Krzysztof Lijewski pogromił HSV! - relacja z meczu Rhein-Neckar Löwen - HSV Hamburg

Krzysztof Lijewski zdobył dziewięć bramek i poprowadził Rhein-Neckar Löwen do spektakularnego zwycięstwa nad HSV Hamburg (33:29) w rozegranym awansem spotkaniu 10. kolejki niemieckiej Bundesligi. Dla pokonanych sześć goli zdobył Marcin Lijewski.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Dla 28-letniego rozgrywającego była to pierwsza potyczka, w której zmierzył się ze swoim byłym pracodawcą - broniącą tytułu mistrzowskiego ekipą HSV Hamburg. Wychowanek Ostrovii Ostrów Wlkp. nie mógł sobie wymarzyć lepszego scenariusza takiego spotkania, a niemieckie media zgodnie uznały go za najlepszego zawodnika pojedynku.

Prowadzona przez młodszego z braci Lijewskich drużyna Lwów z Mannheim znakomicie rozpoczęła środowe spotkanie - już w 5. minucie po trafieniach Uwe Gensheimera, Patricka Groetzkiego oraz właśnie Lijewskiego objęła prowadzenie 4:0. Rywale dość szybko rzucili się do odrabiania strat i w 12. minucie po celnych rzutach Domagoja Duvnjaka i Blazenko Lackovicia przegrywali już tylko jedną bramką (6:5). Wydawało się wówczas, że pojedynek na nowo nabierze wyrównanego charakteru, jednak proste błędy techniczne graczy HSV i ich niecelne rzuty dały gospodarzom szansę na ponowne uzyskanie kilkubramkowej przewagi. Podopieczni Gudmundura Gudmundssona, niesieni fantastycznym dopingiem ponad siedmiotysięcznej grupy kibiców zgromadzonych w SAP-Arena, wykorzystali tę okazję i po trafieniu Karola Bieleckiego objęli w 17. minucie prowadzenie 10:6. Pomimo usilnych starań gości, zawodnicy Rhein-Neckar zdołali utrzymać czterobramkową przewagę do przerwy, a tuż przed syreną kończącą pierwszą połowę ich prowadzenie powiększył jeszcze Andy Schmid (18:13).

Początek drugiej części spotkania to zdecydowanie skuteczniejsza gra mistrzów z Hamburga, którzy po bramkach duetu Marcin Lijewski - Stefan Schröder zaczęli nieznacznie zmniejszać starty i w 39. minucie za sprawą niemieckiego skrzydłowego doprowadzili do rezultatu 21:20 (dla Rhein-Neckar). Kolejne minuty okazały się kluczowe dla losów pojedynku, lecz podopieczni Pera Carlena nie zdołali wykorzystać okazji do doprowadzenia do remisu. Rzuty Lackovicia oraz Duvnjaka w widowiskowy sposób bronił golkiper Lwów, Goran Stojanović, a w ataku o swej skuteczności ponownie przypomniał Lijewski.

Od tego momentu gospodarze systematycznie zaczęli powiększać przewagę, która w 49. minucie ponownie osiągnęła rozmiary trzech trafień (25:22), a trzy minuty później wynosiła już pięć goli (28:23). Rywali stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki do czterech bramek, co w świetle zeszłorocznych wyników hamburczyków (dwie wygrane nad RNL) uznać można za ich klęskę. Krzysztof Lijewski pokazał natomiast swych byłym pracodawcom, że postąpili zbyt pochopnie zgadzając się na jego transfer do ekipy Lwów z Mannheim.

Rhein-Neckar Löwen - HSV Hamburg 33:29 (18:13)

RNL:
Stojanović, Fritz - K.Lijewski 9, Gensheimer 6 (3/3), Sesum 4, Bielecki 3, Groetzki 3, Schmid 3, Gunnarsson 2, Lund 2, Müller 1, Durak, Roggisch, Ruß.

HSV: Bitter, Beutler - Schröder 8, M. Lijewski 6, Duvnjak 4, Lacković 4, Lindberg 3 (2/3), Vori 2, Gille B. 1, Jansen 1, Flohr, Gille G, Hens.

Kary: 6 min (Gensheimer 2x, Roggisch) - 4 min (Lijewski M., Schröder)

18 TV 05/07 Hüttenberg 2 0 0 2 41:66 0

Terminarz spotkań 3. kolejki: 06.09 - SC Magdeburg - Füchse Berlin 27:29 (15:16) 14.09 - TV Großwallstadt - HBW Balingen-Weilstetten 16.09 - HSG Wetzlar - TV 05/07 Hüttenberg 17.09 - TBV Lemgo - TuS N-Lübbecke 17.09 - TSV Hannover-Burgdorf - Rhein-Neckar Löwen 17.09 - MT Melsungen - VfL Gumemrsbach 17.09 - Frisch Auf! Göppingen - SG Flensburg-Handewitt 18.09 - HSV Hamburg - Eintracht Hildesheim 18.09 - THW Kiel - Bergischer HC