Paluch: Trzeba się ogarnąć

W drugiej kolejce fazy play-out Zagłębie Lubin zmierzy się z Warmią Olsztyn. Lubinianie, aby uniknąć nerwowej walki o utrzymanie muszą to spotkanie wygrać.

Łukasz Lemanik

Ważna będzie koncentracja do ostatniej minuty spotkania. Ostatnie mecze pokazały, że jest to bolączką miedziowych, którzy stracili punkty w końcówkach meczów z Chrobrym Głogów, Azotami Puławy i ostatnim z Nielbą Wągrowiec. - Prowadząc przez cały mecz 2-3 bramkami, mogliśmy dorzucić na 4-5 i dowieźć zwycięstwo do końca. Nie wiem czy brakuje sił, czy głowa się odcina w 50. minucie spotkania - mówi Jarosław Paluch.

Przegrana z Nielbą sprawiła, że lubinianie skomplikowali sobie sytuację w tabeli play-out. Do rozegrania pozostało jeszcze pięć spotkań. - Nie dopuszczamy do siebie myśli o spadku, ale trzeba się ogarnąć. I to co sobie zakładamy trzeba poprzeć pracą na parkiecie - mówi kołowy Zagłębia.