Siódme zwycięstwo Vistal Łączpolu - relacja z meczu Vistal Łączpol Gdynia - Piotrcovia Piotrków Trybunalski

W siódmej kolejce PGNiG Superligi kobiet drużyna Vistal Łączpolu Gdynia odniosła zdecydowane zwycięstwo nad Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Vistal Łączpol na własnym parkiecie od początku narzucił swój styl gry a ekipa przyjezdna nie miała nic do powiedzenia. Jedyny remis w meczu widniał przy stanie 1:1 .

Krzysztof Lewandowski

Przed meczem wiadomo było, że będzie to ciężkie spotkanie dla drużyny przyjezdnej. Jednakże Piotrcovia przyjechała do Gdyni z nowym trenerem, którym został Stanisław Mijas i jedynie w nim można było widzieć nadzieję na lepszy styl gry Piotrcovii. Na trybunach w Gdyni można było zauważyć kołową Agnieszkę Białek, która została potrącona przez samochód na ścieżce rowerowej, co wykluczyło jej udział w tym spotkaniu oraz Małgorzatę Gapską (Sadowską), u której widać już zaawansowaną ciążę.

Jako pierwsza wynik spotkania otworzyła w 3 minucie Patrycja Kulwińska po wcześniejszych nietrafionych rzutach z obu stron, przy których popisały się bramkarki obu klubów. Po chwili odpowiedziała Agata Wypych i na tablicy wyników widniał jedyny tego dnia remis w meczu (1:1). Kolejne 57 minut gry to zdecydowana i spokojna gra Vistal Łączpolu. Przy stanie 7:5 drużyna przyjezdna mogła mieć jeszcze nadzieje na dobry wynik jednak od tego momentu przez 5 minut tylko gospodynie rzucały gole i zrobiło się już 11:5 dla Vistal Łączpolu. Końcówka pierwszej połowy to deklasacja Piotrcovii natomiast gdynianki rzucały jak na zawołanie nie dając sobie stracić bramki przez 10 minut. Pochwała przysługuje tu gdyńskiej środkowej Karolinie Szwed, która weszła na parkiet dopiero w 22 minucie a zdobyła 4 gole pod koniec 1 połowy. Od stanu 12:7 zrobiło się 19:7 i tym wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Druga połowa spotkania to także mecz w jedną stronę. Jednak dzięki temu, że gdynianki trochę się zaczęły oszczędzać oraz dużej rotacji w składzie, dzięki której w drużynie Vistal Łączpolu zagrały wszystkie uprawnione tego dnia do gry zawodniczki to Piotrcovia mogła sobie pozwolić na zmniejszenie wymiaru kary. Z drużyny gości należy pochwalić niezawodną w swej drużynie Agatę Wypych, która rzuciła 6 goli natomiast fanów i kibiców Vistal Łączpolu cieszy fakt, że był to kolejny mecz w którym zagrały wszystkie zawodniczki m.in. najmłodsze Patrycja Królikowska oraz Ewa Andrzejewska.

Vistal Łączpol Gdynia - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33:21 (19:7)