Pogoń Handball Szczecin ponownie gorsza od niemieckiego trzecioligowca

Szczypiorniści pierwszoligowej Pogoni Handball Szczecin, po raz drugi w bieżącym okresie przygotowawczym zmierzyli się z niemieckim zespołem HSV Insel Usedom. Szczecinianie po raz kolejny musieli uznać wyższość rywali. Do pierwszego meczu obu zespołów doszło przed trzema tygodniami w Ahlbecku w ramach turnieju o Puchar Króla.

Łukasz Wojtczak

Trzy tygodnie wcześniej, pierwszy mecz obu drużyn zakończył się porażką Pogoni Handball Szczecin 25:21. Polski zespół przed własną publicznością chciał wziąć rewanż na niemieckim trzecioligowcu. Niestety ta sztuka się nie udała, a Polacy przez niemal całą pierwszą połowię, byli tylko tłem dla drużyny HSV.

Pierwsza bramka dla gospodarzy podała dopiero w 8 minucie, po celnym rzucie Pawła Białego. W tym momencie przyjezdni mieli już na swoim koncie pięć trafień. Po 20 minutach gry Niemcy prowadzili 10:3. W końcówce pierwszej połowy Pogoń zdecydowanie poprawiła jednak skuteczność i zaczęła niwelować stratę bramkową. W rezultacie do przerwy z przewagi HSV została już tylko jedna bramka (10:11).

W drugiej połowie spotkanie bardzo się wyrównało, żadna z drużyn nie mogła uzyskać wyraźnej przewagi. Końcówka meczu należała jednak do gości, którym udało się odskoczyć na trzy bramki różnicy i prowadzenia nie oddali już do końca. Ostatecznie Pogoń Handball Szczecin przegrała z drużyną HSV Insel Usedom 27:28.

Pogoń Handball Szczecin - HSV Insel Usedom 27:28 (10:11)

Pogoń: Ligarzewski, Skowron, Matkowski - Biały 11, Masiak 5, Jedziniak 3, Krupa 2, Ringwelski 2, Królik 1, Smuniewski 1, Czernyszow 1, Pawłaszek 1, Wolski, Guzek.