Wywalczyli prawo gry z potęgą. Po przerwie dopadli rywali

Szczypiorniści Corotop Gwardii Opole z awansem do ćwierćfinału Orlen Pucharu Polski. Podopieczni Bartosza Jureckiego odwrócili losy rywalizacji z Arged Rebud KPR Ostrovią (34:28) i w nagrodę zmierzą się z Industrią Kielce.

Mateusz Kozanecki
Na zdjęciu Wiktor Kawka WP SportoweFakty / Jakub Trzaska / Na zdjęciu Wiktor Kawka
Obie drużyny miały w środę o co walczyć. Stawką był nie tylko awans do ćwierćfinału Orlen Pucharu Polski, ale i możliwość sprawdzenia się na tle potęgi - Industrii Kielce.

Aż trzy ostatnie mecze Corotop Gwardii z Arged Rebud KPR Ostrovią kończyły się jednobramkowymi zwycięstwami ostrowian. To zwiastowało ogromne emocje. Zwłaszcza, że podopieczni trenera Kima Rasmussena prowadzili do przerwy 16:14.

To wszystko pomimo braku na parkiecie Marka Szpery, Krzysztofa Misiejuka czy Łukasza Gieraka.

Po przerwie obraz gry znacząco się zmienił. Do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy nie tylko odrobili straty, ale i wyszli na prowadzenie.

Kluczowy okazał się moment pod koniec spotkania. W 50. minucie ostrowianie się zacięli i stracili pięć bramek z rzędu. Ostatecznie ekipa Bartosza Jureckiego pewnie zwyciężyła 34:28.

Opolan do wygranej poprowadzili m.in. Marek Hryniewicz i Andrzej Widomski - zdobyli odpowiednio 8 i 6 bramek. Gościom natomiast nie pomogło aż 8 trafień w wykonaniu Artura Klopstega. Jego wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale nie wykorzystał dwóch rzutów karnych.

W ćwierćfinale Orlen Pucharu Polski Corotop Gwardia Opole zmierzy się z Industrią Kielce. Arged Rebud KPR Ostrovia natomiast pożegnała się z rozgrywkami i może skupić się na walce o awans do fazy play-off ORLEN Superligi Mężczyzn.

1/8 finału Orlen Pucharu Polski

Corotop Gwardia Opole - Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 34:28 (14:16)

Corotop Gwardia: Malcher, Ałaj - Hryniewicz 8, Widomski 6, Sosna 5, Jendryca 4, Łangowski 3, Jankowski 2, Kawka 2, Milewski 1, Monczka 1, Stempin 1, Wandzel 1, Koc, Zawadzki