MŚ: Hiszpania i Francja w półfinale, Niemcy gorsi od Węgrów - podsumowanie 2. kolejki w grupie I

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Poznaliśmy wszystkie wyniki poniedziałkowych spotkań II rundy MŚ piłkarzy ręcznych. Tego dnia rywalizowały jedynie zespoły, grające w grupie I. W pierwszym spotkaniu, reprezentacja Hiszpanii pewnie ograła Islandię - 32:24, zapewniając sobie tym samym awans do półfinału MŚ. Swoje mecze wygrali również Węgrzy, którzy pokonali Niemców 27:25, oraz obrońcy mistrzowskiego tytułu - Francuzi, zwyciężając Norwegów - 31:26.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Hiszpanii przypieczętowała awans do półfinału MŚ. Podopieczni Valero Rivery pewnie pokonali wicemistrzów olimpijskich z Pekinu, Islandczyków - 32:24. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie meczu, kiedy to Hiszpanie schodzili do szatni z przewagą aż 10 bramek! Tym samym szczypiorniści z Półwyspu Iberyjskiego jako pierwsi w swojej grupie uzyskali awans do półfinału.

Relacja z meczu Islandia - Hiszpania dostępna TUTAJ

W innym spotkaniu drugiej kolejki poniedziałkowych spotkań II rundy MŚ, reprezentacja Węgier po zaciętym pojedynku pokonała podopiecznych Heinera Branda - 27:25. Węgierska drużyna zmazała plamę po klęsce z Francją (24:37), robiąc tym samym milowy krok w kontekście wywalczenia udziału w olimpijskich kwalifikacjach.

Więcej o meczu czytaj TUTAJ

Bardzo dobre wrażenie pozostawili po sobie Norwegowie. Skandynawowie skazywani na porażkę w meczu z mistrzami świata - Francją, poszli z podopiecznymi Clauda Onesty na wymianę ciosów. Do przerwy gospodarze ME z 2008 roku przegrywali jednak różnicą jedynie trzech bramek - 14:17. Po zmianie stron, drugi bieg włączyli "Trójkolorowi", wygrywając okres gry między 30 a 40 minutą 7:2. Tak okazała przewaga - 24:16 (40') pozwoliła Francuzom kontrolować przebieg boiskowych poczynań. Norwegowie grali jednak bardzo ambitnie, walcząc o korzystny rezultat i pierwsze punkty w II rundzie. Podopieczni Roberta Hedinga byli bardzo blisko złapania kontaktu z rywalem. W 43 minucie było 26:17 dla Francji, i wydawać by się mogło, że jest już po meczu. "Trójkolorowi" zlekceważyli swego rywala, a wspaniałą serią popisali się Skandynawowie, którzy wygrali z mistrzami świata okres gry między 43 a 54 minutą 6-0! Strzelecką niemoc Francuzów przełamał Jerome Fernandez - 27:23 (55'). Ostatecznie po godzinie gry, komplet punktów padł łupem Francuzów, którzy poszli w ślady Hiszpanii zapewniając sobie awans do półfinału szwedzkiego mundialu. Z dobrej strony w konfrontacji z mistrzami świata pokazał się rozgrywający Orlen Wisły Płock - Vegard Samdahl, autor 3 bramek.

Islandia - Hiszpania 24:32 (10:20)

Najwięcej dla Islandii: Petersson 5, Palmarsson 4, Sigurdsson, Stefansson, Gudjonsson - wszyscy po 3 ; dla Hiszpanii: Gurbindo, R. Entrerrios - obaj po 6, A. Entrerrios 5, Aguinagalde, Juanin Garcia - obaj po 4.

Węgry - Niemcy 27:25 (10:12)

Najwięcej dla Węgier: G. Ivancsik, T. Ivancsik, Perez - wszyscy 5, Mocsai 4 ; dla Niemiec: Glandorf 5, Kraus, Kaufmann - obaj po 4, Gensheimer 3.

Norwegia - Francja 26:31 (14:17)

Najwięcej dla Norwegii: Hansen 8, Myrhol, Samdahl, Koren - wszyscy po 3 ; dla Francji: B. Gille, Accambray, Abalo - wszyscy po 5, Honrubia 4.

Tabela Grupy I

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>