Olbrzymie emocje w Ostrowie Wielkopolskim. Uciekli spod topora

Energa Wybrzeże Gdańsk po słabym początku meczu, prowadziło przez niemal całą drugą połowę. W samej końcówce więcej zimnej krwi utrzymali zawodnicy Arged Rebud Ostrovii, którzy wygrali 30:28.

Michał Gałęzewski
Zawodnicy Arged Rebud Ostrovii Materiały prasowe / Biuro Prasowe Orlen Superligi / Zawodnicy Arged Rebud Ostrovii
W ostatnich trzech meczach Energa Wybrzeże Gdańsk dwukrotnie przegrało różnicą dwóch, a raz różnicą jednej bramki. Zespół, który w pierwszych 11 meczach zwyciężył tylko raz pojechał do Ostrowa Wielkopolskiego i Arged Rebud Ostrovia od początku pokazywała swoją wyższość.

Zawodnicy z Wielkopolski grali doskonale w obronie, a swoje potrafił dołożyć Mikołaj Krekora w bramce. Bezradne Energa Wybrzeże wyglądało jak zespół dwie klasy słabszy, a gdy w 10. minucie trafił Daniel Reznicky, na tablicy wyników widniał już rezultat 8:2. Nie pomógł czas, który wziął Patryk Rombel. Arged Rebud Ostrovia robiła, co chciała na boisku.

Od stanu 12:6, goście wrócili jednak nieoczekiwanie do gry. W ofensywie dobrze spisywali się Jakub Powarzyński i Mateusz Jachlewski, gdańszczanie uszczelnili obronę i nieoczekiwanie szybko goście nieoczekiwanie do remisu! Gdy na 45 sekund przed końcem pierwszej połowy, po przechwycie Nejca Zmavca kontratak wykorzystał bardzo szybki Patryk Siekierka, to przyjezdni prowadzili 17:16. Po chwili Energa Wybrzeże grała w dwuosobowym osłabieniu, ale popełnili błąd kroków. Na dwubramkowe prowadzenie gości mógł jeszcze wyprowadzić Jakub Będzikowski, jednak nie trafił ze znacznej odległości.

Drugą połowę bardzo dobrze zaczęło Energa Wybrzeże, które po siedmiu minutach, gdy bramkę zdobył Michał Peret, prowadziło 20:17. Gospodarze zaliczyli aż osiem minut bez bramki i przerwał to dopiero Daniel Reznicky.

Biorąc pod uwagę przebieg tego spotkania, nikogo nie zdziwiło to, że już po chwili Ostrovia mogła doprowadzić do remisu, ale rzut z koła złapał bardzo dobrze dysponowany Adam Witkowski, a po chwili skuteczny w pierwszej połowie Przemysław Urbaniak nie trafił do pustej bramki przez całe boisko. Gdańszczanie byli nieskuteczni, śrubując swoją serię bez zdobytej bramki i w końcu Urbaniak w 44. minucie doprowadził do remisu 20:20. Mecz zaczął się od nowa.

Przy stanie 21:22, bardzo ważne dwie interwencje - przy rzucie karnym i przy dobitce zawodników Energa Wybrzeża zaliczył Krekora, wprawiając w ekstazę licznie zapełnioną ostrowską halę. Goście na 10 minut przed końcową syreną mogli zbudować swoją przewagę, jednak przy jednobramkowym prowadzeniu nie wykorzystali rzutu karnego, a następnie dwuosobowej przewagi przed około 1,5 minuty.

3 minuty przed końcem po bramce Urbaniaka ze skrzydła, po raz pierwszy od końcówki pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie 27:26. Gdańszczanie przeprowadzili długą akcję, ale zgodnie z interpretacją sędziów była ona zbyt długa i zabrali im piłkę, a akcję wykorzystał Artur Klopsteg. 80 sekund przed końcową syreną, trener Rombel poprosił o ostatni czas.

Po uwagach trenera, kontaktową bramkę zdobył Będzikowski, ale piłkę mieli ostrowianie, a bramkę rzucił doświadczony Marek Szpera. Odpowiedział Mateusz Jachlewski i przy stanie 29:28, czas wziął trener ostrowian. Wynik rzutem karnym już po końcowej syrenie ustalił Patryk Marciniak i gospodarze wygrali 30:28.

Arged Rebud Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Energa Wybrzeże Gdańsk 30:28 (16:17)

Arged Rebud Ostrovia: Krekora (13/38 - 34 proc.), Zimny (0/1) - Reznicky 8, Urbaniak 8, Marciniak 6, Adamski 4, Klopsteg 2, Gierak 1 Szpera 1 oraz Tomczak, Rybarczyk, Krivokapić, Misiejuk, Łyżwa, Gajek, Wojciechowski.