Mobilizacja gości popłaciła. Azoty wywiozły komplet punktów z Kwidzyna

MMTS Kwidzyn przegrał z Azotami Puławy 29:31, jednak zespół z Pomorza do końca walczył o odmienienie sytuacji. - Jestem zadowolony z zespołu za podjęcie walki - zaznaczył mimo porażki Bartłomiej Jaszka.

Michał Gałęzewski
Kelian Janikowski Materiały prasowe / Biuro Prasowe Orlen Superligi / Na zdjęciu: Kelian Janikowski
Podczas meczu w Kwidzynie zawodnicy z Puław odjechali rywalowi na początku drugiej połowy. Gdy wydawało się, że nic w meczu się nie zdarzy, MMTS zaczął odrabiać straty. - Bardzo chcieliśmy poprawić nasz wynik z poprzedniej kolejki. Przyjechaliśmy zmobilizowani i gotowi do walki o punkty - powiedział Kelian Janikowski.

- Wiedzieliśmy, że będzie to bardzo ciężkie spotkanie, w Kwidzynie i nie gra się łatwo bo mają bardzo dobrą obronę i znakomitych bramkarzy, co było widać w czasie meczu. Momentami udało nam się odskoczyć na 5 bramek, MMTS niwelował różnicę, gonił nas i cieszymy się z tego, że po nerwowej końcówce punkty wracają z nami do Puław - dodał obrotowy Azotów.

Kwidzynianie podjęli rękawicę. - Przede wszystkim gratulacje dla przeciwnika, że udało mu się wywieźć trzy punkty. Tak naprawdę nie zasługiwaliśmy na porażkę, bo pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Zabrakło stabilizacji pod względem utrzymania wyniku poprzez jeden, drugi błąd, niewykorzystany rzut z dobrej pozycji - przekazał Bartłomiej Jaszka.

MMTS sam sobie stworzył problem. - W drugiej połowie musieliśmy dochodzić przeciwnika, zabrakło nam stuprocentowych sytuacji. Jestem zadowolony z zespołu za podjęcie walki nawet, jak przegrywaliśmy różnicą czterech bramek w ostatnich dziesięciu minutach. Potrafiliśmy dojść przeciwnika i szkoda początku pierwszej połowy, kiedy graliśmy za wolno i przeciwnik łapał wiatr w żagle - podkreślił trener zespołu z Kwidzyna.