Krok od historycznego medalu - relacja z meczu Vistal Łączpol Gdynia - MKS Piotrcovia

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu Gdynia wygrały u siebie z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 34:27 (18:15) w trzecim meczu o brązowy medal mistrzostw Polski. Dzięki temu zwycięstwu zawodniczki z Gdyni prowadzą 2:1 w rywalizacji i są bliskie zdobycia historycznego medalu.

Początek spotkania był dość wyrównany. Znakomicie w pierwszych minutach zaprezentowały się obydwie bramkarki Patrycja Mikszto i Beata Skura. Popisały się kilkoma udanymi interwencjami. Po pierwszych dziesięciu minutach gry wynik brzmiał 3:3. Wyrównana gra toczyła się do szesnastej minuty, kiedy wynik był remisowy 8:8. Od tego momentu zarysowała się przewaga podopiecznych Jerzego Cieplińskiego. Dobra gra w obronie, udane przechwyty i szybkie kontry przyniosły efekty. Piłkarki ręczne Vistalu po rzucie z lewego skrzydła Urszuli Lipskiej objęły prowadzenie 14:11 na sześć minut przed końcem pierwszej połowy. Przy tym rezultacie rzut karny obroniła Patrycja Mikszto, jednak lekki przestój dopadł gospodynie. Zawodniczki Piotrcovii wykorzystały tę sytuację i zmniejszyły straty - 16:15. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do gdynianek, które swoją przewagę udokumentowały dwoma trafieniami Moniki Stachowskiej.

Drugie trzydzieści minut gry rozpoczęło się od obustronnych zdobyczy bramkowych. Jednak z upływem czasu powiększała się przewaga szczypiornistek z Gdyni. W bramce Vistalu pojawiła się Solomiya Shyverska, która zanotowała kilka udanych interwencji. Po bramce zdobytej w 43 minucie z kontrataku przez Monikę Stachowską wynik brzmiał 25:20 dla gospodyń. Piłkarki ręczne Piotrcovii czuły się zagubione i w ich grę wdarł się chaos, w konsekwencji tego popełniały proste straty. Po celnym rzucie Katarzyny Koniuszaniec miejscowe osiągnęły najwyższe prowadzenie w tym meczu, jak do tej pory i prowadziły 31:23 na osiem minut przed końcem. Niesione dopingiem kibiców zawodniczki Vistalu w końcówce meczu kontrolowały wynik i ostatecznie pokonały Piotrcovię 34:27.

Dzięki temu zwycięstwu piłkarki ręczne z Trójmiasta są o krok od zdobycia brązowego medalu. Wszyscy miejscowi kibice oraz działacze nie wyobrażają sobie innego scenariuszu niż poniedziałkowe zwycięstwo gdynianek i w konsekwencji tego wielką radość z historycznego sukcesu klubu.

Vistal Łączpol Gdynia - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:27 (18:15)

Vistal Łączpol: Patrycja Mikszto, Sołomyja Szywierska - Aleksandra Jędrzejczyk 5, Katarzyna Koniuszaniec 5, Patrycja Kulwińska 4, Monika Stachowska 4, Urszula Lipska 4, Agnieszka Białek 4, Monika Głowińska 3, Karolina Szwed 3, Katarzyna Duran 1, Ałła Kotowa 1, Anna Szott 0, Marta Taczyńska 0.

Karne: 0/0.

Kary: 4 min.

Piotrcovia: Beata Skura - Agata Wypych 6, Inna Krzysztoszek 5, Sylwia Lisewska 4, Hanna Strzałkowska 3, Joanna Waga 3 , Kinga Polenz 2 , Anna Szafnicka 2 , Ewa Dominiak 2 , Agnieszka Dąbrowska 0 , Kamila Szczecina 0 , Katarzyna Mijas 0 .