Wyczekiwane przełamanie w Lublinie

MKS FunFloor Lublin po porażce z KGHM MKS-em Zagłębiem Lubin stracił szansę na mistrzostwo Polski. Po dwóch nieudanych meczach w ORLEN Superlidze wicemistrz Polski zanotował przełamanie w starciu z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski (30:27).

Jakub Fordon
Magda Balsam (MKS FunFloor Lublin) z Oktawią Płomińską Materiały prasowe / KGHM MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Magda Balsam (MKS FunFloor Lublin) z Oktawią Płomińską
W tym sezonie KGHM MKS Zagłębie Lubin ponownie nie miało sobie równych w ORLEN Superlidze kobiet. W 23. kolejce grupy mistrzowskiej obrońca tytułu ograł MKS FunFloor Lublin 27:23 i zapewnił sobie kolejny tytuł.

Tym samym lublinianki muszą skupić się na walce o wicemistrzostwo, a także na rywalizacji w Orlen Pucharze Polski. Do spotkania z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski przystąpiły po dwóch porażkach z rzędu.

Po niecałych trzech minutach miejscowe prowadziły już 4:1. I od samego początku budowały przewagę, która najpierw powiększyła się do wyniku 7:2, a później jeszcze do 9:3. Mimo to po pierwszym kwadransie przyjezdne nieco zniwelowały stratę (9:12).

Po 25. minucie wicemistrzynie Polski wróciły do pięciobramkowej przewagi (18:13). Trafienie Oktawii Płomińskiej sprawiło, że MKS zszedł na przerwę przy prowadzeniu 21:15.

Tuż po zmianie stron Daria Szynkaruk trafiła na 22:15. Wówczas jednak rozpoczęła się pogoń ze strony Piotrcovii. Mimo że pierwsza nie była do końca udana, to druga ułożyła się po myśli przyjezdnych. Z wyniku 19:25 w 49. minucie zrobił się remis 25:25 za sprawą bramki Karoliny Mokrzki.

Magda Balsam w 54. minucie zanotowała jednak trafienie, po którym gospodynie prowadziły 27:25. Od tego momentu rywalki dwukrotnie złapały kontakt, ale na nic więcej nie było ich stać. Faworytki najadły się strachu, ale ostatecznie zwyciężyły 30:27.