Liga francuska: "Polski" mecz dla Moniki Stachowskiej

W 7. kolejce Ligue Feminine de Handball doszło do kolejnego "polskiego" starcia tym razem parysko - bretońskiego. W stolicy Francji zmierzyły się: Issy Paris Hand Karoliny Zalewskiej i Arvor 29 Pays de Brest Moniki Stachowskiej. To był mecz dwóch sąsiadujących z sobą w tabeli zespołów i zdobycie kompletu punktów premiowało awansem do ścisłej czołówki.

W tym artykule dowiesz się o:

Trudno było wskazać faworyta tej potyczki, własny parkiet przemawiał za paryżankami, dodatkowo Arvor zagrał mocno osłabiony. Kontuzje wykluczyły brazylijską bramkarkę M.Pessoe oraz obie leworęczne rozgrywające. Mimo kadrowych kłopotów zespół z Bretanii wyrównany był tylko początek meczu, końcówka pierwszej połowy i drugie 30 minut to już popis Arvor. Świetny mecz rozgrywała Gladys Boudan. Kołowa reprezentacji Francji popisała się niecodziennym wyczynem - zdobyła 11 bramek z gry i to ze 100 procentową skutecznością! Monika Stachowska w tym meczu skupiła się na grze w defensywie zaliczając też jedno celne trafienie. Issy Paris - Arvor 29 Pays de Brest 24:32. Karolina Zalewska tym razem nie wpisała się na listę strzelców.

Pewnie bo różnicą 10-bramek Mios Biganos Agaty Szukiełowicz-Genes pokonał Dijon, a polska kołowa zdobyła dwie bramki. W rozegranym awansem spotkaniu Fleury wyraźnie uległo we własnej hali mistrzyniom Francji z Toulon 23:35. Marta Gęgą zakończyła mecz z dorobkiem 5 bramek.