1:0 dla MMTS Kwidzyn - relacja z meczu MMTS Kwidzyn - OKPR Traveland-Społem Olsztyn

W ramach ¼ fazy play-off MMTS Kwidzyn zmierzył się z OKPR Traveland-Społem Olsztyn. Zespół z Dolnego Powiśla przed własną publicznością bez najmniejszego problemu pokonał podopiecznych Aleksandra Malinowskiego 31:29 (18:15).

Dawid Lachowicz

Pierwsza odsłona rozpoczęła się od celnego trafienia Marcina Markuszewskiego. Na odpowiedź licznie zgromadzona publiczność nie czekała długo, ponieważ stojący między słupkami Kwidzyna, Sebastian Suchowicz został pokonany przez Krzysztofa Kłosowskiego - 1:1. Kolejne cztery minuty należały do gospodarzy starcia. W tym czasie kwidzyniacy rzucili cztery bramki, tracąc zaledwie jedno oczko - 5:2. Ta passa została w 7 minucie przerwana przez Trevaland-Społem, który zdołał doprowadzić do remisu. Chwilę potem po raz kolejny MMTS popisał się dobrą grą w obronie, jak i ataku. Taki przebieg losów spotkania pozwolił podopiecznym Zbigniewa Markuszewskiego i Krzysztofa Kotwickiego wyjść na wysokie prowadzenie - 15:9 (24 minuta). Do końca tej części meczu w szeregi gospodarzy, niespodziewanie wkradło się rozluźnienie, które skutecznie wykorzystali przyjezdni. Sześć bramek przewagi zostały zamienione na zaledwie dwa oczka. Gdy zabrzmiała syrena kończąca pierwszą połowę, tablica świetlna pokazywała wynik 18:15.

Po zmianie stron przebieg gry zmienił się diametralnie. Pierwszą bramkę zdobył Mateusz Seroka. Masa błędów zarówno gospodarzy, jak i gości spowodowała, iż kolejne trafienie było dopiero w 36 minucie. Tym razem "katem" dla Adama Wolańskiego okazał się kapitan MMTS - Maciej Morczkowski. Jednak po raz kolejny wśród graczy z Dolnego Powiśla zabrakło konsekwencji, co doprowadziło to do utraty pod rząd trzech oczek - 20:18. Obrona Kwidzyna nie radziła sobie z kołowym OKPR Traveland-Społem Olsztyn Markiem Boneczko, który w 46 minucie rzucił dla swojego zespołu kontaktową bramkę. Przyjezdni nie za długo cieszyli się z takiego przebiegu, ponieważ chwilę potem gra MMTS powróciła do normy. Do 53 minuty na parkiecie nie działo się zbyt wiele, a drużyny trafiały na zmianę. Dopiero od stanu 27:26 zrobiło się naprawdę gorąco. Na szczęście kwidzyniacy w swoim zespole posiadają Roberta Orzechowskiego, który skutecznym rzutem pokonał Wolańskiego. Ostatnie, gorące cztery minuty to "pojedynek" między Michałem Adamuszkiem, a Markiem Boneczko. To właśnie ci zawodnicy punktowali jako ostatni. Spotkanie zakończyło się bramką "Myszy", która przypieczętowała zwycięstwo MMTS Kwidzyn nad Travelandem-Społem Olsztyn 31:29.

Po raz kolejny brawa należą się Michałowi Adamuszkowi, który najlepiej punktował dla swojego zespołu. Z zespołu Travelandu-Społem Olsztyn warto wspomnieć o byłym obrotowym MMTS, Marku Boneczko. Gracz ten popisał się niewiarygodną skutecznością ze swojej pozycji, tym samym zdobywając największą liczbę bramek w całym meczu (9 bramek). Natomiast nie cieszy postawa szkoleniowca przyjezdnych, który w 51 minucie otrzymał upomnienie za krytykowanie decyzji sędziowskich. Na tym jednak się nie zakończyło, ponieważ Aleksander Malinowski po ujrzeniu żółtego kartonika groził sędziemu pięścią - za to niesportowe zachowanie trener Olsztyna otrzymał karę dwóch minut. Nerwowa końcówka dla Michała Waszkiewicza, po faulu na kołowym olsztynian, zakończyła się czerwoną kartką. Jednak "Waszka" w następnym starciu będzie mógł wystąpić.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w niedzielę, 28 marca o godzinie 17.30. Mecz ten zostanie pokazany w bezpośredniej transmisji przez Polsat Sport.

MMTS Kwidzyn - OKPR Traveland-Społem Olsztyn 31:29 (18:15)

MMTS: Suchowicz, Gawlik - Orzechowski 6, Mroczkowski 1, Peret 5, Marhun 6, Adamuszek 7, Markuszewski 2, Witaszak, Rombel 1, Seroka 2, Czertowicz 1, Waszkiewicz.
Kary: 6 minut + 2 upomnienia + czerwona kartka dla Waszkiewicza

Traveland:Wolański, Sokołowski - Ćwikliński 4, Urbanowicz 3, Frelek 2, Kłosowski 1, Masiak 5, Kopyciński 3, Bartczak 1, Szymkowiak, Krawczyk 1, Malewski, Boneczko 9, Zyśk.
Kary: 6 minut + 3 upomnienia

Sędziowali:Marcin Piechota - Bartosz Leszczyński (obaj Płock)