w niedzielę. Towarzyski turniej zakończy starcie lublinianek ze wspomnianą ekipą ze Słowacji.

Turniej w Lublinie:

MKS FunFloor Perła Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:27 (11:13) MKS:

Sarnecka, Wdowiak, Gawlik - Portasińska 7, Pietras 5, Achruk 4, Roszak 4, Rebicova 4, M. Więckowska 3, Tatar 1, D. Więckowska 1, Pastuszka 1, Andruszak 1. Kary: 2 min.

Piotrcovia: Opelt, Muckova, Suliga - Drażyk 5, Królikowska 4, Waga 3, Klonowska 2, Sobecka 3, Świerczek 3, Oreszczuk 2, Polaskova 2, Schneider 1, Grobelna 1. Kary: 0 min.

***

06.08.2022, godz. 16:00 / Iuventa Michalovce - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 07.08.2022, godz. 12:00 / MKS FunFloor Perła Lublin - Iuventa Michalovce

Czytaj także: ---> Kosmetyczne zmiany w KPR Gminy Kobierzyce. To będzie trudny, ale ekscytujący sezon ---> Polskie zespoły poznały rywalki w europejskich pucharach. Trudny start MKS FunFloor Perła Lublin