Wielki niedosyt po rewanżu. Mistrzynie Polski żegnają się z Ligą Europejską

Kwestia awansu do fazy grupowej Ligi Europejskiej piłkarek ręcznych musiała się rozstrzygnąć na siódmym metrze. MKS Zagłębie Lubin nie wykorzystało swojej szansy i przegrało po rzutach karnych z Podravką Vegeta.

Małgorzata Boluk
Emilia Galińska Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Emilia Galińska
Spotkanie w Koprivnicy miało podobny scenariusz do pierwszego meczu w stolicy polskiej miedzi. MKS Zagłębie Lubin budowało kilkubramkową przewagę, a Podravka Vegeta w drugiej połowie z powodzeniem goniła wynik. Później? Zacięta wymiana ciosów i końcówka meczu "na atak serca".

Nie ulega wątpliwości, że w tej parze trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej spotkały się zespoły o bardzo zbliżonych potencjałach. Rewanżowe starcie w Chorwacji z początku miało niesamowicie wyrównany przebieg (7:7 w 21'), ale końcówka pierwszej połowy należała do lubinianek.

Mistrzynie Polski zaliczyły bardzo dobry fragment gry w obronie, a do tego świetnie spisywała się z przodu Daria Michalak. Nie brakowało także ataków z wykorzystaniem obrotowej i do przerwy podopieczne Bożeny Karkut prowadziły różnicą czterech trafień.

Osiem minut po zmianie stron na tablicy wyników mieliśmy już jednak remis i od tego momentu znów oglądaliśmy emocjonującą walkę "bramka za bramkę". I tak do końcowej syreny, co oznaczało dogrywkę w postaci konkursu rzutów karnych.

Na siódmym metrze lepiej prezentowały się gospodynie. Swoich prób nie wykorzystały Adrianna Górna i Karolina Kochaniak-Sala. MKS Zagłębie Lubin awans miało na wyciągnięcie ręki, ale ostatecznie odpada z Ligi Europejskiej i może się skupić wyłącznie na krajowym podwórku.