MEJ: Porażka Polaków na inaugurację

Reprezentacja Polski juniorów przegrała swoje pierwsze spotkanie na mistrzostwach Europy w Czarnogórze. Biało-czerwoni nie sprostali swoim rówieśnikom z Chorwacji i przegrali 26:23.

Łukasz Wojtczak

Podopiecznym trenera Jacka Okpisza na pewno nie można odmówić ambicji. W inauguracyjnym spotkaniu Polacy zagrali bardzo dobrze zwłaszcza w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 10:10. Dopiero w końcowych 15 minutach Chorwaci uzyskali kilka bramek przewagi i prowadzenia nie oddali już do końca.

- Spotkanie można było nawet wygrać. Z drugiej strony przegraliśmy tylko trzema bramkami. Znów nie uniknęliśmy błędów. Nie dysponujemy wartościowymi zmiennikami- powiedział po meczu trener Jacek Okpisz.

Bardzo dobre zawody w polskiej ekipie rozegrał bramkarz Michał Kapela, który popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami. Z kolei za najlepszego polskiego zawodnika uznano zdobywcę pięciu bramek- Pawła Paczkowskiego.

- Chorwaci byli minimalnie lepsi. Wytrzymaliśmy spotkanie kondycyjnie, ale zabrakło nam skuteczności- ocenia kierownik polskiego zespołu, Zdzisław Piętowski.

W drugim meczu "polskiej" grupy, Szwecja okazała się o jedną bramkę lepsza od Norwegii, z którą Polacy zmierzą się w piątek. Porażka praktycznie pozbawi nasz zespół szans na wyjście z grupy z miejsc 1-2, które pozwalają walczyć w drugiej rundzie o medale.

Wyniki grupy A:

Chorwacja - Polska 26:23 (10:10)

Polska: Kapela - Daszek 3, Obiala 1, Walczak 1, H. Kornecki 4, Paczkowski 5, Abram 5, Staszewski 2, Rogulski 2, Małecki, Biegaj.

Norwegia - Szwecja 21:22 (11:12)

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.