Wygrać mógł każdy - relacja z meczu Traveland Społem Olsztyn - Nielba Wągrowiec

Zawodnicy Travelandu Społem przystępowali do piątkowego spotkania z dwubramkową zaliczką z poprzedniego meczu. Nie była to jednak znaczna przewaga, dlatego można było spodziewać się wyrównanej rywalizacji. Zespoły nie pozwoliły sobie na większą niż trzybramkową stratę do przeciwnika, a o wyniku zdecydowały ostatnie minuty. Ostatecznie to gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zapewniając sobie prawo do gry o 5. miejsce na koniec sezonu.

Karina Wiśniewska

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Łukasz Gierak, a na jego trafienie szybko odpowiedział Krzysztof Kłosowski. Wymiana rzutów trwała do dwudziestej minuty spotkania. Przez ten czas żadna z drużyn nie zdołała wyjść na większe niż jednobramkowe prowadzenie. Po rzutach Jakuba Płócienniczaka i Oleksiia Shychkova na tablicy świetlnej pojawił się wynik 7:10. Olsztynianie nie pozwolili jednak odskoczyć rywalom - sześć minut później zniwelowali stratę do jednego oczka, skłaniając trenera Edwarda Kozińskiego do poproszenia o czas. Rozmowa przyniosła skutek w postaci dwubramkowej przewagi gości na koniec pierwszej połowy (13:15). Ostatnie trafienie w tej partii, równo z sędziowskim gwizdkiem, zaliczył Bartosz Świerad.

Zmiana stron nie spowodowała diametralnej zmiany obrazu meczu. Dopiero w 55. minucie, po objęciu prowadzenia 30:28 przez Traveland, wydawało się, że gospodarze zaczną konsekwentnie dążyć do zwycięstwa. Kolejne bramki zdobyli jednak nie olsztynianie, a dobrze spisujący się w spotkaniu Michał Janusiewicz i Shychkov, doprowadzając na trzy minuty przed końcem do dwudziestego już remisu. Nawet po trafieniach Pawła Ćwiklińskiego (z 7. metra) i Michała Bartczaka na 60 sekund przed ostatnim gwizdkiem, goście zacięcie walczyli o korzystny rezultat. Zdołali jednak dorzucić tylko jedną bramkę, ustalając wynik na 32:31. Zwycięzcą dwumeczu zostali olsztynianie i to oni zagrają z Zagłębiem Lubin o 5. miejsce.

OKPR Traveland Społem Olsztyn - MKS Nielba Wągrowiec 32:31 (13:15)

Traveland: Sokołowski, Boniecki - Boneczko 7, Bartczak 6, Urbanowicz 4, Kopyciński 4, Garbacewicz 4, Krawczyk 4, Ćwikliński 2, Kłosowski 1, Masiak.
Kary: 2 minuty (Kłosowski).

Nielba: Konczewski, Głębocki - Shychkov 6, Janusiewicz 6, Płócienniczak 4, Przysiek 4, Gierak 3, Krajewski 2, Świerad 2, Frolov 2, Witkowski 1, Ciok 1.
Kary: 8 minut (Krajewski x2, Gierak, Shychkov).

Sędziowali: Arkadiusz Sołodko / Leszek Sołodko.