Wisła ściągnięta na ziemię w Lidze Mistrzów. Awans coraz dalej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Abel Serdio (z lewej) i Zvonimir Srna
PAP / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Abel Serdio (z lewej) i Zvonimir Srna

Orlen Wisła Płock bez przełomu w Lidze Mistrzów. Tym razem drużyna Xaviego Sabate przegrała jeden z najważniejszych meczów jesieni z RK PPD Zagrzeb i będzie jej trudno wywalczyć awans do fazy TOP 16.

Końcówka roku była dla płocczan jednym z najbardziej wymagających fragmentów rundy. Cztery dni wcześniej przyszło im grać ligowy klasyk z Łomżą Industria Kielce, w którym spisali się nadzwyczaj dobrze (a na pewno lepiej niż przewidywano), wygrali 29:27 i w świetnych nastrojach przystępowali do drugiego boju niemal "o wszystko". Po gorszym okresie Wisła musiała pokonać bezpośredniego konkurenta do miejsca w fazie TOP 16 Ligi Mistrzów, by mieć realne szanse na wyjście z grypy.

To nie był tak błyskotliwy występ jak w "świętej wojnie" z kielczanami, Nafciarze potrzebowali trochę czasu, by wejść na wysokie obroty. Przez pierwsze 10 minut tylko dwa razy trafili do siatki, na środku nie zachwycał Daniel Sarmiento, zdarzały się proste błędy i RK PPD Zagrzeb oskoczył na cztery bramki.

Gdyby nie wsparcie Marcela Jastrzębskiego, sytuacja do przerwy byłaby niezbyt ciekawa. 19-latek znowu odbijał ważne piłki, wprawdzie nie seryjnie, ale wtedy, gdy Wisła tego potrzebowała. Dobrej formy z ligowego hitu nie stracił Lovro Mihić, Michał Daszek gwarantował bramki po indywidualnych popisach. Po lepszej końcówce Nafciarzom udało się zejść na przerwę z wynikiem 14:14.

Rozpoczęła się wzajemna wymiana ciosów, która trwała praktycznie do końcowej syreny. Niemal cały czas minimalne prowadzenie utrzymywali mistrzowie Chorwacji, choć Wisła nie pozwalała na zbudowanie dużej różnicy dzięki bramkom Serdio i Krajewskiego. Zaczynało jednak brakować wsparcia między słupkami od Jastrzębskiego. Często Wiśle szło jak po grudzie w ataku, Siergiej Kosorotow nie był tak efektywny jak do tego przyzwyczaił.

Szansą dla Nafciarzy było podwójne wykluczenie dla rywali przy wyniku 23:25. Nim RK PPD zagrało w komplecie, niepilnowany Karpo Sirotić zdobył bramkę z koła i straty trzeba było odrabiać od nowa. Jakby tego mało, w ostatnich 10 minutach rozegrał się Stefan Dodić, Serb wypożyczony z... Łomży Industrii. Właśnie środkowy zapewnił prowadzenie 28:26 na niewiele ponad trzy minuty przed końcem. Nie brakowało kontrowersji, bo chwilę wcześniej Daszek trafił do siatki, ale zdaniem sędziów po faulu ofensywnym.

Gdyby Kosorotow miał w końcówce lepiej ustawiony celownik, to w Płocku byłoby jeszcze gorąco. Rosjanin najpierw rzucił nad poprzeczką, a potem nie wykorzystał szansy danej przez rywali i obił Slavicia. Wisła przegrała 26:30 i tylko niesamowity zryw w rundzie jesiennej da jej awans do fazy TOP 16. Do mistrzów Chorwacji traci już trzy punkty (na cztery kolejki przed końcem), a w perspektywie starcia z PSG i Magdeburgiem.

Orlen Wisła Płock - RK PPD Zagrzeb 26:30 (14:14)

Orlen Wisła: Jastrzębski, Biosca - Daszek 7, Lucin, Piroch, Yasuhira, Serdio 2, Susnja 1, Sarmiento, Krajewski 2, Perez Arce 4, Terzić, Dawydzik, Mihić 5, Żytnikow 1, Kosorotow 4

RK PPD: Slavić, Panjtar - Cavar, Fajlić, Klarica 4, Gojun, Srna 2, Kraljević 3, Musa 4, Sirotić 3, Cupić, Dibirow 4, Dodić 4, Kavcić 2, Leimeter 2, Grahovac 2

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy jesteś rozczarowany/-a postawą Wisły w Lidze Mistrzów?