Co za "kot". Niebywały popis bramkarza na ME

Gruzja wygrała na pożegnanie z mistrzostwami Europy. W meczu z Bośnią i Hercegowiną show zrobił Zurab Tsintsadze, który na co dzień jest zawodnikiem Azotów Puławy.

Robert Czykiel
Zurab Tsintsadze Twitter / Na zdjęciu: Zurab Tsintsadze
Reprezentacja Gruzji zakończyła udział w mistrzostwach Europy w piłce ręcznej na fazie grupowej. Na otarcie łez udało się jednak wygrać ostatni mecz, w którym rywalem była także mająca zero punktów Bośnia i Hercegowina. Skończyło się wynikiem 22:19 na korzyść Gruzinów.

Bohaterem spotkania bezdyskusyjnie został Zurab Tsintsadze. Gruziński bramkarz dwukrotnie zrobił takie show, że momentalnie stał się gwiazdą social mediów. A zaczęło się od rzutu karnego pod koniec pierwszej połowy.

Tsintsadze najpierw obronił rzut rywala, potem dobitkę, a na koniec jeszcze strącił piłkę zmierzającą do bramki. Radość jednak trwała chwilę, bo sędzia nakazał powtórzenie karnego. Gruzin jednak nic sobie z tego nie zrobił i... ponownie obronił dwa rzuty z rzędu.

Już ta seria interwencji odbiła się głośnym echem, ale to nie był jedyny popis Tsintsadze. 27-latek w drugiej połowie zdecydował się na jeszcze większe szaleństwo. Wybiegł z pola karnego, przechwycił podanie do bośniackiego szczypiornisty, a następnie zapoczątkował kontrę. Potem na połowie rywala podał do partnera, który trafił do bramki.

Rzadko się zdarza, aby bramkarz w jednym meczu popisał się takimi akcjami. Tak się składa, że Zurab Tsintsadze jest dobrze znany polskim kibicom, bo na co dzień jest bramkarzem KS Azotów Puławy.

Zobaczcie dwie szalone akcje w wykonaniu reprezentanta Gruzji.

ME: zespoły ze Skandynawii obroniły honor >>