Takich momentów Polek było zdecydowanie za mało [WIDEO]

Tylko początek meczu Niemek z Polkami był interesujący. Po pięknej interwencji Adrianny Płaczek była szansa na objęcie prowadzenia. Jak się okazało, w zasadzie ostatnia taka szansa.

Adrianna Płaczek w meczu reprezentacji Niemiec i Polski Twitter / Viaplay Sport Polska / Adrianna Płaczek w meczu reprezentacji Niemiec i Polski
Reprezentacja Polski przystąpiła do trzeciego meczu w grupie MŚ 2023 opromieniona wcześniejszymi zwycięstwami z Iranem oraz Japonią. W poniedziałek pokazała się jednak ze złej strony i prawie bez walki poniosła porażkę z Niemkami 17:33.

Tylko na początku meczu można było mieć nadzieję na zobaczenie emocjonującego pojedynku, a nawet zwycięstwa Polek z niewygodnym przeciwnikiem. W 8. minucie Adrianna Płaczek popisała się rewelacyjną interwencją w sytuacji sam na sam. Było 4:4, więc po chwili Biało-Czerwone miały możliwość zdobycia skromnego prowadzenia.

Nie wykorzystały jej, a im dłużej trwała konfrontacja, tym bardziej przykra była dla Polek. Niemki dokładały gola za golem do przewagi, a nasza reprezentacja była bezradna zarówno w obronie, jak i w ofensywie. Po przerwie trzeba było czekać długimi minutami na jakiekolwiek trafienie Polek. Dość wcześnie pozostało oczekiwać na ostatnią syrenę.

Dobra wiadomość po sromotnie przegranym meczu była tylko jedna. Polska zapewniła sobie już wcześniej awans do kolejnej rundy mundialu, a wystarczyły do tego zwycięstwa z Iranem oraz Japonią. W poniedziałek nie nawiązała do wcześniejszych występów, a także do zaciętych starć z Niemkami z bliskiej przeszłości.