ME: Norweski obrotowy zawieszony

40-letni Johny Jensen, obrotowy reprezentacji Norwegii został zawieszony na najbliższe spotkanie z Islandią w mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych. Jest to kara za niesportowe zachowanie podczas wygranego 28:27 meczu ze Słowenią.

Paweł Nowakowski

Johny Jensen w 33 minucie i 21 sekundzie rywalizacji ze Słowenią otrzymał karę dwóch minut za uderzenie przeciwnika w szyję. Całe zajście zostało dokładnie opisane w protokole meczowym, jako mocno niesportowe zachowanie.

Decyzją Komisji Dyscyplinarnej EHF w skład którego wchodzą, Hiszpan Jesus Guerrero, Portugalczyk Rui Coelho i Fin Tapio Arponen, 40-letni obrotowy został zawieszony na najbliższe spotkanie z Islandią (18.01).

Norwegom przysługuje prawo do odwołania się od powyższej decyzji (pismo + opłata w wysokości 1000 euro).