Bundesliga: Cztery bramki Jureckiego, Kiel nadal niepokonane

Szczypiorniści SC Magdeburg pokonali w rozegranym awansem spotkaniu 14. kolejki Bundesligi MT Melsungen 35:29 (17:13), a cztery bramki na swym koncie zapisał Bartosz Jurecki. Kolejne ligowe zwycięstwa odnotowały ponadto ekipy THW Kiel oraz Frisch Auf! Göppingen.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Popularni Gladiatorzy wygraną nad zespołem Melsungen zawdzięczają w głównej mierze dobrej dyspozycji swoich golkiperów - Gerrie Eijlersa oraz Björgvina Pa Gustavssona. Zawodnicy Magdeburga szybko zdołali wypracować sobie kilkubramkową przewagę, która w 12. minucie osiągnęła już rozmiary pięciu trafień (9:4). Co prawda gospodarze jeszcze przed przerwą zmniejszyli straty do dwóch bramek (13:11 - 24. min), jednak było to wszystko na co stać było podopiecznych Michaela Rotha. Przyjezdni zaprezentowali bowiem bardzo przyzwoitą grę w defensywie, która połączona z dobrą grą skrzydłowych Yvesa Grafenhorsta oraz Roberta Webera (obaj po 7 bramek) okazała się niezwykle efektywna. Jasnym punktem ekipy Gladiatorów był ponadto Bartosz Jurecki, który zakończył swój występ z czterema trafieniami. Magdeburczycy dzięki wygranej awansowali na 6. miejsce w ligowej tabeli, spychając Melsungen na 8. lokatę.

Fenomenalną passę zwycięstw kontynuują zawodnicy THW Kiel. Podopieczni Alfreda Gislassona wygrali w środowy wieczór wyjazdowe spotkanie z HSG Wetzlar, jednak ich postawa pozostawiała wiele do życzenia. Popularne Zebry długo miały bowiem problemy z wypracowaniem sobie kilkubramkowej przewagi nad okupującymi dolne rejony tabeli rywalami. Wicemistrzowie Niemiec schodzili na przerwę jedynie z dwubramkową zaliczką, a całe spotkanie wygrali czterema trafieniami (28:24), wyraźnie oszczędzając siły przed weekendowym spotkaniem w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Zwycięstwo THW to w głównej mierze zasługa czeskiego internacjonała Filipa Jichy, który zdobył dla swego zespołu 9 bramek.

Ważne ligowe zwycięstwo odnieśli ponadto zawodnicy Frisch Auf! Göppingen, którzy po zaciętym spotkaniu pokonali HBW Balingen-Weilstetten 22:21 (12:10). Ekipę Velimira Petkovicia do wygranej poprowadził Momir Rnić, który sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Dzięki zwycięstwu Göppingen awansowało na 9. lokatę w tabeli, tracąc cztery punkty do miejsca premiowanego grą w eliminacjach Ligi Mistrzów.