Gdynianki rozgromiły przyjezdne - relacja z meczu Vistal Łączpol Gdynia - KPR Jelenia Góra

W inauguracyjnym meczu PGNiG Superligi Kobiet, Vistal Łączpol Gdynia pokonał u siebie KPR Jelenią Górę 41:21 (24:12) Gospodynie odniosły zasłużone i pewne zwycięstwo nad szczypiornistkami z południa Polski.

Damian Tabaka

Wynik spotkania otworzyły piłkarki Vistalu Łączpolu za sprawą celnego rzutu z koła w wykonaniu Patrycji Kulwińskiej. Jednak po następnych minutach gry wynik korzystny był dla szczypiornistek z Jeleniej Góry. Po celnym rzucie karnym wykonanym przez Martę Dąbrowską prowadziły 4:2. Od tego momentu zawodniczki Vistalu zdobyły trzy kolejne bramki i po rzucie Karoliny Sulżyckiej z lewego skrzydła objęły prowadzenie 5:4. Chwilę później był już remis i o czas poprosił trener gospodyń Jerzy Ciepliński. Po wznowieniu gry szczypiornistki z Gdyni z minuty na minutę zaczęły "odjeżdżać" jeleniogórzankom. Po bramce zdobytej przez obrotową Dinis Vartić wyszły na prowadzenie 11:7. Dobra gra w obronie piłkarek Vistalu i udane interwencje w bramce Patrycji Mikszto zaowocowały coraz większym prowadzeniem gospodyń. Wynik pierwszej połowy ustaliły gdynianki po szybkiej kontrze i bramce Katarzyny Duran.

Drugą część spotkania otworzyły dwie bramki szczypiornistek Vistalu. Przyjezdne nie pozostawały dłużne i zdobyły trzy bramki z rzędu, niwelując straty do wyniku 26:16 w 37 minucie. Podrażnione zawodniczki z Trójmiasta włączyły drugi bieg i zdobyły osiem kolejnych bramek, dzięki czemu prowadziły 35:17 w 50 minucie gry. Wysokie prowadzenie pozwoliły trenerowi Cieplińskiemu na wprowadzenie nowych zawodniczek. Na parkiecie pojawiły się Ewa Andrzejewska i Sabina Kobzar. Również w bramce nastąpiły zmiany. Zeszła Patrycja Mikszto, a pojawiła się Małgorzata Sadowska, która co chwilę zbierała brawa od publiczności za udane parady. Ostatnią bramkę w spotkaniu zdobyły szczypiornistki Vistalu po celnym trafieniu Katarzyny Sabały i ostatecznie wygrały 41:21.

Vistal Łączpol Gdynia - KPR Jelenia Góra 41:21 (24:12)