Dwa punkty Vistalu w Koszalinie - relacja z meczu AZS Politechnika Koszalińska - Vistal Łączpol Gdynia

W meczu 16. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, Politechnika Koszalińska przegrała przed własną publicznością z wiceliderem tabeli - Vistalem Łączpol Gdynia 29:33. Koszalinianki straciły tym samym kontakt z czołówką ligi.

Łukasz Wojtczak

Nikt przed tym spotkaniem nie miał wątpliwości, że koszalinianki we własnej hali są zdolne zdobywać punkty z najlepszymi. Pojedynek z Vistalem był dla Politechniki o tyle ważny, że tylko ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby akademiczkom utrzymać kontakt z czołówka tabeli.

Już pierwsze minuty pokazały, że gospodynie będą za wszelką cenę starały się sprawić w tym spotkaniu niespodziankę. Po 4 minutach Politechnika dość nieoczekiwanie prowadziła 3:0. Dwukrotnie w tym czasie na listę strzelców wpisywała się świetnie dysponowana Tatiana Bilenia. Gdynianki bardzo szybko opanowały jednak sytuację na parkiecie i już w 9 minucie obrotowa Patrycja Kulwińska wyrównała stan meczu (5:5). Aż do końca pierwszej połowy trwała wyrównana walka. W dalszym ciągu wspaniałą skutecznością w zespole wicelidera tabeli imponowała Kulwińska, która w pierwszej połowie rzuciła rywalkom aż sześć bramek. Dopiero na 4 minuty przed końcową syreną, ponownie zarysowała się lekka przewaga koszalinianek, które po trafieniu Iwony Szafulskiej objęły dwubramkowe prowadzenie (16:14). Pierwszą połowę gospodynie wygrały ostatecznie 18:17.

Trener Jerzy Ciepliński najwyraźniej nie był zadowolony z gry swoich podopiecznych w pierwszych 30 minutach, bo od początku drugiej odsłony gdynianki zdecydowanie ruszyły do ataku. Akademiczki nie dały się jednak zaskoczyć i mimo objęcia przez Vistal prowadzenia, nie straciły dystansu do rywalek. Sytuacja zmieniała się dopiero około 40 minuty, kiedy przyjezdne po serii błędów koszalinianek w ataku i trzech kolejno rzuconych bramkach, wyszły na czterobramkowe prowadzenie (23:19). Politechnika starała się wprawdzie zniwelować straty, ale bezskutecznie. Doświadczone gdynianki nie dopuściły do nerwowej końcówki i utrzymały prowadzenie aż do końca spotkania. Ostatecznie Politechnika uległa drużynie Vistalu Łączpol Gdynia 29:33.

AZS Politechnika Koszalińska - Vistal Łączpol Gdynia 29:33 (18:17)

Politechnika: Szywierska, Kwiecień - Szostakowska 1, Kobyłecka 4, Olek, Bilenia 5, Dworaczyk 5, Muchocka 2, Łach, Całużyńska 4, Chmiel 3, Szafulska 4, Błaszczyk, Leśkiewicz 1.

Vistal: Sadowska, Mikszto - Sulżycka 3, Głowińska 4, Jędrzejczyk 3, Lipska, Szwed 4, Mateescu 2, Dinis-Vartić 2, Duran 6, Koniuszaniec 3, Kulwińska 6.

Kary: Politechnika - 10; Vistal - 10 minut