Przegrały w Lidze Europejskiej. MKS FunFloor Lublin w bardzo trudnym położeniu przed rewanżem

Nie udało się ekipie MKS FunFloor Lublin pierwsze spotkanie przeciwko Siófok KC w drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej (18:27). Do przerwy wynik mógł napawać optymizmem, ale po zmianie stron nadeszło załamanie.

Małgorzata Boluk
Romana Roszak w akcji Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Na zdjęciu: Romana Roszak w akcji
- Stać nas na awans. Cieszymy się z tego, że znów możemy grać w meczach na arenie europejskiej. Oczywiście nasz rywal nie jest łatwym przeciwnikiem. Przygotowujemy się jednak solidnie i wierzymy w sukces. Mamy swoją sportową ambicję i chcemy zagrać jak równy z równym - mówiła w wywiadzie dla klubowych mediów Kinga Achruk.

Jak równy z równym lublinianki grały z węgierskim zespołem tylko w pierwszej połowie. Ich postawa mogła napawać optymizmem, ale w końcówce pierwszej połowy nadeszło załamanie. Gdy piłkę w siatce umieściła Daria Szynkaruk, zawodniczki MKS FunFloor Lublin prowadziły różnicą dwóch bramek (11:9 w 26'), lecz rywalki zdołały odrobić straty z nawiązką.

Na początku drugiej połowy zawodniczki z Koziego Grodu miały problem z opanowaniem nerwów i w krótkim odstępie popełniły trzy błędy. Piłkarki ręczne z Węgier wykorzystały to i powiększyły przewagę po celnym trafieniu skutecznej Tamary Mavsar (11:15 w 34').

Wicemistrzynie Polki miały problem ze sfinalizowaniem wypracowanych sytuacji rzutowych i znalezieniem recepty na dobrze dysponowaną bramkarkę Siófok KC - Marinę Rajcić, która zaliczyła w sobotę 14 skutecznych interwencji. Wynik z minuty na minutę uciekał coraz bardziej (16:23 w 51').

Lublinianki walczyły o każdą piłkę i bramkę, pozytywnym akcentem był występ Pauliny Wdowiak, dobrze zaprezentowała się także na flance przeciwko mocnej ekipie Julia Pietras, ale ostatecznie zdziałały niewiele. Przed rewanżem na Węgrzech znajdują się w bardzo trudnym położeniu i niewykluczone, że swój udział w europejskich pucharach zakończą na drugiej rundzie kwalifikacji.