Bundesliga: Jurecki z trzema bramkami, Magdeburg wygrywa

W rozegranym awansem spotkaniu 18. kolejki niemieckiej Bundesligi Gladiatorzy z Magdeburga pokonali w wyjazdowym spotkaniu Frisch Auf! Göppingen 30:29 (12:15). Trzy bramki dla ekipy gości zdobył polski obrotowy, Bartosz Jurecki.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zespół polskiego szczypiornisty od pierwszych minut wtorkowego spotkania zmuszony był odrabiać straty do znajdującej się ostatnim czasem w dość dobrej dyspozycji ekipy Frisch Auf! Göppingen. Podopieczni Velimira Petkovicia już w 9. minucie zdołali wypracować sobie dwumbramkową przewagę (4:2), którą z powodzeniem utrzymali do końca pierwszej części pojedynku. Tuż po wznowieniu gry przewaga gospodarzy wzrosła nawet do pięciu trafień (22:17 - 38. min), głównie za sprawą znakomitej gry liderów biało-zielonych - czeskiego rozgrywającego Pavla Horaka (7 bramek) oraz obrotowego Manuela Spätha (6 trafień). Wówczas do walki poderwali się jednak Gladiatorzy, którzy za sprawą fantastycznej dyspozycji skrzydłowych Yvesa Grefenhorsta (8 goli) oraz Roberta Webera (6 bramek) zdołali wyrównać stan rywalizacji już niespełna osiem minut później (23:23 - 45. min). W ostatnich minutach starcia oba zespoły prezentowały wyrównany poziom, a losy pojedynku rozstrzygnięte zostały na minutę przed końcową syreną za sprawą trafienia Holendra Fabiena van Olphena (4 bramki) (30:29).

Wygrana pozwoliła zawodnikom Franka Carstensa powrócić na 6. lokatę w ligowej tabeli. Szczypiorniści z Magdeburga przerwali tym samym passę dwóch kolejnych porażek, a sporą zasługę w tym miał Bartosz Jurecki. Obrotowy reprezentacji Polski zakończył swój występ z trzema bramkami na koncie oraz taką samą liczbą wywalczonych rzutów karnych.