Pierwsze punkty KPR-u Jelenia Góra. Zwycięstwo mistrzyń Polski (wyniki)

5. kolejka PGNiG Superligi Kobiet okazała się przełomowa dla zespołu KPR Jelenia Góra, która zdobyła pierwsze punkty w tym sezonie. Kolejne dwa oczka, nie bez trudu wywalczyły mistrzynie Polski, szczypiornistki SPR-u Lublin.

W Jeleniej Górze miejscowy KPR podejmował drużynę AZS-u Sport Concept Wrocław. Spotkanie było wyrównane tylko przez pierwsze 20 minut, kiedy na tablicy wyników widniał remis 10:10. Od tego momentu gospodynie przejęły inicjatywę i zdołały odskoczyć na kilka bramek. KPR zdołał utrzymać prowadzenie już do końca spotkania, dzięki czemu zdobył pierwsze punkty w tym sezonie.

Po porażce w Lubinie, drużyna mistrzyń Polski tym razem wywalczyła komplet punktów. Zwycięstwo nad Zgodą nie przyszło jednak lubliniankom łatwa. Rudzianki długo stawiały opór, a decydujący okazał się początek drugiej połowy, kiedy SPR uzyskał kilkubramkową przewagę i utrzymał prowadzenie do końca spotkania.

Szczypiornistki Piotrcovii Piotrków Tryb. nie pozostawiły żadnych złudzeń drużynie KSS-u Kielce. Podopieczne Roberta Nowakowskiego, wygrały zdecydowanie 40:28. Kielczanki dotrzymywały kroku faworyzowanym gospodyniom jedynie przez pierwsze 15 minut spotkania. Dla Piotrcovii było to już piąte zwycięstwo z rzędu.

Równie wysokie zwycięstwo odniosła drużyna Startu Elbląg, która pewnie pokonała Ruch Chorzów 34:22.

Zgodnie z oczekiwaniami zwycięstwo odniosły szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin, które pokonały Latochę Sambora Tczew 40:26. Beniaminek pozostaje więc jedyną drużyną PGNiG Superligi, która nie zdobyła jak dotąd ani jednego punktu.

Wyniki:

KPR Jelenia Góra - AZS AWF Wrocław 25:22 (15:13)

Najwęcej bramek: dla KPR - Marta Dąbrowska 8; dla AZS AWF - Ewa Perek 6, Grażyna Pietras 4.

Zgoda Ruda Śląska - SPR Lublin 28:30 (15:16)

Najwięcej bramek: dla Zgody - Agata Cebula 6, Małgorzata Kucińska 5; dla SPR - Sabina Włodek 12, Małgorzata Majerek 7.

Piotrcovia Piotrków Tryb. - KSS Kielce 40:28 (21:13)

Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Kamila Szczecina i Anna Szafnicka po 7, Agata Wypych 6; dla KSS - Katarzyna Grabarczyk 7, Marta Rosińska 6, Lina Abramauskaite 5.

Start Elbląg - Ruch Chorzów 34:22 (21:12)

Najwięcej bramek: dla Startu - Paulina Wasak 9, Monika Pełka-Fedak 7, Ewelina Ocalewicz 6; dla Ruchu - Anna Pawlik 6, Karolina Radoszewska 4, Barbara Jasińska 3, Magdalena Wawrzyńczyk 3.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Latocha Sambor Tczew 40:26 (21:15)

Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Jelena Bader 10, Anna Lisowska 7, Karolina Semeniuk-Olchawa 7; dla Latochy - Magda Krajewska 8, Daria Wasilewska 5, Justyna Belter 4.

Tabela PGNiG Superliga Kobiet

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>