Męki Vistalu w walce o ćwiećfinał Pucharu Polski

Nadspodziewanie wyrównany był mecz 1/8 Pucharu Polski piłkarek ręcznych, w którym KPR Jelenia Góra podejmował Vistal Łączpol Gdynia. Skazywane na pożarcie jeleniogórzanki dzielnie walczyły i uległy faworyzowanym gdyniankom tylko 30:33 (14:17).

Grzegorz Kędziora

Spotkanie KPR z Vistalem jeleniogórzanki rozpoczęły bez respektu dla jednego z głównych faworytów rozgrywek ligowych. Po 5 minutach gry gospodynie, wykorzystując rozkojarzenie gości prowadziły 4:2. Ostatnie prowadzenie KPR miało miejsce w 8 minucie, kiedy to po golu Małgorzaty Buklarewicz jeleniogórzanki wygrywały 5:4. Wprawdzie w kolejnych minutach inicjatywa przeszła w ręce dysponujących zdecydowanie mocniejszym składem gości jednak gospodynie przez cały mecz dzielnie dotrzymywały im kroku. Zespół z Gdyni sprawiał wrażenie jakby chciał zwyciężyć jak najmniejszym nakładem sił, popełniając przy tym wiele prostych błędów. W barwach KPR bardzo dobry mecz rozgrywała bramkarka Martyna Kozłowska, broniąc wiele trudnych rzutów przyjezdnych. Głównie dzięki jej świetnej dyspozycji jeleniogórzanki po pierwszej połowie traciły do Vistalu tylko trzy gole 14:17.

Po zmianie stron goście dość szybko powiększyli swoją przewagę do ośmiu goli–24:16 w 39 minucie i gdy wydawało się że gdynianki "odjadą" inicjatywa przeszła w ręce jeleniogórzanek. Podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak, w barwach których prym wiodły M. Buklarewicz, Anna Fursewicz oraz Marta Dąbrowska potrafiły wykorzystać szkolne błędy grających po przerwie w mocno rezerwowym składzie i doprowadzić do emocjonującej końcówki. W 54 minucie goście prowadzili tylko 30:27 i sporo musieli się napracować aby wywalczyć awans do kolejnej rundy PP. Ostatecznie po nerwowej końcówce mecz zakończył się wygraną gdynianek ale tylko 33:30.

KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia 30:33 (14:17)
KPR: Kozłowska, Szalek, Dąbrowska 8, Buklarewicz 8, Fursewicz 6, Odrowska 5, Załoga 1, Muras 1, Galińska 1, Uzar, Marceluk, Kubicka.
Kary: 6 minut
Karne: 3/2

Vistal Łączpol: Vlasenko, Brzezińska, Duran 6, Koniuszaniec 5, Głowińska 5, Kulwińska 3, Sulżycka 3, Siódmiak 3, Szwed 3, Lipska 2, Mateescu 2, Królikowska 1, Andrzejewska, Jędrzejczyk, Kobzar.