Wjazd do finału. Industria Kielce czeka na rywala

Industria Kielce znakomitą serią pod koniec pierwszej połowy ustawiła sobie cały mecz. Ekipa mistrzów Polski rozbiła u siebie KGHM Chrobrego Głogów i została pierwszym finalistą Orlen Superligi.

Małgorzata Boluk
Arkadiusz Moryto w akcji PAP / Piotr Polak / Arkadiusz Moryto w akcji
Zmęczenie po wymagającym starciu z SC Magdeburgiem w Lidze Mistrzów? Nic z tych rzeczy. Grająca bez kontuzjowanego Michała Olejniczaka (---> WIĘCEJ TUTAJ) Industria Kielce przywitała się ze swoją publicznością w najlepszy możliwy sposób i rozpoczęła starcie z KGHM Chrobrym Głogów od szybkiego trzy do zera.

Ekipa Witalija Nata nie zamierzała być miejscowym dłużna i szybko zniwelowała straty do zera po trafieniach Wojciecha Styrcza, Jakuba Orpika oraz Pawła Paterka. Po krótkiej wymianie ciosów znów do głosu doszedł jednak zespół mistrzów Polski, który w mig odbudował wcześniejszy dystans i "zmusił" trenera gości do wzięcia czasu.

Po krótkiej pauzie drużyna z Dolnego Śląska złapała kontakt, lecz chwilę później Industria odpowiedziała z nawiązką - najpierw do siatki trafił Dylan Nahi, a następnie Cezary Surgiel (9:6 w 18'). KGHM Chrobry wciąż starał się trzymać blisko, dobrze bronił Anton Derewiankin, ale wszystko zniszczyła końcówka pierwszej połowy.

Industria zagrała wówczas koncertowo i zdobyła aż siedem bramek z rzędu, co stawiało ekipę Tałanta Dujszebajewa z znakomitym położeniu przed drugą częścią spotkania. A Chrobry? Mógł sobie tylko obiecać, że zagra lepiej i spróbuje wrócić do meczu. Jedenaście niecelnych rzutów do przerwy i tyle samo strat zrobiły jednak swoje.

Zespół Witalija Nata drugą połowę rozpoczął od celnych trafień Kacpra Grabowskiego i Wojciecha Dadeja, ale kolejne cztery bramki padły już łupem gospodarzy (21:10 w 38'). Industria dobrze prezentowała się w obronie i mogła z tego wyprowadzać kontry lub bawić się piłką ręczną - jak miało to chociażby miejsce przy wrzutce Igora Karacicia do Dylana Nahiego.

KGHM Chrobry Głogów rzucił się później w pogoń za wynikiem i odrobił blisko połowę strat, ale zespół mistrzów Polski szybko ostudził zapędy gości czterobramkową serią (29:19 w 52'). Drużyna Tałanta Dujszebajewa do finału wjechała na pełnym gazie i zagra o złoto z lepszym z pary Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze. W rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą obecnie Nafciarze.