Efektowne mecze Danii i Szwecji w ME 2024

Reprezentacje Danii oraz Szwecji rzuciły przynajmniej 40 goli w swoich meczach mistrzostw Europy. W sobotę zwyciężali również szczypiorniści z Holandii oraz Portugalii.

Mecz ME 2024: Grecja - Dania PAP/EPA / Anna Szilagyi / Mecz ME 2024: Grecja - Dania
Reprezentacja Danii zmierzyła się w meczu dwóch żywiołów w Grecją. To jej moc uderzeniowa na boisku była większa niż przeciwników, a przewaga została potwierdzona wynikiem 40:28. W obu połowach Dania rzuciła po 20 bramek.

Jeszcze wyższe zwycięstwo odniosła Szwecja, która udzieliła lekcji szczypiorniaka Gruzinom. Demolka 23:9 w pierwszej połowie pozwoliła zawodnikom ze Skandynawii nieco poeksperymentować po zmianie stron. W drugiej połowie dorzucili jeszcze dwa punkty do i tak imponującej zaliczki 42:26. Szwecja zapewniła sobie awans tak samo jak Holandia, która pokonała wcześniej 36:20 Bośnię i Hercegowinę.

Konfrontacja Czech z Portugalią była meczem dwóch rożnych połów. W pierwszej z nich padło 20 goli, a w drugiej 37 goli. To znaczna różnica. W ofensywnym wariancie lepiej poradziła sobie reprezentacja Czech, ale odrobiła tylko połowę z sześciu punktów straty. Portugalia dowiozła wynik 30:27 do końca i zwyciężyła po raz drugi w mistrzostwach Europy.