Zielonogórzanie pożegnali I ligę - relacja z meczu Stelmet AZS UZ Zielona Góra - AZS AWF Warszawa

Zielonogórscy szczypiorniści już kilka kolejek temu świadomi byli tego, że ostatni mecz sezonu jedynie przypieczętuje ich spadek do II ligi. - To był ich ostatni mecz w tym sezonie, ale od pierwszej, do ostatniej minuty widać było po chłopakach zaangażowanie - mówił po spotkaniu Damian Kociszewski.

Natalia Starosta

Ostatnie spotkanie w tym sezonie dobrze rozpoczęli zielonogórzanie, którzy dzięki dobrej grze w obronie dość szybko wyszli na prowadzenie 5:1. Jednak już w dziesiątej minucie gra gospodarzy, tradycyjnie, stanęła. Warszawiacy rzucili dwie bramki, a chwilę później prowadzili już 6:5. Miejscowi nie pozwolili jednak im odskoczyć i utrzymywali wynik do końca pierwszej połowy, w ostatnich minutach odzyskując prowadzenie 14:12.

Drugą część meczu otworzyli zawodnicy zielonogórskiego AZS-u. Na jedną bramkę zdobytą przez miejscowych przypadały trzy rzucone przez ekipę z Warszawy. Sytuacja dość szybko zaczęła robić się nieciekawa, a prowadzenie przyjezdnych utrzymywało się aż do 56 minuty meczu. Wtedy też zawodnicy z grodu Bachusa rzucili się do odrabiania strat. Remis uratowali dosłownie w ostatniej chwili, rzucając wyrównującą bramkę tuż przed końcową syreną.

- Mogliśmy wygrać ten mecz, gdyby nie kilka zmarnowanych kontr w pierwszej połowie spotkania -
mówił po meczu Damian Kociszewski, jeden ze szkoleniowców zielonogórskich akademików. Podkreślił jednak, że ani przez moment jego podopiecznym nie zabrakło w tym spotkaniu koncentracji i determinacji. - To był ich ostatni mecz w tym sezonie, ale od pierwszej, do ostatniej minuty widać było po chłopakach zaangażowani. Chcieliśmy sprawić Warszawie niespodziankę i swoją wygraną przyczynić się do ich gry w barażach - przyznaje Kociszewski. - Ale tak najmocniej, to chcieliśmy po prostu zakończyć ten sezon "z twarzą".

Stelmet AZS UZ Zielona Góra - AZS AWF Warszawa 28:28 (14:13)