Mecz bramkarek w Kobierzycach. Wciąż możliwy każdy scenariusz

Nie udało się drużynie KPR Gminy Kobierzyce w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Europy pokonać u siebie Iuventy Michalovce, ale kwestia awansu wciąż jest sprawą otwartą.

Małgorzata Boluk
Patricia Wollingerova (Iuventa Michalovce) w akcji Materiały prasowe / Michał Ciechanowicz / KPR Gminy Kobierzyce / Patricia Wollingerova (Iuventa Michalovce) w akcji
Zawodniczki Edyty Majdzińskiej w sobotę zapomniały na chwilę o PGNiG Superlidze Kobiet i przystąpiły do walki o najlepszą ósemkę EHF European Cup. Pierwsze spotkanie 1/8 finału zakończyło się na korzyść Iuventy Michalovce, jednak zaliczka ekipy ze Słowacji jest niewielka, co sprawia, że w rewanżu możliwy będzie tak naprawdę każdy scenariusz.

W mecz nieco lepiej weszły brązowe medalistki i zdobywczynie Pucharu Polski. Wynik starcia otworzyła Aleksandra Olek, a chwilę później na listę strzelczyń wpisała się niezawodna Mariola Wiertelak, która rozgrywa wprost znakomity sezon. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, ponieważ rywalki odrobiły wkrótce straty z małą nawiązką (3:4 w 8')

Wynik w Kobierzycach falował. Na początku drugiego kwadransa na dwubramkowym prowadzeniu znów znajdowały się gospodynie sobotniego pojedynku (8:6 w 18'), ale końcówka pierwszej połowy, jak i początek drugiej, należały już do Iuventy Michalovce nakręcanej przez Patricię Wollingerową i Irynę Kompaniets.

Drużyna z Dolnego Śląska szukała powrotu, ale miała problem ze skutecznością. Świetnie w bramce spisywała się Naira Morgana Mendes De Almeida i wynik zaczął uciekać (10:14 w 36'), ale jak się później okazało, kobierzyczanki nie powiedziały w tym meczu jeszcze ostatniego słowa.

Między słupkami jakość dawała Beata Kowalczyk, a w ataku wciąż zachwycała Mariola Wiertelak, przywracając miejscowym nadzieję na korzystny wynik (15:16 w 41'). Kolejne minuty to już jednak popis Słowaczek, które zacieśniły szyki obronne i w dziewięć minut straciły tylko jedną bramkę.

Szczypiornistki KPR Gminy Kobierzyce znajdowały się już w bardzo trudnej sytuacji (16:21 w 51'), ale nie zwiesiły głów i odrobiły część strat. Tym samym wynik dwumeczu i awansu do najlepszej ósemki EHF European Cup wciąż jest sprawą otwartą.