LM: sprawdź tabelę po meczu Industrii Kielce

W 11. kolejce Ligi Mistrzów Industria Kielce na własnym parkiecie zremisowała z THW Kiel 36:36. Sprawdź, jak wygląda obecnie sytuacja w grupie A.

Jakub Fordon
Arkadiusz Moryto PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Arkadiusz Moryto
Po ponad dwóch miesiącach przerwy wróciła rywalizacja w Lidze Mistrzów. W walentynkową środę (14 lutego) odbyły się po dwa spotkania grup A i B. Oczywiście polskich fanów najbardziej interesował mecz Industrii Kielce.

Po słabym początku zmagań w fazie grupowej wydawało się, że kielczanie wrócili na właściwe tory. Obraz ten zepsuła ostatni porażka z węgierskim MOL-Pick Szeged (25:26). W pierwszym spotkaniu elitarnych rozgrywek w 2024 roku Industria zmierzyła się z liderującym niemieckim THW Kiel.

W październiku 2023 roku oba zespoły zmierzyły się w Kilonii. Wówczas lepsi okazali się gospodarze, którzy triumfowali 35:31. Tym razem niemiecki klub prowadził po pierwszej połowie 17:15, ale kompletu punktów nie zgarnął. Polski zespół stracił bramkę na dwie sekundy przed końcem meczu, przez co jedynie zremisował 36:36.

Wynik ten oznacza, że obie drużyny zdobyły po jednym punkcie do tabeli. THW Kiel wciąż jest liderem i ma trzy punkty przewagi zarówno nad Industrią, jak i Paris Saint-Germain.

Francuski zespół, w którym występuje Kamil Syprzak pokonał outsidera grupy Eurofarm Pelister 31:25 i zrównał się punktami z kielczanami. Jednak na 2. miejscu pozostała Industria, bo pokonała PSG w bezpośrednim starciu (30:29).

Przypomnijmy, że awans do ćwierćfinału wywalczą dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Zarówno Industrię, jak i PSG w czwartek (15 lutego) wyprzedzić może Aalborg Handbold, jeżeli pokona RK PPD Zagrzeb. Z kolei MOL-Pick Szeged w przypadku zwycięstwa z Kolstad Handball zrówna się punktami z ekipami z Francji i Polski.

Zobacz tabelę grupy A Ligi Mistrzów po meczu Industrii Kielce:
Na zdjęciu: tabela grupy A Ligi Mistrzów (fot. FlashScore Na zdjęciu: tabela grupy A Ligi Mistrzów (fot. FlashScore
Przeczytaj także: Szalona końcówka w Kielcach. Słodko-gorzki remis Industrii z THW Kiel
Czy Industria Kielce zakończy fazę grupową na 1. miejscu?