Bundesliga: Mistrz Niemiec zatrzymany w Derbach Północy, 9 bramek Tłuczyńskiego!

Szczypiorniści HSV Hamburg przegrali sobotnie wyjazdowe starcie z SG Flensburg-Handewitt 30:36 (15:18) rozegrane w ramach 24. kolejki Toyota Handball Bundesligi. Trzy bramki dla pokonanych zdobył reprezentant Polski, Marcin Lijewski. Świetne zawody rozegrał natomiast Tomasz Tłuczyński (TuS N-Lübbecke), który aż dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Ponadto sześć bramek zapisał na swym koncie Piotr Przybecki (TSC Hannover-Burgdorf).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Sobotnią serię spotkań zainaugurował pojedynek we Flensburgu, gdzie miejscowi Wikingowie zmierzyli się w derbowym starciu z HSV Hamburg. Rywalizacja była wyrównana jedynie do 19. minuty, kiedy po czterech bramkach zdobytych pod rząd, gospodarze uzyskali pierwsze tego dnia kilkubramkowe prowadzenie (14:10). Tuż po przerwie mistrzowie Niemiec zdołali odrobić straty (19:19 - 34'), jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych Ljubomira Vranjesa, których do wygranej poprowadził golkiper Mattias Andersson (15 interwencji, 9 w ostatnim kwadransie). Wikingowie wygrywając 36:30 wyprzedzili w tabeli HSV i awansowali na 3. lokatę. Dla ekipy z Hamburga trzy bramki zdobył Marcin Lijewski, który rozegrał poprawne zawody (3/6 rzuty, 2 błędy techniczne).

Zdecydowanie skuteczniejszy od "Szeryfa" był Tomasz Tłuczyński, który zapisał aż dziewięć trafień dla drużyny TuS N-Lübbecke. Znakomita dyspozycja skrzydłowego reprezentacji Polski nie wystarczyła jednak, by Lübbecke pokonała TBV Lemgo (porażka 30:31). Obok Tłuczyńskiego w barwach czerwono-czarnych wystąpił także Artur Siódmiak (bez bramki, 2 wykluczenia).

Najskuteczniejszym graczem swojej drużyny był także Piotr Przybecki. 39-letni rozgrywający zdobył sześć bramek dla TSV Hannoveru-Burgdorf w zremisowanym 28:28 spotkaniu przeciwko TBV Lemgo. W ekipie TSV zabrakło natomiast Adama Weinera, który nadal zmaga się z kontuzją.

Kolejne fantastyczne zawody rozegrali natomiast szczypiorniści THW Kiel, którzy na własnym parkiecie rozbili TV Großwallstadt. Przewaga graczy Alfreda Gislasona była widoczna od pierwszych minut rywalizacji (9:2 - 16'). Dość powiedzieć, że zawodnicy popularnych Zebr tylko w pierwszej połowie zdobyli więcej bramek, niż ich rywale w całym meczu!

Sporo emocji dostarczył natomiast pojedynek w Hüttenberdze, gdzie gracze miejscowego TV 05/07 podjęli Frisch Auf! Göppingen. Przyjezdni zwyciężyli 19:18, zmniejszając szanse rywali na utrzymanie w 1. Bundeslidze do minimum.

10.03.2012 - sobota:
SG Flensburg-Handewitt - HSV Hamburg 36:30 (18:15)
Najwięcej bramek: dla Flensburga - Eggert, Glandorf oraz Svan Hansen - wszyscy po 7; dla HSV - Duvnjak 7, Lacković oraz Lindberg - obaj po 5, Lijewski 3.

THW Kiel - TV Großwallstadt 28:15 (16:9)
Najwięcej bramek: dla Kiel - Ilić 6, Andersson, Jicha oraz Sprenger - wszyscy po 4; dla Großwallstadt- Spatz 4, Holst oraz Schäpsmeier - obaj po 3.

VfL Gummersbach - TuS N-Lübbecke 31:30 (14:13)
Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Mahé 9, Pfahl 7, Putics oraz Zrnić - obaj po 4; dla Lübbecke - Tłuczyński 9, Niemeyer oraz Verjans - obaj po 7, Siódmiak.

TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo 28:28 (15:17)
Najwięcej bramek: dla Hannoveru - Przybecki 6, Lehnhoff 5, Hallgrimsson 4; dla Lemgo - Johannson, Kehrmann oraz Strobel - wszyscy po 5.

TV 05/07 [b][b][b]Hüttenberg[/b] [/b]- Frisch Auf! [b][b]Göppingen[/b] [/b]18:19 (9:11)
[/b]Najwięcej bramek: dla Hüttenberg - Laudt oraz Schneider - obaj po 6, Billek oraz Gerlich - obaj po 2; dla Göppingen - Horak 6, Rnić oraz Schubert - obaj po 3.

Pozostałe spotkania 24. kolejki: 09.03 - Rhein-Neckar Löwen - SC Magdeburg 30:27 (14:11) RELACJA 11.03 - Füchse Berlin - Eintracht Hildesheim 11.03 - HBW Balingen-Weilstetten - HSG Wetzlar 11.03 - Bergischer HC - MT Melsungen