Podniosły się po falstarcie. Cenna wygrana EKS Startu Elbląg

Aż osiemnaście skutecznych Weroniki Kordowieckiej nie pomogło zawodniczkom Handball JKS Jarosław w odniesieniu zwycięstwa. Z trzech punktów cieszyły się w niedzielę szczypiornistki EKS Startu Elbląg.

Małgorzata Boluk
Weronika Weber Materiały prasowe / Marcin Gadomski / EKS Start Elbląg / Na zdjęciu: Weronika Weber
Sporo emocji dostarczyło niedzielne spotkanie w Orlen Superlidze piłkarek ręcznych pomiędzy EKS Startem Elbląg i Handball JKS Jarosław. Z początku na wyrównany pojedynek się jednak nie zapowiadało, bo bramkę gości zamurowała Weronika Kordowiecka, a jej koleżanki z pola przekuwały te interwencje w bramki.

Po dziesięciu minutach ekipa z Podkarpacia prowadziła już sześć do jednego, ale później w krótkim odstępie na ławkę kar powędrowały Wiktoria Kostuch, Kinga Strózik i Natalia Dmytrenko, co pozwoliło podopiecznym Romana Monta odrobić część strat (5:7 w 16').

Elblążanki nie przestały naciskać i wkrótce doprowadziły do wyrównania, a później bramki padały już naprzemiennie. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, a po zmianie stron żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie wyższego prowadzenia niż to różnicą dwóch bramek (16:14 w 38'). Wynik cały czas był sprawą otwartą.

Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry na tablicy świetlnej znów zagościł remis. Niebawem jednak sytuacja jarosławianek mocno się skomplikowała, ponieważ Wiktoria Kostuch otrzymała czerwoną kartkę z gradacji kar, a minutę później los skrzydłowej podzieliła również jej koleżanka z drużyny Natalia Dmytrenko.

Zawodniczki EKS Startu Elbląg, z Weroniką Weber na czele, wykorzystały grę w liczebnej przewadze i znów uciekły rywalkom na dwie bramki (23:21 w 56'). Podopieczne Michała Kubisztala złapały kontakt po trafieniu Edyty Byzdry, ale ostatnie słowo należało do miejscowych i to one cieszyły się w niedzielę z wygranej za trzy punkty.

MVP meczu została wybrana Tatiana Pahrabitskaya, a nagrodę dla najlepszej zawodniczki Handball JKS Jarosław otrzymała Weronika Kordowiecka, która w Elblągu zanotowała aż osiemnaście skutecznych obron.

EKS Start Elbląg - Handball JKS Jarosław 24:22 (11:11)

Start: Ciąćka, Radojcić - Weber 7, Pahrabitskaya 4, Bancilon 3, Macedo 3, Tarczyluk 2, Głębocka 2, Kuźmińska 1, Stapurewicz 1, Grabińska 1, Wołoszyk, Owczarek, Stefańska.